To nejlepší z Říma, část III., Řím turistický

Řím jako „věčné město“ shromáždilo za dva tisíce let vývoje historické a umělecké skvosty nedozírné hodnoty. To, že je Řím jeden z nejnavštěvovanějších světových destinací, vděčí ale ještě něčemu jinému. Je to ta pravá atraktivita pro turisty. A těch je v Římě skutečně velmi mnoho. Z kapacitních důvodů se můžeme zaměřit pouze na ty, které jsou dle mého názoru, nejpopulárnější.

Fontána di Trevi Podle římských měřítek je Fontána di Trevi poměrně mladá. Tento barokní poklad byl dokončen v roce 1762 a je pravděpodobně nejkrásnější z římských fontán. Říká se, že když do vody ve fontáně hodíte minci, zaručí vám to, že se do Říma opět vrátíte. Vychutnejte si krásu nejslavnější fontány Říma, která si dokonce zahrála ve světoznámém Felliniho filmu Sladký život „La Dolce Vita“. Koupat se v ní, na rozdíl od filmových hrdinů, ale nemůžete. Osvěžit se ale můžete v nedaleké gelaterii San Crispino, která je vyhlášená svou dokonalou zmrzlinou široko daleko. Jistě na její chuť budete dlouho vzpomínat.

Španělské schody, postavené Francouzi jako pohodlnou cestu mezi Španělským náměstím a kostelem Trinitá dei Monti je jednou z nejnavštěvovanějším místům v Římě. Široké majestátní schodiště je oblíbeným místem pro romantické schůzky. Posaďte se mezi ostatní a pozorujte okolní krajinu se sedmi pahorky nebo na večer pozorujte překrásný západ slunce. Přímo naproti schodům začíná nejluxusnější římská nákupní ulice Via dei Condotti. Armani, Gucci, Max Mara, Prada, Valentino či Versace – jsou zde všechny značkové obchody, stejně jako bezpočet jiných obchodů prodávající elegantní oblečení, šperky nebo umělecké předměty. Chcete-li zažít opravdový italský večerní rituál, korzování neboli passeggiata, musíte jít právě sem. Na pěší zóně narazíte také na nejstarší římskou kavárnu Caffé Greco, ve které se na šálek kávy zastavoval Casanova, Goethe, Lord Byron i Buffalo Bill.

Ústa pravdy „La Bocca della Veritá“ Představte si scénku ze slavného filmu Prázdniny v Římě s Audrey Hepburnovou a Gregory Peckem Vstupte do atria kostela Santa Maria in Cosmedin a vsuňte ruku do Úst pravdy, masky vyrobené z mramoru, která pravděpodobně představuje jednoho z pohanských bohů a v 1. století byla součástí antické fontány. Legenda říká, že pokud někdo vloží své ruce do těchto úst a vysloví lež, ústa ruku ukousnou. Dávejte si proto pozor, když budete vkládat ruce do Úst pravdy, co budete říkat!

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *