Hledáte nejkrásnější místa ve Švýcarsku? Tohle jsou destinace, které musíte vidět

Bezpochyby platí, že Švýcarsko je jednou z nejúžasnějších destinací v Evropě. Nejenže se v zemi částečně nachází jedno z nejznámějších a nejmalebnějších pohoří na světě, Alpy, ale je také plná tyrkysových jezer, vodopádů a skvělých outdoorových aktivit bez ohledu na roční období. Kromě toho je Švýcarsko také plné neuvěřitelně malebných měst s tradiční švýcarskou architekturou a výhledy, které nelze překonat. pro cestovatele z Česka může být Švýcarsko poněkud drahou a hůře dostupnou destinací, ale pokud se zvládnete vyspat v kempech a nakupovat hlavně v supermarketech, nemusíte na dovolenou rozbít prasátko a všechno utratit.

Appenzell

Appenzell se nachází v severovýchodním Švýcarsku na úpatí pohoří Alpstein a je venkovským rájem obklopeným svěžími kopci. Ve městě žije asi 7000 obyvatel, nejezdí zde auta a je známé svými tradičními zvyky a lidovými slavnostmi. V Appenzellu se projděte pěknými uličkami, prohlédněte si Appenzellské muzeum, vydejte se na výlet do Alp a snězte všechny místní sýry, které jsou skutečně mimořádně lahodné.

Lauterbrunnen

Městečko Lauterbrunnen, které se nachází v úchvatném údolí Lauterbrunnen, jedné z největších přírodních rezervací ve Švýcarsku, je pro každého milovníka přírody jako stvořené. Nad samotnou obcí se tyčí nádherné hory, a pokud si prohlédnete další části okolí, najdete zde nádherné louky, spoustu údolí a vodopádů. V Lauterbrunnenu se projděte po hlavní ulici, vydejte se hledat vodopády, a pokud se cítíte n a nějaké dobrodružství, vydejte se na výlet vrtulníkem nad Alpami – bude to ten nejlepší výhled.

Kandersteg

Kandersteg je letovisko v Alpách a patří k nejoblíbenějším místům v regionu Bernese-Oberland. Toto klidné městečko je ideální pro outdoorové typy cestovatelů, protože v okolí se nachází mnoho přírodních divů. V Kanderstegu určitě vyrazte k ledovcem napájenému jezeru Oeschinensee, podívejte se k jezeru Blausee, navštivte tropický dům Frutigen a vydejte se na některou z mnoha pěších túr v okolí.

Iseltwald

Iseltwald, stará rybářská vesnice ležící na jižním břehu Brienzského jezera, je malebným místem, kam se můžete vydat, a které je vzdálené pouhých deset minut jízdy od Interlakenu. Samotné městečko nabízí hotely v tradičním stylu, malý hrad, přístav a malý ostrůvek hned u pobřeží. Kromě vodních aktivit je Iseltwald také oblíbeným místem pro pěší turistiku, v regionu se nachází několik velmi hezkých turistických tras.

Zermatt

Zermatt se nachází na úpatí Matterhornu a je jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Evropě, které tvoří 54 horských železnic a sedačkových lanovek. Pokud se vám nechce na sjezdovky, je oblast také plná uklidňujících lázní, turistických stezek, skvělých restaurací a lanovek.

Grindelwald

Grindelwald, údolí a vesnice v oblasti Jungfrau, je horské středisko, které láká lyžaře, horolezce i pěší turisty. Mezi oblíbené aktivity v oblasti patří výstup na První skalní stezku, pěší túra po Eigerově stezce, cesta na Jungfraujoch nebo průzkum soutěsky Gletscherschlucht. Vesnice Grindelwald je malá, snadno dostupná a plná malebných domků ve stylu chalup, restaurací a hotelů.

Sion

Hlavní město Valais, starobylé město Sion, je krásné tradiční švýcarské město plné zajímavé historie a místního vína. V Sionu rozhodně stojí za to prohlédnout si architekturu a staré město, zajít na hudební festival, nechat se provést po vinicích, podniknout pěší túru nebo lyžování a prohlédnout si baziliku uvnitř hradu Valere.

Soglio

Soglio se nachází na severní hranici Itálie a nabízí úzké dlážděné uličky, krásné hrady, výhledy na hory a nespoutanou přírodu. Městečko leží na horském výběžku a nabízí neskutečné výhledy na okolní hory a ledovec Bondasca. Pokud patříte mezi milovníky pěší turistiky, pak si určitě udělejte celodenní výlet přes údolí Val da Dam nebo Via Panoramica. Tato malebná vesnička s pouhými několika stovkami obyvatel je ideálním místem, kam se vydat, pokud si chcete odpočinout, relaxovat a kochat se neskutečnými výhledy do údolí.

Wengen

Wengen, oblíbené letovisko v oblasti Jungfrau, je malebné, pohádkové místo vysoko v Alpách. Z města se vám naskytne neiopakovatelný výhled na Alpy s horami Eiger, Jungfrau a Monch v pozadí. Nejjednodušší způsob, jak se do Wengenu dostat, je vyjet horskou železnicí z Lauterbrunnenu – výhledy z vlaku jsou také úžasné!

Adelboden

Adelboden je tradiční alpská vesnice, kde najdete tradiční chaty, více než 300 km horských a turistických tras a mnoho wellness možností. Adelboden také sousedí s druhými nejvyššími vodopády ve Švýcarsku, 600 m vysokými vodopády Engstligen, které jsou vzdáleny pouhých 90 minut chůze od města. Pokud jde o možnosti wellness, Adelboden nabízí několik různých lázní, včetně multisenzorických sprch, lázní pro nohy, saun a v okolí se nachází mnoho minerálních pramenů.

ZDROJ: https://ordinarytraveler.com/beautiful-places-switzerland-where-to-stay
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Tranmautritam: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/snih-drevo-silnice-krajina-922978/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *