Stresuje vás létání? Nenechte si zkazit dovolenou a překonejte úzkost díky těmto 7 tipům

Mnoho lidí miluje cestování, ale zároveň nesnáší létání. Ve skutečnosti jsou letiště a letadla pro mnoho lidí stresujícím místem, kde se necítí dobře a bezpečně. Možná je to tím tlakem, který na sobě lidé na letišti cítí – mnoho bezpečnostních omezení, všudypřítomní pracovníci, ochranka, mnohdy i celníci a policie. Řadu lidí taktéž stresuje to, aby všechna pravidla správně dodrželi a nezpůsobili nějaké nepříjemnosti nebo problémy. K tomu přidejte také obavu, abyste stihli let, byli všude včas a nezapomněli něco velmi podstatného. Pokud se v tomto popisu poznáváte, můžete se inspirovat následujícími tipy a triky, jak cestování letadlem zvládnout bez potíží a stresu.

1. Vytvořte si podrobný balicí seznam

Velká část toho, co mnoho lidí při cestování stresuje, souvisí s obavami, jestli na něco nezapomenete. Abych tuto úzkost trochu zmírnili, vyplatí se vytvořit si obsáhlý balicí seznam všeho, co budete v různých fázích cesty potřebovat (včetně cestovních dokladů, oblečení, toaletních potřeb, elektroniky apod.) Když pak budete balit, můžete si odškrtávat položky ze seznamu, abyste věděli, že tam budou, až je budete potřebovat.

2. Strategicky si rezervujte místo

Zejména při cestování letadlem může mít místo, kde sedíte, velký vliv na úzkost z cestování. Většina lidí se bude cítit klidněji, pokud budete sedět u okna, protože lépe vidíte, co se děje mimo letadlo. Jiní mohou dát přednost sedadlu v přední části letadla nebo podél uličky, aby se necítili stísněně. Zamyslete se nad tím, jak se budete cítit nejpohodlněji, a podle toho si rezervujte místo.

3. Před letem se rozhýbejte

Všichni víme, že cvičení znamenají pro vaše tělo nezbytné endorfiny, takže není překvapením, že rozhýbání těla může pomoci snížit úzkost z cestování. Zkuste si před letem do svého programu začlenit také cvičení, které vám zrychlí tep a pomůže uvolnit svaly. Nemáte čas si zacvičit před cestou na letiště? Stačí, když se trochu projdete po terminálu, abyste ze sebe dostali trochu nervozity.

4. Vezměte si s sebou dostatek rozptýlení

Rozptýlení je klíčové, pokud má vaše cestovní úzkost tendenci propuknout uprostřed letu. Vytvořte si seznam skladeb, které vám pomohou cítit se klidně a uvolněně, nebo si stáhněte oblíbený film či televizní pořad, který budete během letu sledovat. Dobrá kniha, do které se můžete začíst, nebo hra na telefonu jsou dalšími dobrými možnostmi, jak se zbavit úzkostných myšlenek.

5. Cvičte relaxační techniky

U každého to může vypadat jinak, ale relaxační techniky mohou být velmi užitečné pro uklidnění vašich myšlenek a uvolnění vašeho těla během úzkostných okamžiků. Můžete zkusit hluboké dýchání, meditaci či afirmaci typu “Jsem v bezpečí” nebo uzemňovací cvičení, která vám pomohou soustředit se na své tělo. Najděte si techniku, která vám vyhovuje, a před cestou si ji procvičte, abyste ji mohli snadno využít, až ji budete potřebovat.

6. Vyhněte se alkoholu

Ta sklenka červeného vína zdarma může znít lákavě a mohlo by se zdát, že vám pomůže uklidnit nervy, ale ve skutečnosti může mít opačný účinek. Podle odborníků může konzumace alkoholu změnit způsob, jakým váš mozek reaguje, a zvýšit vaši úzkost při cestování. Místo toho si při příchodu letušek vyberte raději hydratační nápoj, jako je voda nebo džus.

7. Naplánujte si přílet

Pokud vás stresuje to, co budete dělat, až dorazíte do cílové destinace, sestavte si jasný plán na dobu po příletu. Před cestou prozkoumejte možnosti místní dopravy, překontrolujte rezervaci hotelu a vytvořte si itinerář na prvních pár dní. Pokud se na cestu připravíte předem, nebudete se muset stresovat neočekávanými událostmi.

ZDROJ: https://theeverygirl.com/just-because-party-themes/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Victor Freitas: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/svetly-mesto-muz-osoba-1381415/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *