K moři do Německa? Dva největší ostrovy lákají na nezapomenutelnou dovolenou

Německo, které je známé svou bohatou historií, kulturními památkami a rušnými městy, se může pochlubit také nádhernými přírodními útvary. Mezi ně patří dva největší německé ostrovy: Rujána a Usedom. Tyto ostrovy jsou ideálními prázdninovými destinacemi a nabízejí kombinaci nedotčených pláží, malebné krajiny a historických památek. Pojďme prozkoumat, proč by Rujána a Usedom měly být ve vašem cestovním hledáčku a jaké jedinečné zážitky vám mohou nabídnout.

Rujána: největší německý ostrov

Pokud se řekne prázdninová dovolená na ostrově, asi jen málokdo si představí Německo. Dokonce možná ani většina lidí neví, že Německo nějaké ostrovy má. Ve skutečnosti ale tyto destinace dokážou nabídnout skutečně jedinečný zážitek, který si nezadá s jakoukoliv jinou typicky prázdninovou destinací. Zjistěte, co Rujána může nabídnout.

 1. Rozmanitá krajina: Rujána je proslulá svou rozmanitou a dramatickou krajinou. Od bílých křídových útesů a hustých bukových lesů až po klidná jezera a písečné pláže – ostrov nabízí malebné útočiště pro milovníky přírody.
 2. Historický význam: Rujána je prosycena historií: starobylá archeologická naleziště, velkostatky a zbytky středověké architektury vyprávějí příběhy z minulosti, které stojí za objevení. Pokud vás historie zajímá, je bezpochyby zajímavé objevit tuto lokalitu i po této stránce a seznámit se s její jedinečnou historií.
 3. Vhodné pro rodiny s dětmi: Ostrov je ideálním místem pro rodiny s dětmi, protože nabízí řadu aktivit a atrakcí určených pro děti i dospělé.

Co nabízí Rujána

Národní park Jasmund: V tomto národním parku, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází slavné křídové útesy Königsstuhl (Královo křeslo). Vydejte se na túru starými bukovými lesy a vychutnejte si panoramatický výhled na Baltské moře.

 • Mys Arkona: Vydejte se na nejsevernější výběžek Rujány a prohlédněte si historické majáky a zbytky slovanského hradiště, které nabízí pohled do minulosti ostrova.
 • Přímořská letoviska: Půvabná přímořská letoviska na Rujáně, jako jsou Binz a Sellin, se vyznačují krásnými písečnými plážemi, elegantními přístavišti a živou atmosférou ideální pro odpočinek a volnočasové aktivity.
 • Rujánská úzkokolejka: Vydejte se na nostalgickou projížďku úzkokolejkou “Rasender Roland”, která je poháněna párou a spojuje oblíbená místa na ostrově a nabízí jedinečný a malebný zážitek z cestování.

Usedom: Slunečný ostrov

Na USedomu můžete zažít něco opravdu nevšedního. Především nabízí možnost užít si dovolenou u moře, která je doslova co by kamenem dohodil, jen 580 kilometrů od Prahy. K tomu můžete připočíst dlouhé kilometry písečných pláží, nepřekonatelnou lázeňskou architekturu, ale také nespočet možností pro cykloturistiku.

 1. Nejslunečnější region: V porovnání se zbytkem Německa je Usedom často označován jako “slunečný ostrov”, a to díky vysokému počtu slunečných dnů. To z něj činí ideální místo pro dovolenou na pláži.
 2. Wellness destinace: Usedom je známý svou lázeňskou kulturou a nabízí řadu wellness středisek a zařízení, což z něj činí ideální destinaci pro ty, kteří hledají relaxaci a omlazení. Dokonce se zde nachází také vůbec nejdelší plážová promenáda Evropy, která vede z lázeňského městečka Bansin až do letoviska Świnoujście v polské části ostrova a měří celých 12 kilometrů. Na kole ji zvládnete projet hravě tam i zpět a užít si jedinečný zážitek.
 3. Kulturní dědictví: Na ostrově se nachází bohaté kulturní dědictví, které se odráží v architektuře, festivalech a historických památkách, a tvoří tak fascinující kulisu pro vaši dovolenou.

Co Usedom nabízí

 • Seebad Ahlbeck: Ahlbeck je jedno z nejstarších německých přímořských letovisek, které je známé svým historickým molem, písečnými plážemi a krásnou promenádou. Je to ideální místo pro klidnou procházku nebo den strávený na pláži.
 • Peenemünde: Milovníci historie ocení Peenemünde, které je známé díky vývoji raket V-2 za druhé světové války. Historické technické muzeum v Peenemünde nabízí podrobný pohled na toto klíčové období.
 • Přírodní park Usedom: Přírodní park, který se rozkládá na značné části ostrova, nabízí rozmanitou flóru a faunu, turistické stezky a možnosti pozorování ptáků.
 • Cyklistika a vodní sporty: Dobře udržované cyklostezky a četná zařízení pro vodní sporty jsou určeny pro milovníky dobrodružství. Půjčte si kolo nebo kajak a prozkoumejte přírodní krásy ostrova aktivně.

Rujána nebo Usedom?

Volba mezi Rujánou a Usedomem pro vaši dovolenou závisí na vašich preferencích. Pokud vás láká dramatická krajina, historické památky a aktivity vhodné pro rodiny s dětmi, je pro vás Rujána tou správnou destinací. Pokud naopak dáváte přednost sluncem zalitým plážím, wellness pobytům a bohaté kulturní atmosféře, Usedom vás určitě nezklame. A v nejlepším případě můžete během své dovolené zvládnout oba ostrovy. Když už se to do této části Evropy vydáte, byla by škoda něco vynechat.

Jak Rujána, tak Usedom nabízejí jedinečné zážitky, které uspokojí různé chutě a zájmy. Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek nebo kulturní zážitky, tyto ostrovy vám poskytnou idylické prostředí pro vaši příští dovolenou. Sbalte si kufry a připravte se na objevování kouzla a krásy největších německých ostrovů!

ZDROJ: https://www.invia.cz/blog/dva-nejvetsi-nemecke-ostrovy-v-baltskem-mori-morske-lazne-luxus-a-wellness/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Juergen Striewski: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/silnice-krajina-plaz-vyznacny-bod-7561621/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *