Liptov, kraj skanzenů a termálních lázní

Liptov, to je kromě horských štítů, salaší, oveček a znamenitých ovčích sýrů, místo termálních lázní i vodních radovánek.

Tatralandia, ležící blízko Liptovského Mikuláše, téměř u břehu populární Liptovské Mari, je spojena s adrenalínovou zábavou dětí, ale i dospělých. Šest celoročně otevřených tobogánů různé náročnosti i délky uspokojí opravdu každého. Nezapomeňte si vyzkoušet třeba tobogán „Tornádo“- nejdelší raftovací tobogán s vodním vírem ve střední Evropě. Pro ty nejodvážnější je v létě připraven tobogán Free fall „Volný pád“ kdy zažijete pocit beztíže na nejstrmějším tobogánu na Slovensku. Nejen pro mladší návštěvníky je připraven hned vedle stojící ZOO. Ale pozor, toto ZOO Kontakt je něčím naprosto ojedinělým. Zde si můžete pohladit pštrosa, klokana nebo i šelmy. Věřte, že hlazení mladičkého lva nebo medvídě byl pro mě velkým zážitek.

Termálním lázním Bešeňová se někdy říká „Termální srdce Liptova“. Tento termální komplex je mezi návštěvníky velmi oblíbený a proto

poměrně hodně navštěvovaný. Dnes je to asi nejmodernější areál termálních lázní s aquaparkem na Slovensku

Jestli ale dáváte přednost klidu a odpočinku, mám pro vás jeden tip: Aqua a vital park Kúpele Lúčky je menší celoročně otevřený termální park s léčivou minerální vodou s teplotou až 38°C. Leží jen pár kilometrů od Ružomberku. Okolní husté lesy budou balzámem pro vaše nervy.

Po odpočinku v Koupelích Lúčky se můžete třeba vydat do nedalekého klenotu Slovenska, vesničky Vlkolínec, která je zapsaná do Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Dosti utajená vesnička, ležící v klínu Velké Fatry je unikátní tím, že zde pořád ještě žijí v původních dřevěnicích, i přes zvědavé návštěvy turistů, asi tři desítky stálých obyvatel. Ti ještě stále chodí pro vodu do potoka, který protéká celou vesnicí.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *