Oktoberfest, obrovská mnichovská pivní party

Máte pocit, že obyvatelé Mnichova, německého hlavního města piva, jsou příjemně veselí, rádi se pořádně najedí a pijí více než dost? Počkejte si, až je teprve poznáte na slavném Oktoberfestu. Ten se letos koná mezi 22. zářím a 7. říjnem.

Oktoberfest je jedna velká party, během které se mění Mnichov v ráj dobrého jídla a především piva. Pokud vám naše pozvání na tento nejslavnější pivní festival na světě, kde se sejde neskutečný počet rozjařených návštěvníků z celého světa zní jako dobrý nápad, jak skvěle strávit volný čas, rezervujte si vstupenky s velkým předstihem. Míst v pivních stanech, kde se festival odehrává, je totiž omezený počet.

Místem konání této obří akce je Tereziánská louka „Theresienwiese“ pojmenovaná po princezně Tereze, jejíž svatba s korunním princem Rudolfem v roce 1810 byla příležitostí ke konání prvního Oktoberfestu.

Letos se očekává návštěva neuvěřitelných 6 milionů návštěvníků, pro které je připraveno čtrnáct velkých pivních stanů. A když říkám velké, tak ve skutečnosti jsou obrovské. Některé z nich pojmou až 10 tisíc pijáků. Jako v pivním ráji se budete cítit v pivním stanu Hackerbräu-Festhalle, který co do velikosti připomíná fotbalové hřiště. Dokáže naráz pojmout až 9 300 návštěvníků. Tento stan lehce poznáte podle slavného modro-bílého stropu a přítomností poněkud mladšího osazenstva. Dalším slavným stanem co do výzdoby stropu je Hofbräu-Festzelt. Strop je vyzdoben tunami chmele. Kapacita stanu je až deset tisíc pijanů velkých piv, neboli tupláků..

Organizátoři Oktoberfestu se letos maximálně zaměřují na bezpečnost. Návštěvníci budou muset projít pečlivými vstupními kontrolami, nevyhne se jim ani prohlídka zavazadel.

Festival tradičně zahajuje pestrobarevný průvod účastníků v bavorských krojích na vozech tažených pivovarskými koňmi. V průvodu uvidíte i vozy hlavních mnichovských pivovarů. Říká se, že v Bavorsku se nachází více jak šestina všech pivovarů na světě. Zahájení vrcholí přesně v poledne, kdy je starostou města slavnostně otevřen první pivní sud. A k tomu do nekonečna hrají místní dechové orchestry…

Když ale přijedete mimo festivalové dny, nezoufejte. Můžete strávit pár příjemných hodin v Hofbräuhaus am Platzl, který je již od roku 1589 největší a nejoblíbenější německou pivnicí. Hostinec pojme až 4 tisíce návštěvníků. Tato prostorná a turisty hojně navštěvovaná pivnice je vlastně takovým věčným Oktoberfestem.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *