Těchto 10 vychytávek vám usnadní letní cestování

Cestování v kteroukoli roční dobu vyžaduje pečlivé plánování. Potřebujete podrobný seznam věcí, které si vzít s sebou a samozřejmě nesmí chybět ani podrobný itinerář, abyste se dostali přes letiště, do cíle a zpět domů. Letní cestování však přináší také své vlastní komplikace, na které je třeba pamatovat, aby letní dovolená skutečně byla podle vašich představ.

V létě jsou letiště rušnější, počasí se otepluje a v itineráři se častěji objevují aktivity zahrnující slunce, písek a vodu. Kromě svých typických nezbytností pro cestování se musíte připravit na několik věcí specifických pro léto, aby vaše cestování bylo co nejpohodlnější. Shromáždili jsme několik nezbytných cestovních doplňků na léto, u kterých vám garantujeme, že vám vaše budoucí já poděkuje.

Ledvinka

Ledvinky mají ideální tvar i velikost, aby pojmuli vše potřebné pro vaše letní cestování. Navíc je můžete snadno zavěsit na rameno nebo zapnout okolo pasu a máte volné ruce. Zvláště během rušné letní cestovní sezóny je vždy dobré mít své věci na zip a blízko těla. A pokud cestujete sami, nošení bezpečné ledvinky je jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit tomu, abyste se stali terčem kapsářů.

Čtečka knih

Od krátkých výletů až po mezinárodní cestování je čtečka knih velmi pohodlnou variantou, jak mít neustále po ruce kvalitní zábavu, a přitom neplýtvat místem a váhou na objemné knihy. Toto zařízení můžete snadno zasunout do kabelky a už se nikdy nebudete muset obávat, že knihy dočtete příliš brzy a po zbytek dovolené se budete nudit. Navíc, pokud se rozhodnete pro jeden z voděodolných modelů, můžete si být jisti, že náhodné ponoření do bazénu nebude problém.

Slaměný klobouk

Slaměné klobouky jsou šik letním doplňkem i praktickou obranou před sluncem, ale sbalit je může být opravdu oříšek. Proto si pořiďte slamák, který se dá snadno sbalit – jsou varianty, které jen smotáte a můžete je pohodlně zasunout do kufru či tašky. A po rozbalení krásně znovu drží svůj tvar.

Organizéry na balení

Ani ty nejlepší cestovní tašky nedokážou zabránit chaosu, pokud vnitřek vašeho kufru není vybaven organizéry. Jestliže i vy často bojujete s udržováním pořádku ve svých zavazadlech, balicí organizéry jsou tou nezbytnou cestovní výbavou, do které musíte letos v létě investovat. Tím, že udržují vaše oblečení úhledně uspořádané a také pevně stlačené, usnadňují nejen balení, ale také budete přesně vědět, kde co je, jakmile dorazíte na místo. Už žádné prohrabování celého kufru, abyste našli plavky!

Rychleschnoucí ručník

Ať už jej používáte k ležení na pláži nebo k osušení po koupání, rychleschnoucí ručník je na cesty nutností. Je to ještě důležitější, pokud budete bydlet na místě, kde ručníky nejsou snadno dostupné, například v kempu nebo v hostelu. Vyberte si takový model, který je vyroben z lehkého mikrovlákna, abyste zajistili, že se dá kompaktně složit a co nejrychleji zvládne uschnout.

Ochranný oděv proti slunci

Určitě to nebude ten nejvíc trendy kousek, který si pořídíte, ale na letní dovolené vám udělá velkou službu. Pokud jste totiž na slunce citliví a plánujete se venku pohybovat prakticky celý den, ochranný krém stačit nebude. Ať už jste na pláži, na túře nebo na prohlídce památek, neexistuje lepší ochrana pro pobyt na přímém slunci. Je to sice trochu větší investice, ale nepochybujte, že se vyplatí.

Klipy na ručníky

Pokud jste někdy cítili frustraci z toho, že vám ručník neustále klouže z lehátka při odpočinku u bazénu nebo na pláži, určitě hned pochopíte genialitu tohoto letního cestovního doplňku. Tyto klipy jsou navrženy tak, aby udržely váš ručník na svém místě navzdory větru nebo gravitaci. Navíc jsou dostatečně malé na to, abyste je snadno sbalili do příručního zavazadla.

Cestovní lahvičky na toaletní potřeby

Balení toaletních potřeb, jako je mycí gel a hydratační krém, je samozřejmě nutností bez ohledu na to, v jakém ročním období cestujete. Ale obvykle platí, že při letním cestování budete muset přibalit pár produktů navíc. Chcete-li ušetřit drahocenný prostor ve vašem zavazadle, vyměňte jednotlivé produkty za cestovní lahvičky, které si doma podle potřeby naplníte svými oblíbenými produkty.

Vodotěsné pouzdro na telefon

Pokud vaše letní cestovní plány zahrnují nějaké aktivity u vody, pouzdro na mobil, které jej ochrání proti vodě, je k nezaplacení. Dotykový design navíc zajišťuje, že můžete stále psát zprávy, nebo postovat na Instagram, a to klidně i v bazénu.

Obal na plavky

Myslím, že není třeba vysvětlovat, co se stane, když hodíte mokré plavky do tašky se zbytkem svých věcí. Ať už se vracíte z pláže nebo se balíte domů, mějte své plavky pečlivě uložené v jednom z těchto nepromokavých obalů.

ZDROJ: https://theeverygirl.com/travel-accessories-for-summer/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Oleksandr Canary Islands: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/mesto-osoba-dovolena-zena-1008155/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *