Nejzajímavější přírodní krásy v Evropě. Jasný plán na léto

Za krásnými místy není nutné vždy cestovat daleko. Evropa je oproti jiným světadílům vlastně velmi malá, a tak je zde spousta míst relativně pohromadě. Asi se nevyhnete cestování letadlem, ale na většinu míst se dá dojet i po zemi, i když musíte počítat s dlouhými přesuny. Letošní léto tedy můžete strávit v Evropě a objevit její nejkrásnější přírodní místa, která lákají tisíce turistů z celého světa.

Mohérské útesy, Irsko

Západní pobřeží Irska padá do Atlantského oceánu jako těžká opona. Tento krásný přírodní úkaz se nazývá Mohérské útesy a patří k nejvyhledávanějším místům v celém Irsku. Útesy jsou pojmenovány po pevnosti, která zde v 18. století vyrostla, ale samotné útesy se zde tyčí již více než 300 milionů let. Jejich výška je mezi 120-200 metry nad hladinou moře. Jedna z mnoha legend, které se k útesům vážou, mluví o tom, že pod útesy leží ztracené zlaté město Kilstiffen, které se potopilo do vln poté, co jeho vládce ztratil klíče od jeho bran. Ať už se sem vydáte za objevováním krásné přírody a kocháním se krásnými západy slunce nad oceánem, anebo se raději porozhlédnete po ztraceném zlatém městě, je to skvělý zážitek. Každopádně se vyplatí vyhradit si na procházku po útesech dostatek času, abyste případně mohli vyčkat než se rozeženou mraky, které někdy krásný výhled kazí.

Grand Canyon du Verdon, Francie

Patří k jedněm z nejhlubších kaňonů v Evropě. Vyhloubila jej řeka Verdon na hranicích Provensálských a Přímořských Alp v jižní Francii. V některých místech dosahuje hloubky až 700 metrů a v nejužších místech je široký pouhých 6 metrů. Začátek kaňonu lze nalézt za městem Castellane a dále se táhne v délce 21 km až k přehradnímu jezeru Lac de Sainte-Croix. Návštěvníci mohou obdivovat nejen strmé vápencové stěny, ale také tyrkysovou vodu řeky. Toto místo je populární mezi kajakáři, lezci i běžnými turisty, kteří se rádi projdou na hezkém místě. Méně zdatní návštěvníci mohou dokonce využít toho, že se po okrajích kaňonu dá projíždět i vozem a z pohodlí automobilu obdivovat krásné výhledy.

Dolomity, Itálie

Za touto nádherou nemusíte cestovat příliš daleko. Dolomity lemují sever Itálie jako skalnatá koruna a jsou populární prázdninovou destinací místních i zahraničních turistů. Osmnáct z vrcholků Dolomit dosahuje výšky přes 3000 metrů, takže to rozhodně není žádné nevýznamné pohoří. Krajina je nicméně velmi idylická, klidná a velmi šarmantní, prostě jako stvořená k aktivnímu odpočinku v přírodě. Můžete si užít výlety na řadu zajímavých míst nebo jen dýchat čerstvý horský vzduch a chytat bronz na lehátku na hotelové terase.

Údolí řeky Douro, Portugalsko

Už více než 2000 let pěstují v údolí řeky Douro lidé vinnou révu. Patří tedy k velmi tradičním vinařským regionům, kde zrají velice kvalitní plody, ze kterých se poté vyrábí víno mimořádné chuti a kvality. Celé údolí nabízí řadu možností, jak aktivně využít vaši dovolenou. Můžete navštívit jednotlivá vinařství, projet se na kole nebo naplánovat krátký výšlap do okolních kopců. Místní jsou velice přátelští a pohostinní a často vám nejlépe poradí, kam zajít na dobré jídlo a pití.

Jeskyně Melissani, Řecko

Melissani patří k jedné z mnoha pozoruhodných míst na řeckém ostrově Kefallonia. Jedná se vlastně o podzemní jezero, které v době Mykén sloužilo jako svatyně. Část vápencového stropu se ale později propadla a díky tomu do jeskyně proniká slunce, které vytváří neopakovatelnou atmosféru. Jeskyni je možné obdivovat na lodičkách a voda je zde tak čistá, že se skoro zdá, jakoby lodě pluly vzduchem. Je pojmenována po nymfě Melissaně, která se zde utopila z nešťastné lásky k bohu Panovi. Pronikající slunce vytváří nádherné odlesky, a právě proto je jeskyni nejlepší navštívit během slunečného dne, abyste měli možnost vidět obrazce a odrazy, které na stěnách vytváří.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *