Záhadný archív ve Vatikánu – konspirace, mysteria nebo skutečnosti?

Konspirační teorie o životě Ježíše nebo tajemný stroj času. To vše je možné nalézt v tajném archívu Vatikánu. I když je Vatikán nejmenším státem na světě, v množství konspiračních teorií nebo podobenství je určitě tento ministát na samém vrcholu tajemna.

Nejvíce tajemství pravděpodobně ukrývá vatikánský tajný archív. Archiv obsahuje historické dokumenty, které pokrývají nejméně 12 století lidské historie, včetně například originálních dopisů psaných Michelangelem. Nikdo z návštěvníků Vatikámu samozřejmě nemá do tajného archivu přístup. Pouze při vyžádání určitého textu je výjimečně umožněn přístup vědcům nebo novinářům. Velmi hezky byly poměry v tajném vatikánském archivu popsány v thrilleru podle stejnojmenného románu Dana Browna Andělé a démoni.

Jedna z nejznámějších konspiračních teorií tvrdí, že archiv obsahuje korespondenci mezi sv. Pavlem a císařem Nerem, která se týká Ježíšovy existence a jeho pravých potomků. Někteří teoretici dokonce věří, že Vatikán ukrývá důkaz o tom, že Ježíš vlastně neexistoval.

Jiná teorie tvrdí, že text kontroverzního třetího proroctví z Fátimy je jedním z mnoha dokumentů uloženém ve Vatikánském archivu. Mlžením o obsahu třetího proroctví ze strany církve způsobilo spekulace o krizi víry nebo o jaderném holokaustu.

Někteří lidé spekulují o tom, že vatikánský archiv je v rukách tajemných iluminátorů. Možná na této teorii bude něco pravdy. Vždyť po středověkém rozpadu spolku se ilumináti opět vzpamatovali a při výběru vhodných členů zamířili i do nejvyšších kruhů.

Tajemný chronovizor, který umožňoval svým uživatelům nahlížet do minulosti, ale i do budoucnosti byl údajně sestrojen s cílem zaznamenat Kristovo ukřižování. Protože neexistuje žádný záznam o stroji, je prý pravděpodobné, že dokumenty o stroji jsou skryty někde v tajném archivu.

Pravděpodobně pouze zvědavost způsobuje, že na Svatopetrském náměstíse shromažďuje někdy až 400 000 poutníků. Nejvíce lidí navštíví náměstí na velikonoční neděli, kdy zde papež uděluji tradiční požehnání Urbi et orbi nebo když se v Sixtinské kapli volí nový papež. To všichni přítomní čekají na bílý kouř který oznamuje, že nový papež byl zvolen.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *