Nejkrásnější trasy pro dovolenou za volantem

Cestujete rádi autem a rádi si i během jízdy užíváte nádherné výhledy? Baví vás každou chvíli zastavit, vyskočit ven, projít se po okolí a zase pokračovat dál? Preferujete spát každý den někde jinde a za týden projet pořádný kus země? Pak budete určitě nadšení z tohoto výběru nádherných scénických cest na celém světě, kde je krása i jen jet autem. Za každou zatáčkou je dech beroucí výhled a každá odbočka znamená možnost navštívit zajímavý kout světa nebo si odpočinout na místě, kam se jen tak někdo nepodívá.

Pokud stále nemáte plány na letošní dovolenou, pak si z této nabídky road tripů určitě vyberete. Ať už vás láká cesta na jiný kontinent nebo chcete zůstat spíše za humny. Pro každého se tu něco najde.

Pobřeží Amalfi, Itálie

Nevadí vám v létě horko a milujete moře? Pak není nad čím váhat, nejlepší roadtrip, který splňuje tyto požadavky najdete nedaleko Česka, v Itálii. Pobřeží Amalfi nabízí vše, co si můžete přát. Jedná se vlastně jen o docela krátký úsek, který se vine strmými kopci, ale o to krásnější výhledy nabízí. Zvládnete jej bez problémů projet za jediný den, takže je ideální pro ty, kteří chtějí dovolenou u moře spojit s něčím malinko dobrodružnějším. Z vrcholků kopců uvidíte malé vesničky, které se pod vámi budou rozprostírat jako dětská stavebnice. Azurově modré moře se bude lesknout v paprscích slunce a vám se odsud vůbec nebude chtít odjet. Vezměte si s sebou piknikový koš a udělejte si někde zastávku na jídlo s nádherným výhledem.

Southern Scenic Route, Nový Zéland

Možná trochu víc z ruky než Itálie, ale Nový Zéland rozhodně stojí za vynaložený čas i peníze. Pokud se dostanete na Jižní ostrov, určitě nevynechejte scénickou trasu, která vhodně propojuje nejzajímavější místa v jižní části Jižního ostrova. Po cestě se můžete kochat jezery, oceánem, horami a chvílemi budete mít pocit, že jste se ocitli ve světě Pána prstenů. Když budete dost trpěliví, můžete narazit i na tuleně, tučňáky nebo alespoň ze břehu zahlédnout dlouhé ocasy velryb a nejmenších delfínů. Není nic, co by se vám tady nemohlo líbit. A jedna návštěva vám rozhodně stačit nebude.

Bavorsko, Německo

Často trochu přehlížíme místa, která jsou vlastně jen kousek od nás a dáváme zbytečně přednost vzdáleným lokalitám. Ale i pár hodin jízdy od českých hranic se najdou místa, do kterých se zamilujete. Bavorsko bezpochyby patří mezi ně. Budete si tady připadat trochu jako doma, ale jakmile narazíte na malé alpské vesničky, hned si připomenete, že Bavorsko je vlastně zcela jedinečné a i pro českého turistu má hodně co nabídnout.

Route 1, Island

Na Islandu na moc významných silnic nenarazíte. Tato země rozhodně není protkána klikatými cestičkami, silničkami a dálnicemi, jak jsme na to zvyklí v Evropě. Jedná se vlastně o hlavní tepnu, která vede kolem celého ostrova a je tedy hlavní přístupovou cestou nejen pro turisty, ale i místní. cesta vede různými typy krajin přes hory a malé rybářské vesnice, až po okouzlující fjordy a mohutné vodopády. Pokud si na Islandu netroufáte na žádné větší dobrodružství, pak se v podstatě stačí držet této cesty a budete mít v podstatě splněno. Samozřejmě se ani trochu nepřiblížíte zážitku toho, když vyrazíte na trip do hor nebo se ponoříte do některého z horkých jezírek, ale jako základní seznámení s Islandem je to dostačující.

Vybrali jste si cestu, po které se letos vydáte? Anebo preferujete pohodový pobyt na jednom místě bez přesunů. Ať tak či tak, dovolenou je potřeba si řádně užít. A je jen na vás, jak toho docílíte.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *