Klenot české přírody? Vyrazte na Šumavu!

Kdo říká, že se v Česku nedá zažít atraktivní dovolená, plná zajímavých aktivit, dobrého jídla a pití, nádherných míst a plnohodnotného odpočinku? Pokud jste ještě nebyli na Šumavě, je načase to napravit. Dovolená na Šumavě vás překvapí, ohromí a bude jasné, že nebyla poslední. Co na Šumavě navštívit a jaké ubytování na Šumavě pro vás bude to pravé?

Příroda je na Šumavě naprosto okouzlující.

Okouzlující příroda

Uchvátí vás horská městečka, starobylé hrady, vyhlídky i ledovcová jezera nebo pralesy a rašeliniště. Nejlépe můžete místní krásy objevovat na kole. Pokud se nebojíte dát si do těla, sedněte na kolo klasické, pro starší ročníky nebo větší lenochy se perfektně hodí ta elektrická. Půjčovnu kol navíc dnes najdete skoro v každém hotelu. Pohodlně se ubytovat a zajistit si nejen kola, ale také spoustu tipů na výlety můžete v Zámku Hrádek na Šumavě.

Nejen příroda, ale i architektura a historie

Nenechte se zlákat jen přírodou, nesmí vám uniknout ani mnoho historických míst a měst. Jedním z nich jsou bezpochyby Prachatice, které ve středověku vyrostly na Zlaté solné stezce a dříve zde byla velmi významná obchodní křižovatka. Dnes zde můžete obdivovat nádherné goticko-renesanční centrum, hradby a dobře se najíst či napít v jedné z mnoha místních restaurací a kaváren. Ubytování v Prachaticích na Šumavě najdete snadno – zjistěte, kde se dobře vyspíte, abyste měli dost sil na objevování Šumavy.

Stezka v korunách stromů na Lipensku.

Lipno, české moře

Pokud jste na Šumavě, nesmíte minout ani Lipno. Najdete zde bohaté vyžití včetně aquaparku, bobové dráhy, Stezky v korunách stromů, lanové dráhy nebo outdoorového centra Offpark. Nudit se zde rozhodně nebudete, ať už bude slunečno, nebo vám počasí zrovna nevyjde. Jak si dovolenou naplánovat k vaší maximální spokojenosti? Je to snadné – objevujte Česko díky snadné rezervaci ubytování na Hotel.cz. Jednodušší už to být nemůže.

Zdroj náhledových fotografií: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *