Kam vyjet na dovolenou s karavanem?

Cestování v domech na kolech neboli karavanech je v současnosti velmi oblíbené. Ať už jste šťastným majitelem jednoho z nich, nebo se rozhodnete si nějaký karavan na dovolenou zapůjčit, vždy před vámi bude ta největší otázka: kam s ním vyrazit ?

Možností je opravdu mnoho, a to jak v České republice, tak v Evropě. Vyrazit dále než do Evropy by se samozřejmě také dalo, ale pak byste si museli na dovolenou vyhradit více času než obvyklých deset až čtrnáct dní. Vybrali jsme pro vás nejzaručenější tipy, kde se dá s karavanem strávit příjemná dovolená.  

Česká republika – Kemp Dolce

Pokud nechcete strávit desítky hodin cestou na dovolenou, určitě by neměl vaší pozornosti uniknout kemp Dolce, který se nachází v blízkosti města Trutnov. Jeho poloha přímo předurčuje k poznávání krás Krkonoš. Jste-li obdivovatelem pískovcových masivů, jistě pro vás nebudou daleko ani Adršpašské skály.

Během své dovolené můžete mimo jiné navštívit Stezku korunami stromů v Jánských Lázních nebo ZOO ve Dvoře Králové. Možností, kam se vydat, je v okolí opravdu mnoho a kemp Dolce je skvělým výchozím bodem pro plánování vašich výletů po okolí. Navíc nabízí skvělé zázemí pro dny strávené v areálu, ve kterém si můžete vyzkoušet mnohé sporty, jako tenis, minigolf, nohejbal, fotbal a mnoho dalších.

Slovensko – Kemp Pacho 

Pokud se chcete vydat objevovat krásy Slovenska, je kemp Pacho skvělou volbou. Pacho má výborná hodnocení na cestovatelských portálech. Nachází se v Trenčianském kraji u obce Velká Čausa asi 6 kilometrů od města Bojnice. Kemp byl otevřen v roce 2019, takže je moderně a velmi prakticky vybaven a z tohoto pohledu vás určitě nezklame.

V okolí se nachází mnoho turistických tras s možnostmi krásných procházek přírodou. Mezi dominanty celého okolí patří Bojnický zámek, u něhož se nachází i zoologická zahrada, která potěší zejména dětské členy vaší rodiny. Za návštěvu také stojí hrad Uhrovec nebo můžete podniknout túru na vrch Rozkoše.

Itálie – Rio Vantone Campsite 

Itálie patří mezi vyhledávané destinace cestovatelů s karavany. Není divu. Její příroda, kulturní památky, výborná kuchyně a skvělé víno jsou kombinací, které se nedá odolat. Nechcete-li cestovat příliš daleko, vyzkoušejte kemp Rio Vantone Campsite ležící na severu Itálie přímo na břehu jezera Idro.

Místní scenérie pohoří Dolomiti di Brenta přímo vybízí k horským túrám. Pokud byste neměli dost vodních ploch, můžete zajet i na Lago di Garda. Daleko to z tohoto kempu nebudete mít ani do světoznámých měst, jako jsou Benátky, Brescia či Verona. Samotný kemp nabízí kvalitní vybavení a spoustu dalších aktivit pro sportovce, ale třeba i rybáře.

Zda upřednostníte spíše aktivní, nebo naopak odpočinkovou dovolenou je jen a jen na vás. Zvolte jednu z lákavých destinací v Evropě a vydejte se ji poznávat o něco hlouběji. Dalším kritériem výběru může být cena, ať už se jedná o ubytování v kempu, nebo o zapůjčení karavanu. Pokud by náhodou celková částka vaší vysněné dovolené překračovala vaše finanční možnosti, pomocnou ruku může nabídnout půjčka ihned, která je rychle vyřízená, a můžete se tak hned vydat za vlastním dobrodružstvím.

Zdroj náhledového obrázku: Whitepress

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *