Portofino, nejfotografovanější místo v Evropě

Budete-li se někdy delší dobu pohybovat na pobřeží severní Itálie a to zejména v oblasti Ligurské riviery, určitě zavítejte do vesničky Portofino. Vesnička s pouhými šesti sty obyvateli se stala oblíbeným dostaveníčkem světových celebrit. Lámete si hlavu proč? Odpověď je jasná – je prostě nádherná. Drobnou vadou na kráse je ale fakt, že díky zájmu turistů patří Portofino mezi nejdražší letoviska v Itálii.

O malebném Portofinu, původně rybářské vesničce, se říká, že je to nejfotografovanější místo v celé Evropě. Fasády malých rybářských domků jsou vymalovány sytými , typicky ligurskými barvami – žlutohnědou, okrovou, růžovou a rezavou. Malé náměstíčko leží přímo na okraji zátoky. V přístavu najdete jak výletní lodě, pohupující se luxusní jachty miliardářů, ale i malé loďky starousedlíků, které však již dávno neslouží k rybolovu, ale k zábavě turistů.

Tato neobyčejně krásná vesnička leží na konci stejnojmenného poloostrova, který je celý národní přírodní rezervací. Najdete tady spoustu turistických pěšinek, které nabízejí úžasné výhledy na pobřeží pod vámi a vůni moře kombinovanou s vůní subtropických rostlin. Nad vesničkou se vypíná hrad. Kousek od hradu stojí kostel San Giorgio. Určitě do něho nahlédněte. Ukrývá údajně ostatky sv. Jiří, které dovezli křižáci ze Svaté země. Zanedbatelný určitě není ani nádherný výhled na celé Portofino.

V přístavu se můžete vychutnat neopakovatelnou atmosféru tohoto místa. A to doslova. Přístavní restaurace, a je jich na malém prostoru skutečně hodně, lákají výjimečnou polohou a omamnou vůní těstovin s omáčkou pesto a grilovaných krevet. No řekněte, dá se nádherně jednoduché ligurské kuchyni odolat?

Na úbočí kopce nad městem, v dech beroucí poloze, leží jeden z nejslavnějších hotelů na světě, hotel Splendido. Pokud vás nezaujme seznam světově proslulých VIP hostů (jako první se do návštěvní knihy zapsali v roce 1952 vévoda a vévodkyně z Windsoru), výhledy z bývalého benediktinského kláštera přestavěného na luxusní pětihvězdičkový hotel vás zaujmou s naprostou jistotou.

A jak se do tohoto opravdu jedinečného místa dá dostat? Určitě nedoporučuji hledat místo pro zaparkování přímo ve vesničce. Raději auto nechte v sousedním letovisku Santa Margaritě a lodí pak přejeďte do Portofina. Nebo můžete zvolit autobus, který ale ze Santa Margarity jezdí poměrně plný. A není se čemu divit. Prostě nádherné místo ….

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *