Poznejte krásy Evropy a vyrazte na dovolenou i bez cestovní kanceláře

I když současná pandemická situace nenahrává bezstarostnému cestování, na které jsme byli doposud zvyklí, plánování se meze nekladou. Chybí vám balení kufru a nevíte, kam byste se vydali, až to bude možné? Inspirujte se tipy na cestování po Evropě.

Hledáte pestrost kultur a rádi byste toho viděli co nejvíce? Přečtěte si průvodce, jak si užít Evropu, i když nemáte peněz nazbyt

Když nemůžete moc utratit

Peníze jsou faktorem, který nás při cestování limituje obvykle ze všeho nejvíc. Hezká dovolená se však dá zažít i s napnutějším rozpočtem. Jeďte za hranice tzv. na vlastní triko. Existuje několik společností, jako je například Booking.com či Airbnb, prostřednictvím kterých si můžete zarezervovat bydlení v hotelu nebo přímo u místních. Aplikaci s nabídkou služeb si můžete stáhnout do mobilu a vhodné ubytování pak pohodlně hledat odkudkoliv

Cestovat lze i jinak

Chcete-li ušetřit, rozlučte se s vidinou zájezdu od cestovní kanceláře s plnou penzí. Sice se nebudete povalovat každý den u bazénu s deštníčkem v koktejlu, zato se domů vrátíte s pořádnými vzpomínkami. Evropa je druhý nejhustěji zalidněný světadíl, o zážitky tak nebudete mít nouzi. Při cestování se vyplatí mít výhodný bankovní účet. Třeba takový, se kterým můžete vybírat ze všech bankomatů po celém světě zcela zdarma.

Tip: Snesete trochu dobrodružství a nejistoty? Zkuste si přes jednu z ubytovacích aplikací zajistit bydlení s výraznou slevou až přímo na místě. Chcete jít zlatou střední cestou? Pak si z domova zajistěte spaní jen na několik dnů dopředu a zbytek řešte až na místě. Nocování je jednou z nejdražších položek, na které se vyplatí ušetřit.

Chcete pláže a moře

Před dovolenou je dobré vědět, co od ní očekáváte. Rádi odpočíváte na pláži a jediný větší pohyb, který jste ochotni udělat, je ten při tempech v moři? Prozkoumejte žebříčky, které zveřejňují cestovatelské weby. Například portál TripAdvisor sestavuje seznamy nejen oblíbených pláží, a to podle kvality i kvantity recenzí od uživatelů, kteří dané místo navštívili v uplynulých 12 měsících.

Tip: Cestovatelé, kteří milují pláže, opěvují jedno místo – La Concha ve Španělsku. A co se jim na tomto místě zamlouvá nejvíce? Fantastický výhled, velké vlny i zázemí pro rodiny s dětmi. Počítejte však s tím, že v turistické sezoně je na písečné pláži hlava na hlavě.

Lákají vás hory?

Dáváte přednost aktivně strávené dovolené? Turistika je ideální způsob, jak poznat přírodu dané země a ještě si dát do těla. Například v Itálii můžete jeden den ležet na pláži a opalovat se a v dalších dnech prozkoumat italské Alpy. Jestliže si potrpíte i na trochu adrenalinu, zkuste ferraty, zajištěné přístupové cesty v horách, kde si přijdou na své i zdatní horolezci.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *