7 divů Evropy: Objevte ty nejkrásnější památky, které by za svůj život měl spatřit každý

Evropa skrývá tolik pokladů, které čekají, až je objevíte. Vybrali jsme sedm divů Evropy, nejlepší památky a místa, která musíte vidět po celé Evropě. Objevte most Dom Luis, Velké náměstí v Bruselu, Tower Bridge nebo chrám Sagrada Familia, jedinečný výběr nejkrásnějších památek, které můžete v Evropě navštívit. Jaro a léto jsou ideálním časem, kdy procestovat Evropu a objevit ty nejkrásnější pamatky. Všude doletíte doslova za pár hodin, nebo můžete i vyrazit autem či vlakem. Naplánujte si letošní prázdniny tak, abyste skutečně viděli to nejlepší, co Evropa může nabídnout.

1. Eiffelova věž, Paříž

Eiffelovu věž postavil Gustave Eiffel pro Světovou výstavu v Paříži v roce 1889, která se konala u příležitosti 100. výročí Velké francouzské revoluce. Její stavba trvala 2 roky, 2 měsíce a 5 dní a na tu dobu byla skutečným technickým a architektonickým úspěchem. „Dosažená utopie“, symbol technické zdatnosti, na konci 19. století ukázka francouzského inženýrství zosobněného Gustavem Eiffelem a rozhodující moment průmyslové éry. Okamžitě se setkala s obrovským úspěchem.

Měla na svém místě setrvat pouze 20 let, ale zachránily ji vědecké experimenty, které Eiffel podporoval, a zejména první rádiové přenosy, po nichž následovaly telekomunikace. A Paříž může být za tento jedinečný symbol dodnes vděčná. Málokteré město máme tolik spojené s konkrétní památkou jako právě Paříž a Eiffelovku.

2. La Sagrada Familia, Barcelona

La Sagrada Família je dílo velkého rozsahu, které bylo zahájeno 19. března 1882 podle projektu místního architekta Francisca de Paula del Villara (1828-1901). Koncem roku 1883 byl Gaudí pověřen pokračováním prací, které neopustil až do své smrti v roce 1926. Od té doby na jeho původní myšlenku navázali různí architekti.

Budova se nachází v centru Barcelony a v průběhu let se stala jedním z nejuniverzálnějších znaků identity města i země. Každoročně ji navštíví miliony lidí a mnoho dalších studuje její architektonický a náboženský vliv.

3. Tower Bridge, Londýn

Tower Bridge (postavený v letech 1886-1894) je kombinovaný baskuleový a visutý most v Londýně, který překonává řeku Temži. Nachází se v blízkosti londýnského Toweru, od něhož je odvozen jeho název, a stal se ikonickým symbolem Londýna.

4. Koloseum, Řím

Koloseum, známé také jako Flaviův amfiteátr, je eliptický amfiteátr v centru italského města Řím. Byl postaven z betonu a kamene, byl největším amfiteátrem Římské říše a je považován za jedno z největších děl římské architektury a inženýrství. Je to největší amfiteátr na světě. Je pečlivě chráněn, protože se na něm samozřejmě podepisuje zub času. Nese si s sebou také tragickou historii plnou krve, bolesti a pronásledování, ale zároveň je jedinečnou připomínkou římské kultury.

5. Náměstí Grand Place, Brusel

Náměstí Grand Place se zdobenými barokními a gotickými cechovními domy je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a patří k nejkrásnějším náměstím v Evropě. Bylo vybudováno ve 13. století jako kupecký trh, slouží jako centrum města a je skvělým místem, kde si můžete vychutnat belgickou pohostinnost v jedné z mnoha kaváren s terasou. Během roku se zde koná mnoho koncertů a akcí a v teplejších měsících se zde koná každodenní květinový trh.

6. Most Luise I., Porto

To je skutečně symbol Porta. Doporučujeme, abyste se pod tímto úžasným mostem projeli lodí nebo se po něm prošli a ocenili tento velkolepý technický počin. Spodní cestou se dostanete do Vila Nova de Gaia a jejích sklepů a horní palubou si užijete dokonalý výhled na město.

Most, který navrhl inženýr Teófilo Seyrig, ano, hádáte správně, žák Eiffela, byl slavnostně otevřen v roce 1886 a skládá se ze 2 překrývajících se železných pater. Je 395 metrů dlouhý a 8 metrů široký a jeho oblouk je dodnes považován za největší na světě z kovaného železa. V současné době horní část využívá portské metro a spojuje oblast portské katedrály se zahradou Morro a s Avenida da República ve Vila Nova de Gaia.

7. Akropole, Atény

Obujte si nejpohodlnější boty a vystoupejte na posvátný pahorek Akropole, největší a nejkrásnější svatyni starověkých Athén, zasvěcenou především své patronce, bohyni Athéně.

Pro ucelený pohled na celou lokalitu navažte prohlídkou působivého Muzea Akropole, kde se nachází více než 3 000 slavných artefaktů z Akropole. Akropole je rozhodně nejslavnější řeckou atrakcí, mezníkem v dějinách lidstva a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

ZDROJ: https://www.europeanbestdestinations.com/top/seven-wonders-of-europe/
ZDROJ obrázku: Fotka od Joe z Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *