Nejlepší evropské letní festivaly: Užijte si letošní léto na maximum

Když Evropu zahalí teplá náruč léta, kontinent ožije pestrými festivaly oslavujícími hudbu, kulturu, jídlo a tradice. Pokud jste milovníkem letních festivalů, a právě ty pro vás představují tu pravou esenci léta, zkuste letos vyrazit i za hranice. Nové zážitky na festivalu můžete doplnit o prozkoumání okolní přírody a kultury a odnesete si skutečně komplexní zážitek.

Evropa nabízí celou řadu zážitků, které vystihují podstatu léta, od pulzujících rytmů hudebních festivalů až po barevnou extravaganci kulturních oslav. V tomto článku vás zveme na cestu po nejlepších letních festivalech v Evropě, kde se můžete ponořit do zvuků a chutí této sezóny.

Festival Glastonbury, Velká Británie

Glastonbury Festival je známý jako jeden z nejznámějších hudebních festivalů na světě a do svého rozlehlého areálu v anglickém Somersetu láká milovníky hudby z celého světa. Glastonbury slibuje nezapomenutelné zážitky na legendárních bahnem nasáklých polích a v eklektické atmosféře a nabízí pestrou nabídku různých žánrů, včetně rocku, popu, elektroniky a folku. Od hlavních hvězd na Pyramid Stage až po skryté klenoty na nesčetných menších scénách a místech konání festivalu – Glastonbury nabízí něco pro každého hudebního nadšence. Samozřejmě se jedná o jeden z nejznámějších hudebních festivalů vůbec, takže je potřeba se připravit, že to rozhodně není komorní akce, a tomu odpovídají i ceny vstupenek a dalších služeb.

Tomorrowland, Belgie

Tomorrowland, přední světový festival elektronické taneční hudby, který se každoročně koná v belgickém Boomu, je říší fantazie a zázraků. Díky fascinujícímu designu pódií, pohlcujícím tématům a prvotřídní sestavě DJů přenese Tomorrowland návštěvníky do utopického světa plného hudby a kouzel. Pokud jste fanoušky elektronických rytmů, pak je toto vaše Mekka.

La Tomatina, Španělsko

Vydejte se do městečka Buñol ve Valencii, kde se koná La Tomatina, největší rajčatová bitva na světě. Nejde tedy o žádný hudební svátek, ale spíše pro místo pro všechny blázny a nadšence do bizarních zážitků. Na tomto svérázném festivalu, který se koná poslední srpnovou středu, se v ulicích shromáždí tisíce účastníků, aby se zapojili do přátelské bitvy, v níž po sobě házejí zralá rajčata. Uprostřed moře červené dužiny a smíchu zažívají účastníci radostné vyžití, které je takřka bez pravidel. Poté, co se všichni umyjí a ulice se dají do pořádku, následuje živá hudba, tanec a oslavy.

Edinburgh Festival Fringe, Skotsko

Na největším světovém festivalu umění Edinburgh Festival Fringe, který se každoročně koná v hlavním městě Skotska, zažijete živou kreativitu a kulturní rozmanitost umění. Fringe nabízí tisíce divadelních, komediálních, tanečních, hudebních a dalších představení a proměňuje Edinburgh v rušné centrum uměleckého vyjádření a inovací. Diváci mají možnost objevit v nabídce festivalu skryté klenoty a nezapomenutelná představení, od zavedených souborů až po začínající talenty. Je zde dovoleno takřka vše a umělecká vyjádření jsou někdy i značně rozporuplná. Proto se vyplatí přijet s otevřenou myslí a užít si pocit, že umění prostě nemá hranice.

Sziget Festival, Maďarsko

Sziget Festival se odehrává na malebném pozadí Dunaje v Budapešti a je jedním z nejdynamičtějších a největších hudebních festivalů v Evropě. Díky rozmanité sestavě mezinárodních interpretů, strhujícím uměleckým instalacím a živé komunitní atmosféře nabízí Sziget unikátní zážitek, který oslavuje hudbu, kulturu a lidské vztahy. Sziget slibuje týdenní dobrodružství plné nezapomenutelných okamžiků, od relaxace na břehu řeky až po tanec až do svítání na ikonických festivalových scénách.

Festival Roskilde, Dánsko

Vydejte společně s hudebními nadšenci a návštěvníky festivalů z celého světa na legendární Roskilde Festival, hlavní dánský hudební festival, který se koná nedaleko města Roskilde. Roskilde Festival má bohatou historii, která sahá až do roku 1971, a stal se kulturní institucí proslulou eklektickým obsazením, snahou o udržitelnost a inkluzivním komunitním duchem. Od rocku a popu po hip-hop a elektronickou hudbu – Roskilde nabízí jedinečný hudební zážitek uprostřed rozlehlého festivalového areálu a živé kempové kultury.

Fête de la Musique, Francie

Na Fête de la Musique, každoročním hudebním festivalu, který se koná o letním slunovratu ve městech a obcích po celé Francii i mimo ni, oslavte univerzální jazyk hudby. Tento bezplatný festival, který vznikl v Paříži v roce 1982, zve hudebníky všech žánrů a úrovní dovedností, aby vystoupili na ulicích, v parcích a na veřejných náměstích a proměnili městská prostranství v koncertní místa pod širým nebem. Fête de la Musique představuje bohatou škálu hudebních talentů, od klasických orchestrů až po nezávislé kapely a DJ sety, a podporuje zapojení komunity a kulturní výměnu. A pokud budete mít odvahu, můžete se zapojit i vy.

Electric Castle, Rumunsko

Vydejte se na kouzelnou cestu do srdce Transylvánie na Electric Castle, hlavní rumunský hudební a umělecký festival, který se koná na ikonickém hradě Banffy v Kluži-Napoce. Na pozadí středověkých pevností a svěží zeleně si můžete vychutnat strhující zážitek, který kombinuje prvotřídní hudební vystoupení s interaktivními uměleckými instalacemi, workshopy a kulinářskými specialitami.

V Evropě je léto synonymem kaleidoskopu festivalů, které oslavují rozmanitost, kreativitu a vitalitu kontinentu. Ať už protančíte noc na hudebním festivalu, pochutnáte si na kulinářských specialitách na festivalu jídla nebo se ponoříte do kulturních tradic na místní fiestě, Evropa nabízí nepřeberné množství zážitků, které rozpalují smysly a vytvářejí trvalé vzpomínky. Sbalte si tedy kufry, přijměte ducha léta a vydejte se na cestu za nejlepšími festivaly, které Evropa nabízí.

ZDROJ: https://www.invia.cz/blog/uzijte-si-ty-nejlepsi-evropske-letni-festivaly/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Wendy Wei: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/1190297/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *