Pohádkové cestování po Evropě: Objevte místa spjatá s oblíbenými příběhy

Nic jiného neinspiruje děti k cestování tolik jako touha vypravit se na místa, kde se odehrávají jejich oblíbené pohádky. Po Evropě můžete navštívit hned několik kouzelných destinací úzce spjatých s pohádkovými příběhy. Je to inspirace na trochu jiné cestování s dětmi, které je dobrodružnější a nabízí konečně něco jiného než jen válení se u moře.

Rodinné cestování takto může být také vzdělávací a zábavný zážitek, který vás sblíží při objevování pohádkových destinací. Kam tedy zajet s celou rodinnou za pohádkovým dobrodružstvím?

Hrad Chillon, Švýcarsko

Na břehu Ženevského jezera ve Švýcarsku se nachází nádherný hrad Chillon, který zde přísně dohlíží nad celou krajinou již od 11. století. Fanoušci Malé mořské víly možná poznají, že tato stavba byla inspirací pro fantastick animovaný palác prince Erika v oblíbeném pohádkovém filmu. Děti se bude velmi líbit přechod přes malý most na hradní ostrov a procházky po areálu impozantní stavby.

Laponsko, Finsko

Nic neinspiruje děti k cestování do zahraničí tak jako touha odhalit tajemství. A právě tajemství o Santu Clausovi můžete objevovat při výletu do zasněženého Laponska. Můžete sem vyrazit v létě, ale klidně i v zimě, i když pak je potřeba připravit se na pořádný mráz. V zimě tato pohádková destinace opravdu září a třpytí se napadaným sněhem, stromy jsou hustě zasněžené, psi husky se prohánějí na saních a s největší pravděpodobností budete moci vidět i dechberoucí polární záři. A když budete mít velké štěstí, třeba natrefíte i na nějaké stopy Santy Clause nebo jeho pomocníků.

Frankfurt nad Mohanem, Německo

Finanční centrum Německa je plné nečekaných pohádkových kouzel. Hlavní náměstí ve Frankfurtu je jako z pohádky a děti budou s nadšením obdivovat magické domy a historickou atmosféru. Pokud se jen trochu zasníte, snadno se přenesete do doby, kdy se zde odehrávaly příběhy z pohádek bratří Grimmů. Právě tito proslavení bratři, autoři známých příběhů jako Popelka, Sněhurka nebo Šípková Růženka, vyrůstali kousek od tohoto německého města a jejich vliv je tu dobře patrný. Znáte skutečné, temnější pohádky bratří Grimmů? Starší děti si rády poslechnou původní verze těchto pohádek.

Krzywy Domek, Polsko

Chcete si připadat jako součást skutečné animované pohádky? Polský Krzywy Domek, slavný dům v Sopotech, byl navržen s použitím ilustrací ze starých polských pohádek. Tento prazvláštní a pokřivený dům, který byl postaven v roce 2004, znamená v překladu “křivý dům” a dnes se v něm nachází různé obchody, restaurace a dokonce i rozhlasová stanice.

Zámek Neuschwanstein, Německo

Říká se, že impozantní bavorský zámek Neuschwanstein si prohlédl sám pan Walt Disney na své cestě po Evropě se svou ženou v roce 1935. Je to rozhodně jeden z nejpohádkovějších zámků, které můžete po cestách po Evropě vidět. Pochází teprve z 19. Století, takže nese některé modernější rysy, ale na první pohled je patrné, že se velmi podobá kresleným palácům disneyovských hridnů. Tento zámek byl původně postaven jako letní sídlo bavorského krále Ludvíka II., který však v roce 1886 zemřel ještě před dokončením stavby. Nyní je zámek celosvětovým symbolem romantiky a kolem jeho ikonických věží projde ročně asi 1,4 milionu návštěvníků.

Tip: ať už jedete kamkoli, nezapomeňte na pojištění do zahraničí, můžete si ušetřit mnoho nepříjemností.

Odense, Dánsko

Odense, rodiště Hanse Christiana Andersena, je srdcem mnoha pohádek, které tak dobře známe a milujeme. Toulejte se ulicemi a hledejte slavnou sochu Malé mořské víly nebo si kupte výtisk pohádek oblíbeného dánského spisovatele. Dánsko má navíc mnoho co nabídnout i po jiných stránkách a je to skvělá destinace třeba pro letní cestování karavanem.

Mont Saint-Michel, Francie

Skalnatý ostrov Mont Saint-Michel vystupuje z písku u severozápadního pobřeží Francie. Již v roce 798 n. l. zde bylo postaveno benediktinské opatství a fanouškům Disneyho filmů může být tento pohled poněkud povědomý. Ve filmu Na vlásku se animátoři inspirovali tímto klášterem při tvorbě pohádkového zámku Rapunzeliných rodičů. Zatímco dříve bylo městečko přístupné jen při odlivu, dnes je zde vybudovaný most, který návštěvu velmi usnadňuje.

Palác Pena, Portugalsko

Zářivý, veselý žlutočervený palác Pena vypadá jako z pohádky. Byl postavený v 19. Století a jer inspirován německou romantickou architekturou. Najdete zde plno dramatických prvků od ozdobných opěráků až po strašidelné chrliče. Děti si zamilují běhání po rozlehlých terasách a svěžích zelených zahradách. Areálem se dokonce můžete projet kočárem taženým koňmi.

ZDROJ: https://www.trafalgar.com/real-word/inspire-kids-history-fairytale/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: ILOVESwitzerland: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/vyznacny-bod-architektura-hrad-svycarsko-7932579/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *