Jarní dovolená? Vyrazte objevovat malebné Beskydy

Konečně se můžete nadechnout voňavého jarního vzduchu a vystavit tvář teplým slunečním paprskům. Po zimě je tady opět krásné jaro, které doslova láká k nějaké dovolené. Zkuste objevit úžasná místa Česka a vyrazte aspoň na pár dní do přírody.

Pokud chcete inspiraci, zajeďte si do Beskyd. Dovolená v Beskydech je ideální pro rodiny s dětmi i zamilované páry, každý si zde najde to svoje. Obdivovat můžete horské hřbety i hluboká údolí, užít si typické lidové tradice a taky báječnou místní kuchyni. Můžete vyrazit na túry pěšky i na kole, a především se nadýchat čistého vzduchu a relaxovat uprostřed nádherné přírody.

Kam na výlet?

Pokud máte rádi pěší turistiku, rozhodně byste neměli vynechat výpravu na Pustevny. Je to nádherné horské sedlo se známými útulnami Maměnka a Libušín. Kromě toho jde o vyhledávanou křižovatku mnoha turistických tras, které vás zavedou třeba na Radhošť k soše známého Radegasta nebo ke stezce Valaška. Jarní pobyty na horách mohou být dost proměnlivé co se počasí týče, a proto nezapomeňte na pláštěnku a teplé oblečení.

Raději město?

Pokud nejste úplně turisté a raději trávíte dovolenou v městech a muzeích, i Beskydy mají co nabídnout. Vynechat byste neměli Rožnov pod Radhoštěm s Valašským muzeem v přírodě, ale také horské městečko Štramberk s věží Trúbou nebo Nový Jičín s pozoruhodnou expozicí klobouků. Ubytování v Beskydech snadno seženete v romantickém penzionku i větším hotelu přesně podle vašeho gusta. Široká je i nabídka wellness aktivit, takže o pořádný relax budete mít postaráno.

Pro milovníky historie

Ti, kdo rádi objevují českou historii, jistě nebudou zklamaní možností navštívit také zříceninu hradu Starý Jičín, hrad Šostýn nad Kopřivnicí nebo hrad Hukvaldy.

Už se těšíte? Jarní dovolená na vás čeká. Pro své výlety nejen po Česku si rezervujte ubytování na Hotel.cz – vše velmi snadno a bez starostí.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *