Panorama krušných hor

Dovolená za dveřmi? Víme, proč jsou Krušné hory ideální destinací

Letní dovolená klepe na dveře! Kam letos vyrazit? Možná je dobrý nápad zůstat v ČR a necestovat nikam daleko. Ušetříte spoustu času, všude se snadno domluvíte, a i u nás je řada regionů, kde najdete odpočinek i zábavu. Zkuste třeba letní pobyty v Krušných horách. Toto romantické a tajemné místo má zcela jedinečný a nezaměnitelný ráz. Těšit se můžete na pěší toulky po odlehlých náhorních pláních, ale také cyklovýlety, které vás nadchnou nádhernými výhledy. Opomenout bychom rozhodně neměli ani pozoruhodnou hornickou minulost, která je patrná skoro na každém kroku.

Kde se ubytovat?

Nabídky ubytování jsou hojné. Jedná se o turistický region, kde najdete hotely, penziony i soukromá ubytování s charakterem. Je jen na vás, co je vašemu srdci blízké – ubytování v Krušných horách najdete jistě snadno, ale s rezervací neváhejte, termíny na léto se rychle plní!

Dědictví horníků

Hornictví je zde natolik významné, že jsou nejcennější části hornické kulturní krajiny zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud i vy chcete zažít neopakovatelnou atmosféru těchto míst, prozkoumejte například Vlčí jámy u Horní Blatné, štolu Starý Martin v Krupce nebo štoly Lehnschafter a Liebefrauen.

Neseďte na hotelu

Na dovolené se sice má odpočívat, ale dovolená v Krušných horách vám to neumožní. Je zde tolik krásných míst, kam se vypravit. Určitě nevynechte město Boží Dar s Ježíškovou stezkou, nejvyšší horu Krušných hor Klínovec nebo okolní lesy a pláně, kde se snadno na celý den „ztratíte“ a nemusíte potkat ani živáčka. Pro milovníky turistiky je jasným cílem také Božídarské rašeliniště, přírodní park Přebuz nebo rozhledny na Blatenském vrchu. Prakticky odkudkoliv můžete obdivovat nádherné výhledy do okolí.

Přesvědčily vás Krušné hory, že je to letos ta ideální destinace pro vaši dovolenou? Pak neváhejte a rezervujte si svoje vysněné ubytování na Hotel.cz. A šťastnou cestu!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *