Kam vyrazit v únoru načerpat vitamín D? Tyhle destinace vás zaručeně nezklamou

Vánoční a novoroční oslavy jsou dávno pryč. Leden je také za námi, ale únavné a vlečící se dny plné škaredého počasí nám ještě nějakou dobu bohužel. Není tedy divu, že téměř každého na severní polokouli v únoru chytne zimní blues. A jak se z něj nejrychleji dostat? Řešení je jasné – pomůže trocha sluníčka! Pokud jste připraveni místo nachlazení raději chytit letadlo a vydat se za dobrodružstvím, poradíme, kde i v únoru zastihnete nádherné slunečné počasí a získáte tolik potřebnou dávku vitaminu D.

1. Rio de Janeiro, Brazílie

Průměrná denní teplota: 31°C

Brazilské Rio de Janeiro je jednou z nejikoničtějších teplých únorových destinací. Proč? Sluníčko zde svítí skoro celý den, je ideální počasí na válení na pláži a samozřejmě je také sezóna karnevalu! Světoznámý karneval v Riu je jedním z největších událostí na světě, kde hudba, tanec samby, pestré kostýmy a průvody pulzují takřka na každém kroku. Ať už chcete obdivovat slavnosti, naučit se sambu nebo si dát caipirinhu na legendárních plážích Copacabana a Ipanema, Rio je v únoru skutečně velkolepé. Připravte se akorát na to, že podobný nápad budou mít tisíce dalších turistů.

2. Phuket, Thajsko

Průměrná denní teplota: 32°C

Nedotčené ostrovy, bílé písečné pláže a korálové útesy. Přesně to na vás v únoru bude čekat v Phuketu. Thajsko je celoroční destinací, ale nejlepší je v únoru, na konci období sucha, kdy je zde jen malé množství srážek, žhnoucí sluncem a menší počet turistů než v prosinci a lednu. Můžete se vydat na procházky po pláži a šnorchlování, pochutnat si na vynikajícím jídle, prozkoumat pouliční trhy nebo se plavit na nedaleké ostrovy s 

3. Jihoafrická republika

Průměrná denní teplota: 29 °C

Pokud přemýšlíte, kam v únoru vyrazit za teplem, zapište si na seznam Jihoafrickou republiku. Země je nádherná i během nejteplejšího měsíce února. Sluníčko tu svítí jen velmi málo a prší pouze zřídka, a navíc tu zažijete nekonečné množství outdoorových dobrodružství. Vydejte se do Kapského Města za nádhernými plážemi, horskou turistikou, svěžími vinařskými kraji a pozorováním divoké přírody. Nebo se vydejte do národních parků, jako je Krugerův národní park – pozorujte lvy, slony, nosorožce, žirafy, leopardy a další zvířata v jejich přirozeném prostředí.

4. Kostarika

Průměrná denní teplota: 30°C

Každá země ve Střední Americe je skvělým místem, kam se v únoru můžete vydat za slunečními paprsky. Kostarika je jednou z nejoblíbenějších teplých destinací díky svým nádherným plážím, deštným pralesům a sopkám. Na každém kroku tu na vás čekají velkolepá dobrodružství, od šnorchlování a surfování na pláži až po pěší turistiku a sjíždění sopek na ziplinu. V národních parcích můžete dokonce raftovat na řece nebo se procházet mezi korunami stromů a pozorovat divoká zvířata, jako jsou lenochodi, kajmani a tukani.

5. Singapur

Průměrná denní teplota: 33°C

Díky tropickému podnebí panuje v Singapuru po celý rok horké a vlhké počasí. Únor je však obzvláště výjimečný, protože se v něm slaví čínský nový rok. Zapomeňte na to, že byste se utápěli v zimním blues – v Singapuru vás oslavy strhnou k novoročnímu nadšení stejně jako na Silvestra! Užijete si nekonečnou zábavu při prohlídce všech ikonických památek, jako jsou Gardens by the Bay, Marina Bay Sands, botanické zahrady a neobyčejný Cloud Forest. Podívejte se na fascinující světelnou show, vychutnejte si Singapore Sling v hotelu Raffles a pochutnejte si na nejchutnějších jídlech na všech nočních trzích. 

6. Keňa

Průměrná denní teplota: 26 °C

V únoru je v Keni horké období sucha a je to ideální místo pro načerpání dostatečného množství vitaminu D. Na seznamu dobrodružství je tu nekonečně mnoho, od safari v ikonické Maasai Mara až po setkání s ohroženými nosorožci v rezervaci Ol Pejeta. Obdivujte růžové plameňáky u jezera Nakuru a ochutnejte kávu a koláčky s místními obyvateli.

7. Austrálie

Průměrná denní teplota – 26 – 33°C

Je to sice trochu dálka, ale Austrálie je v únoru skutečně nádherná. Je to krásné letní období s vysokými teplotami po celé zemi. Vydejte se do severního Queenslandu za šnorchlováním u Velkého bariérového útesu nebo si odskočte do Západní Austrálie za skvělým surfováním a nejúžasnějšími plážemi. Austrálie nabízí také možnosti pro milovníky vína nebo skvělou atmosféru velkoměst. Zas spalujícím horkem se můžete vypravit do vnitrozemí a prohlédnout si zblízka Uluru, jednu z nejikoničtěnjších památek Austrálie.

ZDROJ: https://www.trafalgar.com/real-word/warm-destinations/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Asad Photo Maldives: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-priroda-plaz-dovolena-9500417/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *