Romantická dovolená pro dva? Objevte těchto sedm zamilovaných destinací

Nic se nevyrovná romantickému zámořskému pobytu, který znovu zažehne nebo upevní jiskru mezi vámi. I když už je po Valentýnu, stále není pozdě na to naplánovat pro sebe a svou drahou polovičku romantický výlet, který vaší lásce dodá novou vzpruhu. Od Paříže po Palermo, objevte ty nejromantičtější zájezdy nejen po Evropě. Představte si, jak se plavíte po jezeře Bled, procházíte marockým trhem nebo za úsvitu hledáte zvířata na safari. Odškrtněte si společně nějakou destinaci ze seznamu nebo se vraťte na místo, které je pro vás oba výjimečné. Zde je 7 romantických výletů, které ve vás probudí vášeň.

Prožijte lásku v Paříži, městě lásky

Nikde jinde na světě není tolik lásky jako v Paříži. Město lásky slibuje okouzlení v každém okamžiku. Projděte se podél romantických kanálů a skrytých uliček s čerstvým croissantem v jedné ruce (a svým partnerem v té druhé). Zastavte se na sklenku vína z Bordeaux a společně pozorujte lidi. Projděte se městem a prohlédněte si ikonické památky, jako je Vítězný oblouk, Eiffelova věž, Louvre a Champs-Élysées. Na závěr si dopřejte snovou plavbu po Seině a jiskřením nabitou noc ve světoznámém Moulin Rouge.

Zpestřete si to v Marrákeši

Co by kamenem dohodil od Španělska a Portugalska, Maroko je přesto vstupenkou do jiného světa. Tato severoafrická země je přívětivým rájem barev, koření a všeho příjemného. Projděte nádherným palácem Bahia, prozkoumejte zázraky na náměstí Jemaa el-Fnaa a nakupujte výhodné zboží na trzích a bazarech.

Obdivně zírejte na norské fjordy

Poznat pohádkovou krásu Skandinávie by měl mít na svém seznamu každý. Odškrtněte si ho na romantickém výletu po Evropě se svou drahou polovičkou. Vrcholem budou četné kouzelné norské fjordy, díky nimž se budete cítit tak malincí oproti kráse a síle matky přírody. Prozkoumejte barevný Bergen, projeďte se vyhlídkovou železnicí, navštivte fjordovou farmu a přespěte přímo na okraji Geirangerfjordu.

Honba za vášní (a pouličním jídlem) v Palermu

V Palermu se naplno projeví temperament sluncem políbeného jihu Itálie. Hlavní město Sicílie má bohatou obchodní historii a najdete zde náměstí, pouliční trhy a kostely v italském, arabském i normanském stylu. Pokud jste navíc milovníky dobrého jídla, je Sicílie tou pravou destinací pro vás. Projděte si pestrobarevné stánky plné oliv, koření a chutných regionálních dobrot.

Za dobrodružstvím do Afriky

Pokud jste vždycky chtěli vidět největší africké šelmy ve volné přírodě, na co čekat? Život je krátký, a právě teď je čas naplánovat si cestu, která vám změní život. Pro ty, kteří se do divočiny vydávají poprvé, je keňská a tanzanská divočina ideálním místem pro safari.

Obdivujte krásu Bledského jezera ve Slovinsku

Itálie bude samozřejmě navždy romantickou destinací, ale uvažovali jste o Slovinsku? Úchvatné jezero Bled dá na frak i kouzelným italským jezerům. Nasajte klid okolní alpské krajiny a prohlédněte si centrální ostrov zblízka díky vyhlídkové plavbě lodí, při níž si prohlédnete kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 17. století. Dozvíte se o tragické legendě, která vedla k instalaci zvonu přání, jenž dodnes stojí ve zvonici.

Vydejte se na ochutnávku vína do údolí Napa

Vydejte se do kalifornského údolí Napa Valley za jedinečným zážitkem a poznáním vína na vinici. Cinkněte si skleničkami ceněného cabernet sauvignonu z této oblasti. Věděli jste, že tato odrůda tvoří přibližně 40 % roční sklizně v údolí? Vychutnejte si oběd obklopeni bujnou krajinou, než se přesunete k průzračně modrým vodám jezera Tahoe, kde budete moci příjemně oddechovat jeden druhému v náručí.

ZDROJ: https://www.trafalgar.com/real-word/romantic-trips-valentine/
ZDROJ obrázku: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *