Toužíte po nezapomenutelné exotické dovolené?

Zatoužili jste poznat exotickou zemi a nevíte pro jakou se rozhodnout? Láká vás poznat zcela odlišnou kulturu, jinou přírodu, ochutnat exotické pokrmy a prohlédnout památky, které v Evropě neuvidíte? Ideální volbou je pro vás některý z indonéských ostrovů, které se vám postarají o vaše úžasné a nezapomenutelné zážitky. Ostrovů v Indonésii, které můžete navštívit, je hned několik a jejich velkou výhodou je, že si vzájemně nejsou podobné. Záleží jen na vás, zda toužíte po klidné dovolené u moře, při odpočinku na nekonečných plážích nebo vás více dobrodružná dovolená. Pro jaký ostrov se nakonec rozhodnete?

Objevte krásu indonéských ostrovů

Indonésie se nachází v jihovýchodní Asii a Ocenánii a kromě pevniny ji tvoří neuvěřitelných 17 508 ostrovů, ovšem ne všechny jsou vhodné k trávení dovolené, obydlených jich je „pouhých“ 6000. Indonésie je patnáctou největší zemí světa a díky vlivu okolních zemí a snaze ji ovládnou pro její velké přírodní bohatství, patří obyvatelstvo Indonésie k mnoha etnickým, jazykovým a náboženským skupinám. Proto také na jejich heslo „jednota v rozdílnosti“ narazíte téměř všude. Přesto vás překvapí vstřícnost a milá povaha většiny Indonésanů.

Co je však v Indonéské republice ještě úchvatnější, je její nádherná a rozmanitá příroda. Tropické klima, systém soustroví jsou ideálními podmínkami pro růst mnoha roztodivných stromů, keřů a květin a ačkoliv patří Indonésie mezi nejlidnatější země světa, stále v ní objevíte mnoho neprobádané džungle, podobnou té asijské.

Indonésie je také domovem mnoha druhů zvířat, která v Evropě potkáte pouze v ZOO. Tygři, levharti, orangutani, nosorožci a sloni jsou jen některými druhy exotických zvířat, která můžete v Indonésii potkat.

Největšími ostrovy Indonésie jsou  Sumatra, Jáva, Kalimantan (o ten se Indonésie dělí s Malajsií a Brunejí), Sulawesi a Nová Guinea (k Indonésii patří západní polovina ostrova), ovšem k nejvíce oblíbeným nejnavštěvovanějším patří ostrovům patří Bali. Ačkoliv je Indonésie republikou, některé kmeny na odlehlých ostrovech žijí stále stejným životním stylem po tisíce let a nijak ho nemění. Na druhou stranu je Indonésie moderní zemí s velkoměsty, včetně hlavního města Jávy. Vaše dovolená tak může snadno nabrat dobrodružný spád nebo si ji můžete užít v luxusu na pláži s koktejlem v ruce u azurového moře na Bali. V Indonésii je možné vše.

Vychutnejte si relax a luxus na Bali

Jedním z nejvíce navštěvovaných indonéských ostrovů je ostrov Bali. Bali není jen ostrovem, ale s několika dalšími ostrovy tvoří jednu z 33 indonéských provincií. Jeho hlavním a největším městem je půlmilionový Denpasar na jihu ostrova.

Říká se, že život na Bali plyne zcela jiným tempem než ve zbytku světa a pokud potřebujete vysadit ze svého hektického životního tempa, je ostrov Bali skvělou volbou. Nekonečné pláže, pohodová a nenucená atmosféra, kolem vás nádherná džungle, skvělá kuchyně, magické chrámy a průzračný oceán jsou jen některé aspekty, díky kterým si svou dovolenou řádně užijete.

Chrámy na každém kroku

Ačkoliv je Indonésie převážně muslimskou zemí, ostrov Bali je malou výjimkou. Jeho obyvatelé jsou z 95% hinduisté, což pocítíte na každém kroku. Nejen, že jsou velice zbožní, ale díky své víře vybudovali jejich předci na ostrově chrámy, které vás ochromí svou krásou a majestátností. Nikdo netuší, kolik jich vlastně je, přibližný počet je sto tisíc. Potkáte je téměř na každém kroku, až si budete připadat, že jste hrdinou nějakého dobrodružného filmu o hledání pokladů. Každý chrám,  ale také malé svatyně, slouží k nějakému účelu, zpravidla to bývá k uctívání mrtvých.

Sopka Gunung Agung

Nejvíce postavených chrámů se nachází v blízkost nejvyššího vrcholu na Bali, sopky Gunung Agung, která svou činností velice ovlivnila tvář krajiny a zejména kvalitu půdy, která je pro zemědělství na Bali stěžejní. Na sopku můžete vystoupat a obdivovat krásy celého ostrova.

Bali: Ideální místo pro surfaře

Jávské moře a Indický oceán svými vlnami lákají mnoho milovníků surfování. Teplá voda (teplota vody neklesá pod 27 ºC), nekonečné opuštěné pláže pod sopkami, ale i přeplněná místa s půjčovnami surfů a možností najmutí instruktora, to vše najdete na Bali. Koupání ve vodě s příjemnou teplotou otužilce příliš neosvěží, ale ten zážitek za to stojí. Zájezdy Bali však nabízí nejen pro ně, ale také pro milovníky jógy nebo turisty toužící po poznání.

Umíte balijský tanec?

Lidé na Bali žijí klidným životem a evropská hektičnost je jim naprosto cizí. Nikdo nikam nespěchá, nikdo nic nehoní a jejich postoj vás lehce strhne. Při poklidném trávení dovolené si nenechte ujít představení místním obyvateli, které je plné barev, smíchu, dobré nálady a jejich národního tance. Balijské tance jsou způsob, jak místní věřící komunikují s bohy. Tanec je pro Balijce velice důležitý a své ratolesti ho učí již od útlého věku.

Kulturní centrum Ubud

Nejen známé balijské tance, ale také původní řemeslnou výrobu, klasický vesnický trh, lotosovou zahradu v chrámu Pura Sawawati můžete vidět v kulturním centru Ubud nebo se podívejte do posvátného parku Monkey Forrest. Pokud zavítáte do vnitrozemí, projděte se po kaskádovitých rýžových polích, která mají unikátní systém zavlažování. Jako bonus se příjemně ochladíte. Ve vnitrozemí je teplota o něco nižší.

Vodopád Gitgit

Obrovské proudy vody padající z výšky 35 metrů lákají opice k osvěžení. Pokud se rozhodnete vodopády navštívit, jistě se vám poštěstí opice, hledající osvěžení, alespoň zahlédnout.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *