Aby vám nic nechybělo: Díky těmto tipům na balení budete mít všechno potřebné

Vybrali jste si zájezd, letenky a domluvili si volno v práci. Hurá, dovolená je na spadnutí. To znamená, že před cestou zbývá udělat jedinou věc – sbalit se! Ať už to milujete, nebo to přímo nesnášíte, balení na dovolenou není nikdy jednoduché. Nicméně my jsme nashromáždili všechny nejlepší tipy na balení a zjistili, co by vám ve vašem zavazadle nemělo nikdy chybět. Předejděte nepříjemným překvapením, zorganizujte se a zajistěte si hladký průběh cesty díky těmto chytrým tipům na balení.

Elektronika – a nabíječky

Na svém balicím seznamu máte pravděpodobně telefon a fotoaparát. Existuje však spousta dalších přístrojů a elektroniky, které mohou vaše cesty obohatit. Pokud máte chytrý telefon, pravděpodobně nebudete potřebovat samostatný fotoaparát, ale možná si budete chtít vzít GoPro nebo jiný typ odolné kamery. Jen si nezapomeňte vzít náhradní paměťové karty! 

Možná byste si také rádi vzali sluchátka s potlačením hluku (abyste měli klid), elektronickou čtečku knih (místo tahání těžkých bichlí) a přenosnou powerbanku (abyste nikdy nebyli bez energie). Když už jsme u nabíječek – doporučujeme nezapomenout na nejrůznější nabíječky a zajistit si místní adaptéry pro vaši elektroniku. Včas si ověřte, jaké adaptéry a zástrčky budete potřebovat pro konkrétní destinaci. Dalším tipem je vzít si s sebou ochranná, vodotěsná pouzdra – bude se to hodit častěji, než si možná myslíte.

V dnešní době technologií existuje také spousta věcí, které vám zajistí jen chytrý telefon, takže si nemusíte balit mapy, průvodce nebo další typické cestovatelské vybavení. Použijte aplikaci v telefonu a budete mít vše po ruce.

Oblečení

Typ a množství oblečení, které si na cestu vezmete, se může hodně lišit v závislosti na délce cesty, místní kultuře a počasí, se kterým se setkáte. Pokud ale nejedete přímo do tropů, obecně se doporučuje vzít si s sebou vrstvy a různé druhy oblečení, abyste se cítili pohodlně bez ohledu na počasí.

Investujte do víceúčelového oblečení, jako jsou šály a šátky, čepice, nemačkavá trička, rychleschnoucí oblečení a hřejivé nebo chladivé látky. Neexistuje žádné pevné pravidlo, ale většina lidí si na týdenní a delší cesty bere oblečení zhruba na čtyři až pět dní. Pokud budete prát jednou týdně, budete mít vždy připravené čisté oblečení. 

Nejlepší je také vzít si s sebou převážně neformální oblečení. Využijete jej více, než formální oděvy. Samozřejmě, pokud plánujete večer v opeře nebo podobnou příležitost, budete si muset vzít alespoň jeden slušnější oděv. 

Oblečení a doplňky pro dané počasí

Horké počasí

Pokud cestujete do letní destinace, vždy si s sebou musíte vzít opalovací krém, sluneční brýle, klobouk, repelent proti hmyzu, sandály nebo žabky, plavky a malou tašku na pláž. Vezměte si také ručník z mikrovlákna, protože je lehký a v hotelovém pokoji rychle uschne.

Chladné počasí

Pokud cestujete do chladnější destinace, pravděpodobně si s sebou budete chtít vzít nepromokavé oblečení, fleecové nebo termovrstvy a šálu a rukavice. Pokud budete na sněhu, nezapomeňte na sluneční brýle s UV filtrem, čepici a opalovací krém, protože i na sněhu potřebujete spolehlivou ochranu před sluncem. Vyplatí se také přibalit si nepromokavou bundu nebo cestovní deštník.

Boty

Během cesty toho můžete nachodit opravdu hodně, takže pohodlná obuv je základ. Na většinu výletů se hodí pohodlné tenisky nebo pevné sandály. Pokud plánujete večer vyrazit ven, můžete si vzít hezčí sandály, společenské boty nebo baleríny, abyste si zpestřili pobyt. Pro aktivnější výlety zvažte pevné turistické boty a rychleschnoucí turistické ponožky.

Toaletní potřeby

I když typ a množství toaletních potřeb, se kterými cestujete, je zcela na vás, skvělým tipem může být vyzkoušet pevné toaletní potřeby. Existují desítky různých možností, od šamponu, tělového mýdla, hydratačního krému a deodorantů až po zubní pasty v tabletách. Nejenže jsou tuhé toaletní potřeby šetrnější k životnímu prostředí, ale také se snáze přenášejí v tašce a obcházejí pravidla pro tekutiny na letišti. Také se nemusíte bát, že by se vám v tašce něco vylilo a všechno znečistilo. Pokud dáváte přednost tekutým toaletním potřebám, dalším tipem je rozložit mýdla a šampony do menších cestovních lahviček, abyste ušetřili místo.

Zdravotní potřeby

Většina cestovatelů by si měla vzít s sebou nějakou formu lékárničky s nezbytnými věcmi, jako jsou léky proti bolesti, náplasti, antiseptické masti a ubrousky, gel po opalování, kapky do očí, dezinfekce rukou a případně tablety proti nevolnosti a průjmu. Někteří cestovatelé mohou potřebovat také své vlastní léky na předpis, proto je nezapomeňte mít v originálním balení a vezměte si s sebou potvrzení od lékaře, ve kterém jsou uvedeny vaše léky. 

Cestovní doklady

Pokud byste na něco skutečně neměli zapomenout, pak jsou to vaše cestovní doklady. Důležité doklady, jako jsou pas, víza a kreditní karty, mějte u sebe v kabelce nebo tašce přes rameno. Můžete si s sebou vzít také fotokopie důležitých dokumentů, ale měli byste mít také jejich elektronickou kopii v online úložišti, jako je například Disk Google, nebo poslat kopii sobě či členu rodiny e-mailem. 

Měli byste mít po ruce doklady o cestovním pojištění, potvrzení o rezervaci a itinerář, bankovní kontakty, kontakty pro případ nouze a seznam léků spolu s pasem, vízy, kreditními kartami, občanskými průkazy, očkovacími průkazy a případnou nezbytnou dokumentací COVID-19.

Něco navíc

Zde je několik doplňkových položek, které se mohou hodit skoro každému cestovateli:

  1. Opakovaně použitelná láhev na vodu
  2. Šátek nebo sarong: Šátek je jedním z nejužitečnějších předmětů, které si můžete přibalit, ať už ho použijete jako přikrývku v letadle, další vrstvu, když se trochu ochladí, nebo jako šátek na zakrytí ramen či vlasů v chrámech a mešitách. 
  3. Cestovní polštář nebo deka
  4. Maska na oči a špunty do uší
  5. Svačina
  6. Převlečení na cestu: Vždy doporučujeme vzít si s sebou do příručního zavazadla náhradní oblečení a náhradní spodní prádlo a všechny cennosti pro případ, že se nečekaně oddělíte od odbaveného zavazadla.

ZDROJ: https://www.trafalgar.com/real-word/what-to-pack-travel-directors-share-their-top-tips/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Athena: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/krajina-dreveny-podlaha-venku-2962099/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *