Páření v říši zvířat: Kdo vydrží nejdéle a kdo se nebojí ani agresivity?

Sex je přirozenou součástí života téměř každého stvoření na naší planetě. Nás lidi toto téma fascinuje, zajímá a vzrušuje, u zvířat jde často o podobně silné emoce, byť často spojené spíše se snahou přežít. Jak probíhá sex ve zvířecí říši a která zvířata patří k rekordmanům? Které má největší penis, nejdelší výdrž při sexu nebo třeba patří k nejagresivnějším milovníkům?

Lev

Lvi se páří v jakémkoliv roční období a vždycky je to boj – a to doslova. Obvykle páření probíhá po celých pět dnů a nocí, během nichž se dokážou pářit každých dvacet minut, dokonce až 40x denně. Jsou to tedy skuteční vytrvalci, ale také poměrně agresivní milovníci. Není výjimkou, že se vzájemně pokousají i do krve.

Šimpanzi

Ti si sexu příliš neužijí, protože obvykle trvá doslova jen tři vteřiny. Rychleji to na planetě Zemi umí dělat snad už jen moskyti, kterým stačí vteřiny dvě. Není tedy divu, že šimpanzi bývají často velmi agresivní, protože jsou prostě a jednoduše nevybouření. Je také známo, že samičky si vypomáhají vlastnoručně zhotovenými pomůckami z klacíků omotaných listím.

Chřestýši

Mohou se nepřetržitě pářit až po dobu téměř 23 hodin. Jsou to tedy skuteční rekordmani ve výdrži. Samci navíc mají hned dva penisy – je to proto, aby mohli použít vždy ten, který je samičce zrovna blíž. Vzhledem k délce jejich těla je to asi docela praktické řešení. U jednotlivých druhů se vzhled penisů také liší. Některé bývají pokryté různými hrbolky a některé jsou dokonce vybaveny zpětnými háčky.

Nosorožci

Mezi savci nemají nosorožci konkurenci co do délky milostného aktu. Jejich páření trvá až 40 minut, během nichž dochází u samce k více než 20 ejakulacím. Navíc akt většinou nekončí proto, že už by samec nemohl, spíše je to samice, která už neunese jeho váhu, poklesne a tím samce shodí.

Prasata

Tato stvoření, která jsou považována často za špinavá a nechutná, si užívají jeden z nejdelších orgasmů ve zvířecí říši. Ten v jejich případě trvá až 30 minut. Máme jim tedy rozhodně co závidět.

Bonobo

Jde o druh šimpanze, který si sex umí skutečně užít naplno. Sex je pro ně nejen zábavou, ale také komoditou, za kterou si „kupují“ jídlo. S jeho pomocí dokážou také řešit spory mezi tlupami, používají ho k usmíření uvnitř rodiny i k řešení všech možných problémů. Dokážou spolu souložit klidně i padesátkrát denně a s kým to dělají, na tom tolik nesejde. Páří se se členy vlastní rodiny i se členy jiných tlup, a to ve všemožných kombinacích. Umí praktikovat také orální sex, masturbaci, skupinový sex a také různorodé polohy. Soulož je ale většinou velmi krátká a netrvá déle než půl minuty.

Sloni

Ze suchozemců mají největší penis, což asi není překvapivé. Jejich „nádobíčko“ dorůstá délky 1,5 až 2 metry a nejenže je s ním slon dokáže totéž co s chobotem, ale při vyvrcholení do samice vypustí až půl litru spermatu.

Plejtvák obrovský

Ten má penis skutečně ze všech tvorů největší. Má obvod okolo 45 cm a délku až tří metrů. Vzhledem k jeho úctyhodné velikosti to ale zase není nic tak překvapivého. 

Svijonožci

Několikacentimetroví vodní členovci mají zvláštní schopnost měnit tvar svého penisu podle potřeby a v případě nutnosti jej dokážou natáhnout až do délky dosahující osminásobku velikosti celého svijonožce.

Klokani

Podobně jako další vačnatci, mají rozeklaný penis. Klokanice zase mají dvě samostatné dělohy, ale také oddělené pochvy pro oplodnění a k tomu ještě jednu navíc, která se vytváří krátce před prvním porodem právě a jen pro tento účel.

Delfíni

Zrovna delfíny bychom netipli na sexuální predátory, ale je to skutečně tak. Ve skutečnosti patří mezi nejagresivnější sexuální násilníky, kteří prostě neochotnou samici znásilní. Dokonce byl zaznamenán i sexuální útok delfínů na člověka. Poměrně rozšířená je mezi těmito savci také homosexualita.

Octomnilky a znakoplavky

Pokud se bavíme o velikosti samotných spermií, možná byste si mysleli, že absolutním rekordmanem bude některý velký savec, jako třeba slon nebo plejtvák. Opak je ale pravdou. Určitě totiž neplatí, že čím větší zvíře, tím také větší sperma. Je totiž faktem, že drobounké octomilky mají spermie dvakrát větší než sloni. Mezi absolutní vítěze této bizarní soutěže pak patří některé druhy z čeledi znakoplavkovitých, jejichž spermie dosahují délky téměř 1,5 centimetru (u člověka je to přitom jen asi 48 mikrometrů).

ZDROJ: https://www.discovermagazine.com/planet-earth/yes-other-animals-do-have-sex-for-fun, 100+1 zahraničních zajímavostí

ZDROJ obrázku: Pexels

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *