Ostrovní atmosféra v Evropě: Objevte ty nejkrásnější kusy země mimo pevninu

Evropa je kontinent plný rozmanitých kultur, úchvatné krajiny a fascinující historie. My, kteří žijeme ve vnitrozemí, zejména obdivujeme moře a pobřeží a často sem míříme na dovolenou. Úžasnou atmosféru nabízí zejména evropské ostrovy, které mají často zcela unikátní přírodu, kulturu a pobyt zde je skutečný zážitek. Od drsných útesů Korsiky až po sluncem zalité pláže Malty – každý ostrov vyzařuje své vlastní kouzlo a zve cestovatele k prozkoumání a ponoření se do svébytné atmosféry. Vydejme se na cestu a objevme některé z nejpodmanivějších ostrovních destinací Evropy.

Korsika: nezkrotná krása setkává se středomořským šarmem

Korsika, ukrytá v azurových vodách Středozemního moře, se jeví jako drsný ráj. Tento francouzský ostrov, známý svým dramatickým pobřežím, nedotčenými plážemi a vysokými horskými masivy, uchvacuje návštěvníky svou nezkrotnou krásou. Milovníci dobrodružství se mohou vydat po náročných stezkách nejznámější evropské dálkové turistické trasy GR20, zatímco milovníci historie mohou prozkoumat starobylé citadely a půvabné vesnice prosycené korsickou kulturou. Ať už si na ostrově dopřáváte gastronomické speciality, nebo se jen vyhříváte na středomořském slunci, Korsika slibuje nezapomenutelný útěk do náruče přírody. Vyrazte sem s celou rodinou, protože skutečně každý si zde najde své. Navíc zvládnete ostrov klidně procestovat celý – a vrátíte se s pocitem, že jste nic nepromeškali.

Malta: Tapiserie historie a klidu

Malta s bohatou historií, zalitá středomořským sluncem, láká cestovatele svou bohatou kulturou a dědictvím. Od starobylých ruin po majestátní vznešenost barokní architektury Valletty – každý kout tohoto ostrova šeptá příběhy o minulých civilizacích. Uprostřed své historické nádhery však Malta nabízí chvíle klidu podél idylického pobřeží. Dokonalé pláže lákají návštěvníky k odpočinku, zatímco skryté zátoky slibují odlehlá útočiště. Ať už se jedná o objevování podmořských zázraků nebo ochutnávání chutí maltské kuchyně, Malta nabízí harmonickou směs minulosti a současnosti, což z ní činí skutečný středomořský klenot. Navíc zde můžete skvěle procvičit angličtinu – třeba i v jedné z mnoha jazykových škol. Proč nespojit příjemnou dovolenou s příležitostí naučit se něco nového.

Paros: kde kykladský půvab láká k návštěvě

Paros, který se nachází v srdci Kykladského souostroví, okouzluje cestovatele svým nadčasovým půvabem a kykladským šarmem. Bělostné vesničky se kaskádovitě svažují po svazích kopců, zdobí je modré kostely a labyrinty uliček, které lákají k prozkoumání na každém kroku. Pobřeží ostrova se pyšní nedotčenými plážemi omývanými křišťálově čistou vodou, které jsou ideální pro klidné plavání i dobrodružné vodní sporty. Se západem slunce ožívají taverny vůní čerstvě grilovaných mořských plodů a zvuky tradiční řecké hudby, které vytvářejí příjemnou a přátelskou atmosféru. Ať už hledáte odpočinek nebo dobrodružství, Paros vás okouzlí svou typickou řeckou pohostinností a klidnou krásou. Řecko je v mnoha ohledech známou turistickou destinací, ale vždy se vyplatí objevit nový kout, protože může nabídnout něco, co jste doposud nepoznali.

Fuerteventura: hřiště větru a vln

V Atlantském oceánu u pobřeží Afriky se Fuerteventura vynořuje jako větrem ošlehané hřiště pro dobrodruhy i milovníky slunce. Tento kanárský ostrov je proslulý svými zlatavými písečnými dunami a větrem ošlehanou krajinou a nabízí útočiště milovníkům outdoorových aktivit. Na jeho pobřeží se sjíždějí surfaři, aby se proháněli ve vlnách Atlantiku, zatímco turisté procházejí drsnými vulkanickými stezkami a cestou se setkávají s výhledy do jiného světa. Uprostřed drsného terénu však Fuerteventura ukrývá skryté oázy klidu, kde palmové pláže lákají k odpočinku pod kanárským sluncem. Fuerteventura, kde se snoubí přírodní krásy s adrenalinovými aktivitami, slibuje vzrušující útěk do srdce Atlantiku. Kanárské ostrovy jsou skutečně jedinečné svou rozmanitostí. Vyplatí se navštívit každý jeden z nich – a proto je Fuerteventura jen začátkem vaší lásky k této lokalitě.

Mljet: chorvatský smaragdový ostrov

V křišťálových vodách Jaderského moře se Mljet jeví jako nejlépe střežené tajemství Chorvatska. Tento ostrov, zahalený do hustých lesů a lemovaný odlehlými zátokami, vyzařuje atmosféru nedotčené divočiny. Návštěvníci mohou prozkoumat zelené vnitrozemí ostrova, kde se nacházejí dvě třpytící se jezera se slanou vodou v nedotčeném národním parku. Krajina je posetá starobylými zříceninami a středověkými kláštery, které nabízejí pohled do historické minulosti ostrova Mljet. Se soumrakem se ostrov promění v klidné útočiště, kde se hvězdná obloha odráží v klidných vodách jezer. Ať už projíždíte na kajaku skrytými zátokami, nebo si jen vychutnáváte klid přírody, Mljet vybízí k tomu, abyste se ztratili v jeho smaragdové náruči. Chorvatsko je pro české turisty naprosto známou destinací, ale Mljet je stále do značné míry neprobádaný klenot, který rozhodně stojí za objevení.

Od drsných břehů Korsiky po sluncem zalité pláže Malty – evropské ostrovy lákají svým jedinečným půvabem a podmanivým kouzlem. Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek nebo kombinaci obojího, tyto okouzlující destinace slibují nezapomenutelný útěk do ostrovního ráje. Sbalte si tedy kufry, překročte kraje pevniny a vydejte se na cestu za skrytými poklady evropských ostrovů. Koneckonců, ostrovní duch čeká připraven okouzlit a inspirovat všechny, kdo se odváží prozkoumat jeho břehy.

ZDROJ: https://www.invia.cz/blog/prazdniny-na-ostrove-kde-si-v-evrope-uzijete-jedinecnou-ostrovni-atmosferu/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Petra Nesti: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/francie-leto-ostrov-mesto-18515986/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *