Liptov, báječná letní dovolená za hubičku

Liptov, kraj ležící téměř na dosah ruky u našich východních sousedů, je především vynikající turistická destinace pro dokonalou zimní dovolenou. Když Slováci uvažovali o kandidatuře na pořádání zimních olympijských her, byly Nízké Tatry, přesněji Jasná, místem, kde by se konaly všechny disciplíny alpského lyžování.

Ale toto středisko evropského významu může také nabídnout zájemcům o letní dovolenou výborné podmínky. Síť lanovek vás rychle a pohodlně dopraví až do výšky 2 024 m.n.m., kde se můžete pokochat malebností zdejších horských velikánů nebo zvolit některou z hřebenových tůr.

V Liptově na vás čeká přes tisíc kilometrů turistických tras a tři národní parky. Jste-li vyznavačem cykloturistiky, máte zde také o zábavu postaráno. K dispozici máte dva bike parky – Bike Park Jasná a Bike Park Malino Brdo a 700 kilometrů značených cyklotras. Navštívit zde můžete také některý z archeoskanzenů. V obci Vlkolínec je skanzen, který byl dokonce zařazen na seznam památek UNESCO.  Kdo by se chtěl po náročné tůře ponořit do teplé termální vody nebo zažít vodní adrenalin v některém z místních aquaparků, nebudete zde rozhodně zklamáni. Někdo spočítal, že zde můžete nalézt 41 bazénů o teplotě vody až do 39°C. „Zařádit“ si můžete zase na 45 tobogánech a skluzavkách.

Liptov nabízí v létě širokou škálu ubytovacích možností od prvotřídních hotelů vyšší kategorie po ubytování v soukromí, v rekreačních vilkách, kde strávíte báječnou dovolenou téměř „za hubičku“. Přitom kvalita těchto vilek, čistota a vybavení je plně srovnatelná s německými nebo rakouskými středisky.

Začněme ale pěkně od začátku. Cestujete-li na Slovensko autem, doporučuji pro návštěvu Liptova zvolit cestu na Trenčín. Na Slovenské straně, kousek před Trenčínem, najedete na dálnici D1 a mimo dvou úseků se do Nízkých Tater svezete po opravdu kvalitních cestách. Slováci vybudovali za pár let velmi dobrou síť dálničních cest. A to za 10€, což je cena 10 denní dálniční známky, stojí za to. Dobrá práce, Slováci !!!

Zítra si povíme trochu podrobněji o tom, co doporučíme k návštěvě. A nebude toho rozhodně málo!

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *