Milujete potápění? Tyto destinace nesmíte vynechat

Potápění je zážitek jako žádný jiný. Pro mnohé děsivý a tajemný , pro jiné zcela nadpozemský a dech beroucí. Při potápění se noříte do hlubin světa, který je úplně jiný než ten náš a kde platí jiná pravidla. Navíc se stále více musíme potýkat s tím, že moře a oceány se mění, korály mizí a vzácné exempláře ryb a mořských živočichů navždy vymírají. Nikdy tedy už nebude lepší čas na to objevit, co se skrývá pod mořskou hladinou. Pokud chcete začít s potápěním, pak opravdu není na co čekat.

A proč se rovnou nevypravit na místa, kde je podmořský život nejkrásnější? Tyto destinace jsou považovány za jedny z nejlákavějších k prozkoumání s brýlemi a kyslíkovou bombou. Krása podmořského světa je ale natolik jedinečná a unikátní, že se na tomto výběru nemusíme shodnout. každému se jednoduše líbí něco jiného. Ale pokud se chcete na první nádech nechat uchvátit krásou podmořského života, na těchto místech rozhodně nemůže neuspět.

Vrak Thistlegrom

Tento vrak najdete v egyptském Rudém moři. A není zde rozhodně jediný. Celé Rudé moře je rájem potápěčů nejen pro rozmanitou mořskou zvířenu, ale právě i pro staré vraky lodí.

Vrak Thistlegrom byla britská námořní loď, která se potopila v roce 1941. Vezla tehdy zásoby munice, motorek, zbraní a další válečné agendy, kterou můžete ve vraku vidět dodnes. Není to ale zážitek pro úplně začátečníky. K vraku je nejlépe se potápět s větší skupinou se zkušeným průvodce. Proudy jsou zde dost silné a pro nezkušené potápěče to může být dost nebezpečné. S průvodcem navíc uvidíte ty nejzajímavější místa a dozvíte se informace, které se jinde nedočtete.

Richelieu Rock

Pokud jedete za potápěním do Thajska, nebudete zklamaní nikde, opravdu nikde. Každé místo má něco do sebe, všude uvidíte zajímavé ryby, útesy, korály i vraky. Ale top místo, kam se určitě musí dřív nebo později vypravit každý nadšený potápěč je určitě Richelieu Rock. Máte šanci zahlédnout zde i opravdu velké živočichy jako jsou velryby, žraloci nebo celá hejna barakud.

Velká modrá díra

Tento název zní už sám o sobě jako skvělé místo k potápění, no ne? Jedná se o zatopený závrt ve vodách blízko Belize. Jáma má téměř dokonalý kruhový půdorys o průměru 300 metrů a hloubce 124 metrů. Tato jáma vznikla v minulých dobách ledových díky rozpuštění vápenaté horniny, která vytvořila jeskyni, jež se následně propadla. Postupně se celá jeskyně dostala pod vodu a její vnitřek se zcela zaplnil vodou.

Dnes je oblíbeným cílem potápěčů, kteří zde mohou obdivovat jedinečné krasové útvary, bohaté korály plné barev i různé druhy podmořských živočichů. Zajímavých úkazem je i to, že asi v hloubce 15 metrů proniká do moře sladkovodní pramen, díky čemuž se voda v tomto místě zvláštně třpytí. Na toto místo budete jednoduše dlouho vzpomínat.

Vrak Liberty

Jste-li nadšeným podvodním fotografem, pak je toto místo to pravé ořechové. tento fascinující vrak je zcela obrostlý korálem. Na dně je černý písek, který perfektně kontrastuje s barvami korálů i ryb, které se okolo vraku jen hemží. Ryby jsou zde také poměrně zvyklé na přítomnost lidí, takže není problém udělat opravdu blízký záběr, který se bude nádherně vyjímat ve vašem albu.

Jedna návštěva možná nebude stačit, abyste shlédli vše, co tento vrak poblíž břehů Indonésie nabízí. Raději tedy zůstaňte na místě klidně několik dní a využijte možnost jít se sem potápět víckrát. V Indonésii navíc snadno najdete i jiná vhodná místa k potápění, takže garantujeme, že se nebudete nudit.

Tak už víte, kam příště vyrazíte obdivovat krásy podmořského světa? Nebo možná máte vlastní oblíbenou destinaci. Potápění je sport, který pokaždé překvapí a nikdy nenudí. A možná proto tolik lidí láká.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *