Zamilujte se do zimy v Quebecu. Sníh zde není otrava, ale radost

Asi většina z nás je ráda, že zima je konečně za námi a že si konečně můžeme užívat krásných slunečných a teplých dní. Je jen málo lidí, kteří mají zimu rádi. Ale je to většinou proto, že nezažili “pořádnou” zimu. To znamená ne zimu v Česku, ale zimu tam, kde je doma – v našem případě v kanadském Quebecu. Zde totiž není sníh všeobecný nepřítel číslo jedna, ale spíše prostředník k zábavě ke sportu a skvělým zážitkům. Chcete si zimu zamilovat stejně jako Kanaďané? Pak si příští zimní dovolenou naplánujte v Quebecu. A garantujeme, že nebudete litovat.

Pro milovníky psů

Věděli jste, že Češi jsou národem pejskařů? Stále více a více lidí si jako společníka pořizuje nejlepšího přítele člověka. A v Kanadě se setkáte se psy, kteří vás doslova ohromí. Quebec je centrem milovníků mushingu, neboli jízdy na sněhu se psím spřežením. Na tento zážitek do smrti nezapomenete a budete se divit, jaká je to jízda.

Tito psi jsou nejen extrémně rychlí a silní, ale také velice dobře trénovaní a inteligentní, takže jízda s nimi není jen adrenalin, ale taky možnost žasnout nad tím, co dokážou. V Kanadě budete mít spoustu příležitostí si tento sport vyzkoušet. Můžete si jej zakoupit jako zážitek pro turisty a nebo se jednoduše zeptat nějakého místního. Kanaďané jsou milí lidé a rádi vám ukážou, co oni a jejich psi dovedou.

Mauricie a Lanaudiére

Tyto regiony jsou asi jen hodinku jízdy od velkých měst, ale přesto si zde budete připadat jako v jiném světě. Naráz zmizí veškerá civilizace a vysoké mrakodrapy nahradí urostlé a silné stromy. Jsou zde poklidné malé vesničky, farmy, jezera a neprostupné lesy plné divoké zvěře. nemusíte ale mít strach, jen málokdy se tu člověk setká tváří v tvář s opravdu nebezpečným zvířetem. Ta se většinou drží v úctyhodné vzdálenosti od lidí.

Tyto regiony jsou skvělé pro zážitky v přírodě. Od koulování v metrech sněhu až po procházky po zamrzlém jezeře nebo projížďku na saních nebo běžkách. Všechno je tu možné a navíc ten klid a pohoda. To jinde nezažijete.

Snowtubing

Už jste o tomto zábavném sportu slyšeli? Jedná se o velice oblíbenou atrakci pro malé i velké, kterou můžete vyzkoušet i v našich lyžařských střediscích, ale na kanadských kopcích je to přeci jen o něčem jiném. Jedná se o jízdu na velké nafukovací pneumatice uprostřed ledového tobogánu. Zní to zábavně, že? Ale je to taková jízda, že se vám možná i trošku nadzvedne žaludek.

Pro Quebečany je to oblíbená součást zimních radovánek, takže možností, kde si zajezdit najdete bezpočet. Většina míst je vhodná i pro rodiny s dětmi, ale nabízí i náročnější dráhy pro lovce adrenalinových dobrodružství.

Lázně a relax

Kanaďané jsou zvyklí na mráz a těžké životní podmínky, ale o to více si dopřávají luxusu relaxu a odpočinku. Právě v Quebecu najdete bezpočet míst, kde si můžete užít norské lázně – a věřte, že uprostřed mrazivého dne není nic krásnějšího než se ponořit do horké vody, ze které stoupá pára. Lázně jsou samozřejmě i zdraví prospěšné a pobyt zde si užije celá rodina. Řada míst nabízí i jiné relaxační procedury jako jsou masáže nebo třeba pedikúra. Po náročném dni v kanadských lesích je toto nejlepší odměna. A když si k tomu dopřejete ještě hrníček horké čokolády, je nebe skoro na dosah ruky.

Nebojte se zimy a vyrazte se do ní zamilovat do Kanady! Odvezete si úžasné zážitky a zjistíte, že skvělá dovolená nemusí být u moře při 30 stupních ve stínu. I zima má své magické kouzlo, jen je třeba jej objevit.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *