Dovolená na Slovensku? To je krásná příroda, výtečné jídlo a dokonalý relax

Nastupující jaro a léto doslova vyzývá k tomu vyrazit na nějaký pořádný výlet nebo dovolenou. Je potřeba po zimě načerpat slunce, energii a užít si konečně krásného teplého počasí a dlouhých dnů jako stvořených pro dobrodružství. Kam ale vyrazit? Pokud chcete za hranice, a přitom se pořád cítit jako doma, je Slovenskou tou nejlepší volbou. Možnosti ubytování na Slovensku jsou skutečně široké a vybere si doslova každý – můžete navštívit bohatě vybavené wellness hotely s prvotřídními službami, ale také menší penzionky s domáckou atmosférou.

Nízké Tatry

Všichni znají ty Vysoké, a proto je tam v sezóně skutečně plno. Přitom minimálně stejnou krásu a úžasný zážitek nabízí i Nízké Tatry. Tato lokalita je vyhledávaná pro své prastaré lesy, které vás uchvátí svou krásou. Určitě nevynechte návštěvu Badínského vodopádu a nezapomeňte si užít některou z jeskyní, kterými je tento region také proslavený. Mezi nejkrásnější patří Demänovská jeskyně svobody, Demänovská ledová jeskyně a Bystrianská jeskyně. Hotely v Nízkých Tatrách seženete o poznání rychleji a výhodněji než ve Vysokých Tatrách, a přitom je stále dost blízko na to, abyste si tam třeba udělali jednodenní výlet.

Bratislava

Pro milovníky kultury, památek a dobrého jídla a pití je jasnou volbou hlavní město. Byť nepatří k nejpopulárnějším destinacím, my si myslíme, že má rozhodně co nabídnout. Toto úchvatné město na Dunaji na první pohled zaujme hradem, který se tyčí nad řekou a je typickým symbolem města. Kromě hradu můžete navštívit také řadu dalších památek včetně Staré radnice, Michalské brány, Katedrály sv. Martina, ale vynechat byste neměli ani místní podniky a restaurace. Hotely v Bratislavě jsou velmi rozmanité, ale za zkoušku určitě stojí pohodlné hotely s wellness službami, kdy si skutečně odpočinete.

Co dělat s dětmi?

To je věčná otázka všech rodičů. Na Slovensku máte jasno. Navštivte pohádkovou vesničku Habakuky v obci Donovaly, odkud se dětem nebude chtít odcházet. Děti se vyřádí a rodiče mohou chvíli odpočívat třeba při dobré kávě a dezertu.

Dovolená na Slovensku je dobrý nápad v každém ročním období, ale na jaře a v létě si ji užijete dvojnásob. Zvolte si hotely a ubytování na Hotely.cz a během pár minut máte ubytování zařízené.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *