Roadtrip po Itálii: Známe ty nejkrásnější lokality pro vaši dovolenou

Na cestě po Itálii se nikdy nudit nebudete. Je zde spousta aktivit – od obdivování krásných výhledů na krajinu podél otevřené silnice během dne, přes zastavení v jakékoliv vesnici na vrcholu kopce nebo u moře, až po večerní posezení v malých venkovských hostincích nebo třeba na toskánské farmě.

Tento průvodce vám ukáže, kde si v Itáloii užít nejlepší roadtripy, a zároveň vám poskytne spoustu praktických rad na cestě.

I když je cestování po Itálii naprosto úžasné, většina nejoblíbenějších italských turistických destinací – Řím, Florencie, Benátky, Cinque Terre a Milán, se pro roadtrip po Itálii příliš nehodí. Přesto však v Itálii existuje několik skutečně fenomenálních roadtripů, které bez problémů lze zařadit k těm nejlepším na světě.

Je pro vás road trip po Itálii to pravé?

Ne pro každého je cestování autem ideální. Abyste nebyli zklamaní, ujistěte se, že odpovíte na všechny tyto výzvi pozitivně.

Výlet po Itálii může být pro vás tou správnou volbou, pokud…

  1. … se chcete zaměřit na malá města a venkovské destinace. Jak jsem již zmínil výše, největší italská města, ačkoli jsou naprosto fantastickými místy k návštěvě, nejsou pro roadtripy příliš vhodná.
  2. … nemáte strach z řízení v cizí zemi. I když řízení v Itálii není zdaleka složité, má z nějakého důvodu špatnou pověst: pokud nejste pravidelnými řidiči a/nebo si nejste za volantem jistí, možná byste si měli řízení v Itálii rozmyslet, nebo si přinejmenším velmi pečlivě vybrat jednodušší cíl cesty.
  3. … chcete si zachovat maximální flexibilitu. Chcete zajít do kaváren u silnice, náhodně odbočit, abyste si prohlédli městečko, které jste zahlédli na mapě, a každé ráno se probouzet s nejistotou, jaká dobrodružství vás čekají?

Pokud ano, pak je pro vás možná tou pravou dovolenou road trip po Itálii!

Pronájem auta na cestu

Většina lidí si na výlet do Itálie samozřejmě musí pronajmout auto. Není to ale nic složitého. V Itálii figuruje celá řada půjčoven, takže si můžete dle libosti vybrat tu, která vám bude připadat nejlepší a bude nabízet příznivé podmínky. Rozdíly v cenách v závislosti na ročním období, dostupnosti a službách pronájmu se mohou značně lišit.

Nejlepší destinace pro roadtrip v Itálii

Na těchto vznešených roadtripech po Itálii snadno pocítíte svobodu otevřené silnice, krásu krajiny a požitky z nezávislého cestování po Itálii.

Toskánsko

Pravděpodobně nejklasičtější italský roadtrip ze všech, idylický toskánský venkov vždy předčí vaše očekávání! Od nádherných vesniček na vrcholcích kopců po zdánlivě nekonečné řady vinné révy a olivovníků, od požitků toskánských horkých pramenů po majestátní krásu Brunelleschiho dómu vystupujícího z centra florentského panoramatu, realita Toskánska rozhodně odpovídá tomu, co se o něm vypráví. Zvažte, zda nezačít svůj výlet z Florencie (ačkoli auto z půjčovny si budete muset vyzvednout, až když budete připraveni opustit hlavní město regionu) a cestou navštívit půvabnou Luccu, úchvatnou Sienu a slavnou Pisu.

Nezapomeňte do svého itineráře přidat i menší města – Volterra, Cortona, Montepulciano a San Gimignano. Nezbytnou zastávku by mělo být také slavné údolí Val d’Orcia, odkud se vám naskytnou klasické toskánské výhledy, a pokud jste někdy chtěli bydlet v italské vile nebo na vinici, je toskánský roadtrip rozhodně skvělou příležitostí, jak to udělat!

Pobřeží Amalfi

Přestože je jeho délka pouhých 43 kilometrů, dramaticky se klikatící cesta podél pobřeží Amalfi je možná nejslavnějším – a nejnáročnějším – výletem po Itálii ze všech! Nelze popřít, že výhledy na Amalfské pobřeží podél cesty jsou naprosto úchvatné a zaslouží si status jednoho z nejmalebnějších míst na světě. Od třpytivého moře, které je vidět daleko za honosnými vilami v Ravellu, až po barevné domy, které se nepravděpodobně šplhají po útesech v Positanu, je Amalfské pobřeží na každém kroku plné krásy. Cestování po Amalfském pobřeží má oproti tradiční návštěvě výrazné výhody, včetně možnosti uniknout davům, objevit netradiční výhledy a zátoky, prozkoumat méně navštěvované vesnice a najít (relativně) levné ubytování mimo nejoblíbenější města.

Na druhou stranu je tu však potřeba počítat s poměrně náročným řízením: cesta po pobřeží Amalfi vede po velmi úzké silnici, která se nachází na velmi strmém útesu, a vyžaduje, abyste opakovaně objížděli obrovské turistické autobusy.

Pokud jste jistí řidiči, není důvod ji tuto destinaci vynechat – Amalfské pobřeží je skutečně jedním z nejmalebnějších výletů v Itálii, ale pokud se za volantem necítíte dobře, možná bude lepší zvolit jiný výlet.

Velká cesta Dolomity

Velká dolomitská cesta – italsky Grande Strada della Dolomiti – vede z Bolzana v Jižním Tyrolsku do Cortiny d’Ampezzo v Benátsku a cestou nabízí úchvatné výhledy na Dolomity. Pokud hledáte jedinečné horské výhledy, rozlehlá údolí, velkolepá jezera a půvabné vesničky, u kterých si nejste jisti, zda jste vůbec v Itálii, nebo jste omylem nezabloudili do Rakouska, pak je tento italský roadtrip přesně pro vás. Nezapomeňte si v itineráři výletu nechat dostatek času na zastávku a prohlídku jezera Carezza a výhledů podél průsmyku Passo Pordoi.

Sicílie

Největší ostrov ve Středozemním moři je odedávna místem záhad a intrik: Sicílie, nad kterou se tyčí obrovská Etna, je nesmírně krásný a historicky fascinující ostrov, který se může stát jedním nejlepších míst pro výlet do Itálie! Při poznávání Sicílie určitě navštivte neuvěřitelnou Etnu, pokochejte se výhledem z Taorminy, užijte si fenomenální plážová městečka, obdivujte barokní města v údolí Val di Noto a prohlédněte si neuvěřitelně zachovalé řecké ruiny v Údolí chrámů v Agrigentu.

ZDROJ: https://www.ourescapeclause.com/italy-road-trip/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Frans van Heerden: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-mesto-krajina-priroda-632522/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *