Klenoty Itálie: Nejkrásnější jezera, která vás ohromí

Itálie je země bohatá na přírodní krásy a neuvěřitelná jezera, která jí obklopují, patří k nejúchvatnějším místům na světě. Od horských jezer obklopených vrcholky Alp až po idylická jezera v údolích, každý kout Itálie nabízí jedinečné a kouzelné jezerní scenérie. Připojte se nyní na naši cestu k objevování nejkrásnějších italských jezer a připravte se na okouzlující zážitek. Je to skvělá inspirace třeba i pro vaši letní dovolenou.

Lago di Como

Lago di Como je nejhlubší jezero v Itálii a jedno z nejkrásnějších na světě. Nachází se v regionu Lombardie a je obklopeno dramatickými horskými vrcholy. Kromě malebných městeček Bellagio a Varenna, které jsou ideální pro procházky úzkými uličkami a ochutnávku místní kuchyně, je zde spousta dalších aktivit. Můžete se vydat na horskou túru, projet se lanovkou na vyhlídkové body s panoramatickými výhledy nebo si pronajmout lodku a prozkoumat jezero z vody.

Lago Maggiore

Lago Maggiore leží na severu Itálie, nedaleko švýcarských hranic. Kromě návštěvy Borromean Islands, které jsou skutečnou perličkou jezera, si můžete prohlédnout také zámek Rocca di Angera. Tento historický klenot nabízí fascinující výhled na jezero a okolní krajinu. Pro milovníky botaniky je tu také známá zahrada Villa Taranto, kde můžete obdivovat rozsáhlé sbírky květin a rostlin.

Lago di Garda

Lago di Garda je největší jezero v Itálii a rozprostírá se mezi regiony Lombardie, Trentino a Veneto. Kromě vodních sportů jako windsurfing, kitesurfing a plachtění, můžete si užít pěší túry po horských stezkách kolem jezera. Riva del Garda nabízí nádhernou promenádu, historické budovy a možnost výletů na nedaleké vrcholky. Sirmione je dalším oblíbeným místem s termálními lázněmi a impozantním hradem, který stojí na poloostrově.

Lago d’Iseo

Lago d’Iseo je menší jezero nacházející se také v Lombardii. Jeho hlavní atrakcí je ostrov Monte Isola, který si zaslouží návštěvu. Můžete se vydat na procházku nebo jízdu na kole kolem ostrova a obdivovat malebné vesničky a olivové háje. Místní kuchyně je založena na čerstvých rybách, takže určitě si vychutnejte nějaké místní speciality.

Všechna tato jezera nabízejí také možnosti vodních sportů, jako je plavání, rybaření a jízda na lodi. Můžete si pronajmout lodku nebo se připojit k organizovaným výletům, které vám umožní objevovat jezero z různých perspektiv.

Lago di Orta

Lago di Orta, nacházející se také v regionu Piemont, je skrytým pokladem Itálie. Toto malé jezero je obklopené horami a leží nedaleko Lago Maggiore. Městečko Orta San Giulio, které se nachází na břehu jezera, je malebné a plné historických staveb. Procházejte úzkými uličkami a objevujte zákoutí plné barokních kostelů a paláců. Největší atrakcí je ostrov San Giulio, který je domovem benediktinského kláštera a krásné baziliky. Můžete se vydat na procházku kolem ostrova a vychutnat si klid a pohodu tohoto okouzlujícího místa.

Toto jezero je často méně navštěvované než jeho slavnější sousedé, což mu dodává autentičnost a klid. Pokud hledáte romantické a klidné místo, kde se můžete ztratit v kráse přírody a historie, Lago di Orta je ideální volbou.

Co dělat v okolí?

V okolí jezer najdete také bohaté kulturní dědictví, historické památky a lákavé vinice. Můžete navštívit malebná městečka, jako je Como, Stresa, Bardolino nebo Peschiera del Garda, a objevovat jejich historická centra, kostely a muzea.

Nezapomeňte si také vychutnat místní kuchyni, která je bohatá na čerstvé mořské plody, těstoviny, sýry a lahodné víno. Italové jsou známí svou vášní pro jídlo, takže si pochutnejte na tradičních pokrmech a dezertech.

S těmito tipy na výlety v okolí nejkrásnějších italských jezer si můžete naplno užít jejich přírodní krásu, historii a kulinářské dobrodružství. Ať už se rozhodnete navštívit jedno nebo více jezer, budete zaručeně ohromeni jejich neuvěřitelnou překrásou.

Pamatujte, že v sezóně zde mohou být davy turistů. Proto se vyplatí vyrazit spíše až v září či říjnu, nebo naopak v dubnu či květnu. Sice budou možná některé podniky ještě zavřené, ale užijete si zde skutečný božský klid, který zde jindy jen stěží zažijete. Navíc je Itálie od nás skutečně jen několik hodiny jízdy autem, takže se tento výlet dá zvládnout i s menšími dětmi nebo domácími mazlíčky. Doufáme, že jsme vás nalákali k návštěvě!

ZDROJ: https://www.ourescapeclause.com/category/europe/italy/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Enrico Perini: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-krajina-plaz-voda-1076767/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *