podloubí s kresbami

Trápí vás chronické kožní potíže? K uzdravení pomohou lázně

Mezi jedny z nejčastějších chronických potíží patří kožní nemoci. Jde o velmi nepříjemný problém, který navíc často bývá viditelný na první pohled, což závažnost celého stavu ještě více komplikuje. Pokud mastičky, diety ani nic jiného již nezabírá, možná je načase zkusit lázně. Právě různorodé lázeňské pobyty spojené s působením termální vody a dalšími vlivy mohou zásadně pomoci a konečně vám ulevit od vleklých potíží. Kam jet kožní choroby léčit a který lázeňský pobyt pro vás bude ten pravý?

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně jsou známé jsou typickou sirnoželezitou slatinou, která umí s pokožkou dělat zázraky. Je to zdroj, který je velmi účinný a osvědčený při léčbě chronických kožních onemocnění, mezi než řadíme například velmi častý atopický ekzém. Slatina má však také antimykotické, bakteriostatické a baktericidní účinky, takže pomůže i s léčbou lupénky nebo plísňových onemocnění pohlavních orgánů.

Termální lázně Velké Losiny

Obdobný věhlas mají v léčbě kožních nemocí i Termální lázně Velké Losiny. Při terapii se využívá účinků losinské vody, síry a jejích sloučenin, které prokazatelně zlepšují metabolismus kůže a podporují hojivé procesy. Součástí léčby jsou zejména koupele v přírodní termální sirné vodě, masťové terapie, ale třeba také konzultace s nutričním specialistou ohledně vhodné výživy. Nejčastěji jezdí pacienti s atopickým ekzémem, lupénkou, kontaktním ekzémem nebo chronickými dermatózami.

Lázně Lednice

Lázně Lednice nabízí terapii přírodními léčivými zdroji, jako je právě minerální voda. Ta se vyznačuje vyšší mineralizací, zvláštním chemickým složením, pH, teplotou i bakteriální čistotou. Lázně Lednice jsou jedinečné tím, že pracují s účinky minerální jodové mořské vody. Na terapii proto přijíždějí lidé s různými formami ekzému i akné, ale výjimkou nejsou také vážné stavy po popálení a podobné potíže. Výsledkem bývá řešení chronických potíží a ustálení zdravotního stavu.

Zdroj náhledového obrázku: Piqsels

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *