Evropské destinace pro nezapomenutelnou dovolenou s dětmi: Aktivity a tipy

Plánujete rodinnou dovolenou v Evropě, ale nevíte, které země jsou nejvhodnější pro návštěvu s dětmi? Nebojte se, máme pro vás připravený průvodce nejzábavnějšími destinacemi a aktivitami, které si s vašimi malými dobrodruhy můžete vychutnat po celém kontinentu. Bez ohledu na to, jestli preferujete slunečné pláže, historická města nebo úchvatnou přírodu, Evropa nabízí nespočet možností pro vzrušující dobrodružství s dětmi.

Dánsko: Země pohádek a zábavy

Dánsko je známé jako země, kde se rodí pohádky, a není divu, že je ideální destinací pro rodiny s dětmi. Navštivte Kodaň, kde najdete zábavný park Tivoli Gardens s atrakcemi pro všechny věkové skupiny. Prozkoumejte také zábavní park Legoland Billund, kde se děti mohou potěšit stovkami stavebnic Lego. A nezapomeňte navštívit známou sochu Malé mořské víly, která vaše děti vtáhne zpět do říše pohádek.

Nizozemsko: Kola a tulipány

Nizozemsko je známé svými cyklostezkami a malebnými kanály, které poskytují ideální podmínky pro rodinné výlety na kole. Objevte krásu Amsterdamu, projížďkou po kanálech a návštěvou interaktivního muzea NEMO Science, které nabízí nesmírně zajímavé výstavy pro malé vědce. Navštivte také Keukenhof, kde se budete moci kochat tisíci květy tulipánů. Nemusíte se bát vyrazit na kole ani mimo města. Země je protkána hustou sítí velmi hezky udržovaných cyklostezek a terén je pro děti více než přívětivý. Kopců se vát nemusíte, a tím pádem ani mrzuté nálady unavených dětí.

Itálie: Země slunce, pizzy a památek

Itálie není jen pro milovníky dobrého jídla, ale také pro rodiny s dětmi. Návštěva Říma je samozřejmě nutnost, ale vypravte se sem někdy jindy než v létě. Je zde nejen hrozné vedro, ale především davy turistů. Zde si můžete prohlédnout známé Koloseum a Vatikán. Prozkoumejte také historické uličky Florencie a navštivte galerii Uffizi s uměleckými díly slavných mistrů. A co říkáte na plavbu gondolou v Benátkách? To bude pro děti nezapomenutelný zážitek!

Švédsko: Země skandinávských dobrodružství

Švédsko je přírodní ráj plný jezer, lesů a malebných vesnic. Navštivte město Stockholm, kde si můžete prohlédnout Vasa Museum, které ukazuje zachovanou válečnou loď z 17. století. Nechte se unést krásou Stockholmského souostroví během plavby parníkem. Pokud hledáte větší dobrodružství, vydejte se na sever země a sledujte polární záři ve švédském Laponsku. Zde můžete navštívit také sobí nebo losí farmy a užít si toto jedinečné setkání se severskými zvířaty.

Španělsko: Slunečné pobřeží a rodinná zábava

Španělsko je proslulé svým slunečným pobřežím a krásnými plážemi. Costa del Sol nabízí mnoho rodinných letovisek s atrakcemi pro děti, jako jsou vodní a tematické parky. Navštivte také Barcelonu, kde můžete obdivovat architekturu Gaudího a projít se slavnou ulicí La Rambla, kde najdete mnoho pouličních umělců a stánků se suvenýry.

Norsko: Země fjordů a ledovců

Norsko je proslulé svou nádhernou přírodou, která nabízí nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Prozkoumejte slavné norské fjordy, jako je Nærøyfjord, který je dokonce zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO. Vydejte se na výlet lanovkou na vrchol fjordu Preikestolen, odkud se vám naskytne ohromující výhled. A pokud máte rádi ledovce, nezapomeňte navštívit ledovec Jostedalsbreen, kde se můžete projít po jeho mohutném povrchu.

Francie: Země kultury a zábavy

Francie je nejen domovem slavné Eiffelovy věže a romantického města Paříže, ale nabízí také mnoho dalších skvělých destinací pro rodiny s dětmi. Navštivte Disneyland Paris, který je snem každého dítěte, a prozkoumejte jeho kouzelné atrakce a představení. Ve francouzském jihovýchodním regionu Provence se můžete vydat na výlety do malebných vesniček, kde je možné si prohlédnout tradiční trhy a ochutnat regionální speciality. A nezapomeňte navštívit také slavný hrad Chambord v údolí Loiry, který připomíná pohádkový zámek.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou při plánování vaší rodinné dovolené v Evropě. Každá země nabízí jedinečné zážitky a aktivity, které potěší jak děti, tak i dospělé. Vyberte si destinaci, která vás nejvíce zaujme, a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství s vašimi dětmi! Cestování s ratolestmi sice je náročnější, než kdybyste vyrazili na výlet s přáteli nebo jen v páru, ale rozhodně to neznamená, že si nemůžete dovolenou všichni užít. Plánujte program tak, aby malé zabavil a unavil a uvidíte, že budou skvělými parťáky na cestování a objevování nových věcí.

ZDROJ: https://www.wanderluststorytellers.com/best-places-to-travel-in-europe-with-kids/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Yasin Belge: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/muz-holka-usmivani-dlazba-15845965/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *