Nejkrásnější jezera Evropy: Křišťálově čisté vody pro osvěžení a relaxaci

Evropa je domovem mnoha úchvatných přírodních krás a jezerům se zde dostává zvláštního místa. Tato jezera, s jejich křišťálově čistými vodami, okouzlujícími panoramaty a malebnými plážemi, nabízejí návštěvníkům ideální útočiště pro osvěžení a relaxaci během horkých letních měsíců. V tomto článku se podíváme na některá z nejkrásnějších jezer v Evropě, kde se můžete koupat a prožít nezapomenutelný dovolenkový zážitek.

Jezero Bled, Slovinsko

Jezero Bled, nacházející se v malebném alpském prostředí Slovinska, je pravděpodobně jedním z nejznámějších jezer v Evropě. S malým ostrovem uprostřed jezera, na kterém se nachází malebný kostelík, a s výhledem na zasněžené vrcholky hor, nabízí Bled jedinečnou atmosféru. Koupání v jeho průzračných vodách a prozkoumávání okolních přírodních krás je nezapomenutelným zážitkem.

Plitvická jezera, Chorvatsko

Plitvická jezera jsou soustavou 16 kaskádovitých jezer a národního parku v Chorvatsku. Tyto jezera jsou známá svými smaragdově zelenými vodami, které se táhnou mezi malebnými vodopády a hustými lesy. Návštěvníci mohou prozkoumat jezera pomocí dřevěných chodníků a lodních tras a ocenit jejich jedinečnou krásu.

Jezero Como, Itálie

Jezero Como, nacházející se v severní Itálii, je obklopeno horskými štíty a zasněženými vrcholky Alp. Je to nejhlubší jezero v Itálii a je oblíbeným místem pro letní rekreaci. Vody jezera Como jsou azurově modré a kolem jezera se nachází malebná města, jako je Como a Bellagio, která nabízejí skvělé možnosti pro koupání a vodní sporty.

Jezero Balaton, Maďarsko

Jezero Balaton je největší sladkovodní jezero ve střední Evropě a populární rekreační oblast v Maďarsku. Jeho teplé vody a písečné pláže přitahují mnoho návštěvníků, kteří sem přijíždějí za koupáním, opalováním a vodními sporty. Okolí jezera je také známé pro svou vinařskou tradici a láká milovníky vína.

Jezero Annecy, Francie

Jezero Annecy se nachází v jihovýchodní Francii, nedaleko Alp. Své návštěvníky okouzluje svými tyrkysovými vodami, které odrážejí horské vrcholky a středověké město Annecy. Jezero je ideálním místem pro koupání, vodní sporty, cyklistiku a procházky po pobřeží.

Jezero Garda, Itálie

Jezero Garda je největší jezero v Itálii, které se nachází mezi Alpami a Pádskou nížinou. S teplým klimatem a malebným okolím je ideálním místem pro plavání, windsurfing a jachting. Kromě toho je obklopeno okouzlujícími městy a vesnicemi, které nabízejí bohatou historii a kulturu.

Jezero Loch Ness, Skotsko

Jezero Loch Ness je slavné po celém světě díky legendě o přízraku Nessie, ale nabízí také krásné prostředí pro koupání a prozkoumávání. Leží ve skotských Vysočinách a je největším jezerem ve Skotsku podle objemu vody. Návštěvníci mohou užívat klidných pláží, půvabných vesnic a výhledů na skotské krajiny.

Jezero Ohrid, Severní Makedonie

Jezero Ohrid je jedním z nejstarších a nejhlubších jezer v Evropě, nacházející se na hranicích Severní Makedonie a Albánie. Jeho azurové vody jsou obklopeny pohořím a nabízejí nezapomenutelné koupání a potápění. Okolní region je také bohatý na kulturní památky a historická města.

Jezero Geneva, Švýcarsko/Francie

Jezero Geneva, známé také jako Leman, leží na hranicích Švýcarska a Francie. Je to největší jezero ve střední Evropě a nabízí nádherné panoramatické výhledy na Alpy. S mnoha plážemi, kde se dá koupat, a možnostmi vodních sportů je jezero Geneva oblíbeným cílem turistů v letních měsících.

Jezero Plavsko, Černá Hora

Jezero Plavsko se nachází v nádherném horském prostředí v černohorských horách. Toto jezero je jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v zemi. Koupání v jeho čistých vodách je skvělým způsobem, jak se zchladit během horkých letních dnů. Okolní příroda je bohatá na zelené lesy a vodopády, což poskytuje dokonalý ráj pro milovníky přírody. Černá Hora totiž zdaleka není jen destinací pro pobyt u moře – jejich národní parky stojí za návštěvu stejně tak.

Jezera Evropy nabízejí návštěvníkům nejenom možnost osvěžení a koupání, ale také úchvatné výhledy a malebná prostředí. Od alpských jezer obklopených zasněženými horami po jezera s tyrkysovými vodami obklopenými zelení, tyto přírodní krásy poskytují dokonalý únik od každodenního shonu. Ať už se rozhodnete navštívit jedno z těchto jezer nebo jiné krásné jezero v Evropě, určitě vás ohromí jejich kouzlo a klid.

ZDROJ: https://expatexplore.com/blog/europes-beautiful-lakes-top-picks/

ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Fatih Turan: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/krajina-hrad-malebny-slovinsko-9297600/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *