Městečko Bellagio, perla jezera Lago do Como

Lago di Como patří k nejkrásnějším koutům Itálie i celých Alp. Úzkou vodní plochu lemují vysoké hory, po stráních jsou rozesety malebná městečka a voda se v létě prohřeje na teploty podobné Středozemnímu moři. Jezero i okolní krajina si každého podmaní divokou krásou členitého pobřeží se záplavou nádherných subtropických stromů a květin. Mimořádná kombinace tyrkysově modré vody, příjemného podnebí, bujné subtropické vegetace a fantastických horských scenérií řadí Lago di Como na samou špici prázdninové nabídky celé Evropy. Němci, Angličané, Francouzi či Holanďané a samozřejmě domácí Italové to vědí už dávno. Čeští dovolenkáři zatím k jezeru Como až tak moc nejezdí a to je určitě škoda.

Tam, kde se Como na jižní straně rozdvojuje ve dvě ramena, leží romantické městečko Bellagio. Odtud máte dokonalý výhled na velkou část jezera i po okolních kopcích. A výhled je opravdu jedinečný. Krása jezera Como omámila i takové velikány, jakým byli Goethe, Shelley nebo Lord Byron. Zatímco na nábřežní promenádě, lemované kaskádami krásně barevných subtropických keřů a květin, se budete nejspíš chtít schovat před sluníčkem někam do stínu, při pohledu severním směrem obvykle ještě na začátku léta zahlédnete na vrcholcích okolních hor sníh.

Bellagio je jedno z nejkrásnějších městeček v Evropě, přesto, že už nepatří jen bohatým aristokratům. Život se tu sice zklidnil, ale na břehu jezera pod hvězdami stále vyhrává kapela, vzduch je příjemně osvěžující a široká paleta svěžích květin připomíná, že jste stále ještě v Itálii, ačkoliv zde platí spíše švýcarská pravidla života. Městečko se může pochlubit historickým centrem s bazilikou sv. Jiří. Romantikům doporučím půjčit si loďku a obeplout pobřeží jezera. Když dostanete chuť na něco dobrého, vyberte si z pestré nabídky ryb místního regionu. K tomu ochutnejte vynikající víno Nebbiolo.

Na závěr si dovolím připojit jedno varování. Pokud jednou vyměníte pobyt u moře za pobyt u jezera Como, možná už nikdy nebudete chtít jet jinam. A to by byla přece jenom škoda.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *