Asolo,město tisíce horizontů

created by dji camera

Italské Asolo, nedaleko od světoznámých Benátek, leží uprostřed krásných zelených hor provincie Veneto s výhledem na nádherné scenérie fialově zbarvených a sněhem pokrytých Dolomit. Je často nazývané „město tisíce horizontů“. Při procházce historickými uličkami rychle zjistíte proč. Na každém kroku se vám bude otevírat stále nové a nové výhledy na panorama okolí města.

Od římských dob zde bohaté rodiny budovali ve zdejších půvabných kopcích zámky, vily a letní domy. Smetánka a šlechtické rodiny z blízkých Benátek sem přijížděly, aby utekli před dusným vedrem a nudou benátského léta.

V 15. století odkázal benátský dóže toto nádherné město Caterině Cornaro, kyperské královně narozené v Benátkách, která se vzdala vlády nad ostrovem výměnou za přepychové vyhnanství, které zde našla. Hrad byl upraven tak, aby sloužil jako bydliště ex-královny s jejím dvorem umělců a humanistů Díky její podpoře umění se Asolo stalo, a dodnes je, horskou oázou kultury a společenského života a vyhledávaným útočištěm zahraničních spisovatelů, umělců a intelektuálů, které sem láká svěží krajina se sady, cypřiši a vinicemi.

Centrem města je náměstí Piazza Garibaldi s elegantní fontánou ze 16. století. Nedaleko náměstí stojí Dóm, elegantně přestavěn v 18. století. V kostele najdete velmi cenné obrazy ze začátku 16. století. Na Piaza Garibaldi můžete navštívit i městské muzeum, se zajímavými exponáty od mamutí kosti až po moderní umění.

Když přijedete do Asola, určitě se projděte po třech nejhezčích ulicích města. Na východě je to Foresto Vechio a na západě Via Canova a Via S.Caterina. Podél Via S. Caterina můžete obdivovat řadu vil s klasickými zahradami, dokonale zapadající do krajiny.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *