Ibiza, bílý ostrov lásky

Španělský bílý ostrov lásky, jak je ostrov Ibiza někdy nazýván, leží v západní části Středozemního moře. Je součástí Baleárských ostrovů, které leží necelých 100 km od domovského pobřeží Španělska. Kromě Ibizi, zde najdete další turistické perly jako Mallorcu,Menorcu i Formenteru.

V metropoli ostrova, v historickém starém městě Eivissa na vás čeká celá řada barů a restaurací, originálních kaváren, galerií, butiků, elegantních obchůdků s kouzlem místní originality. Milovníci přírody budou okouzleni palmami, opunciemi, fíkusy, mandloněmi, fíkovníky i olivovníky.

Typické pro Ibizu jsou půvabné romantické písečné zálivy s tyrkysově modrým mořem i čisté písečné pláže orámované strmými skálami. Na Ibize si v plné míře přijdou na své milovníci nočního života a zábavy. V hlavním městě Eivissa se nachází světoznámé diskotéky Pacha a Space, patřící mezi největší na světě. Ibiza proto přitahuje zejména mladé lidi, kteří se chtějí bavit. Tak tomu bylo už v 60. letech, kdy se sem sjížděli příznivci hnutí hippies. Nachází se zde dokonce i největší noční klub na světě. Často se v místních letoviscích konají nejrůznější hudební vystoupení, kam se sjíždějí DJ´s z celého světa a život zde utichá až pozdě k ránu. Všechny zdejší podniky a zábavy dokreslují úžasnou atmosféru ostrova, která láká k návštěvě řadu umělců z celého světa.

Hlavní město Eivissa však není jenom místo bujaré zábavy. Jistě vás okouzlí historické centrum protkané křivolakými uličkami, kterému dominuje středověká pevnost D´alt Villa. Její maurské hradby byly za vlády Filipa II. zesíleny, aby ochraňovaly město před útoky. Od roku 1999 je pevnost D´alt Villa zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pohostinnost místních obyvatel a velké množství zábavy jen dokreslují atmosféru, která pravidelně přitahuje umělce z celého světa.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *