Salou, hlavní katalánské centrum zábavy

Salou, přímořské letovisko s překrásnými písečnými plážemi, zaujímá v posledních letech jedno z předních míst v návštěvnosti ve Španělsku. Leží na Costa Dorada, neboli Zlatém pobřeží, v jižní části Katalánska, asi sto kilometrů jižně od Barcelony.

Oblast Salou proslula zejména nádhernými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře, poměrně stálým počasím a velkým počtem slunečních dnů. Správním centrem celé oblasti je asi 12 kilometrů vzdálená Tarragona s řadou historických, zejména antických památek. Všichni turisté oceňují velmi dobré vlakové i autobusové spojení zejména s Tarragonou i Barcelonou.

Na historické centrum Salou s dominantní strážní věží Torre Vella ze 16. století plynule navazují hotelové rezidence a penziony.  Největší atrakcí je zajisté zábavní komplex Port Aventura, projekt filmových studií Universal, nejrozsáhlejší zábavní park ve Španělsku, který ze Salou učinil hlavní centrum zábavy a odpočinku v Katalánsku i celém španělském Středomoří.

Další místní turistickou atrakcí je světelná fontána, starý rybářský přístav v nedalekém Cambrils, delfinárium, nový Yacht Club a velký aquapark Aquópolis v nedaleké, 6 km vzdálené La Pinedě s umělým vlnobitím, skluzavkami a tobogány nebo atraktivní vystoupení delfínů.

Pro turisty je město dokonale přizpůsobeno. Večer se Salou mění v jednu obrovskou party – je možné navštívit pouťové atrakce, nespočet restaurací, diskoték i klubů. Pro všechny, kteří milují moře, ale vadí jim davy turistů, stojí za zvážení návštěva tohoto jedinečného města na konci září nebo na začátku října. Moře je po létě ještě vyhřáté, teplo není tak úmorné, nicméně pro Čecha stále ještě vhodné ke koupání. Další možností je využít dříve samostatná letoviska Cap Salou, La Pineda a Cambrils. Dnes jsou se Salou propojena městskou hromadnou dopravou. Na rozdíl od rušného Salou jsou daleko klidnější, a proto jsou vyhledávána především těmi, kteří touží po příjemném odpočinku spojeném s večerními procházkami či posezením v typickém baru či restauraci.

Salou se díky své přívětivosti, šíři své nabídky, kvalitou a množstvím turistických kapacit, stává čím dál atraktivnější i jako rezidenční město. Stěhuje se sem řada obyvatel z okolí, ale i hodně hostů z jiných, severnějších států Evropské unie. Salou tak zažívá značný demografický růst. Možná se po dovolené zde strávené rozhodnete k nákupu místní nemovitosti i Vy. Přijeďte a uvidíte.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *