Pořádná dávka adrenalinu: Nejlepší vodní sporty, které můžete vyzkoušet v Algarve

Portugalsko patří k nejoblíbenější m destinacím pro (nejen) letní dovolenou. Pokud se vydáte do nejjižnějšího regionu Portugalska, objevíte Algarve, které je proslulé svými plážemi u Atlantiku, útesy, malebnými rybářskými vesničkami a golfovými resorty. Kromě obdivování impozantního pobřeží z nízkých útesů s výhledem na písečné zátoky je jednou z nejlepších věcí, které můžete v Algarve dělat, vyzkoušet mnoho vodních aktivit, které místní obyvatelé nabízejí.

Pokud si plánujete objednat zájezd do Portugalska, nezapomeňte si s sebou přibalit plavky, protože zážitek z těchto adrenalinových vodních sportů si rozhodně nemůžete nechat ujít!

Surfování

Surfování je zábavný vodní sport pro všechny úrovně zkušeností. Nic se nevyrovná zážitku z jízdy na vlnách a využití mohutné síly vody, která vás vlnu po vlně zrychluje. Dokonce při tom můžete provádět různé triky a manévry!

Pláže a tyrkysové vody v Algarve jsou nejen fascinující, ale také plné zábavných vln! Protože Algarve sousedí s Atlantským oceánem jak na západním, tak na jižním pobřeží, vlny zde nikdy nechybí po celý rok. Pokud si chcete zajezdit na vlnách, Algarve nabízí obrovskou škálu míst – od oblastí vhodných pro začátečníky až po útesové zážitky, které jsou vhodnější pro zkušenější surfaře.

Sagres, Carrapateira a Aljezur jsou nejoblíbenější místa pro surfování v Algarve. Zdejší pláže jsou lemovány půjčovnami surfů a surfařskými školami, takže si surfování určitě vyzkoušejte, zejména pokud surfujete poprvé.

Windsurfing

Windsurfing je jedinečný vodní sport, který kombinuje zábavu surfování a plachtění. Abyste si mohli tento extrémní sport užít, musíte si půjčit windsurfingové prkno a výstroj. Učení windsurfingu je poněkud delší, protože musíte zvládnout rovnováhu ve vodě, ale vzrušující zážitek jistě stojí za to.

Pokud si chcete windsurfing v Algarve vyzkoušet, vydejte se do Sagres, protože se zde nachází široce otevřená zátoka se silným větrem a jasnou oblohou po celý den. Je to tedy ideální místo pro windsurfing nebo výuku windsurfingu. Můžete se také vydat do Praia da Luz, která se nachází nedaleko Lagosu. Tato oblast je nejlepším místem pro chytání “Nortady”, jak místní nazývají příbřežní vítr přicházející ze severozápadu.

Jízda na vodních lyžích

Jízda na vodním skútru je rychlý vodní sport, který vyžaduje rovnováhu a dobré koordinační schopnosti, ale odměnou vám bude skutečně dobrodružná jízda po vlnách. Tento vzrušující sport spočívá v jízdě na motorovém vodním vozidle, které se řídí podobně jako motocykl a je poháněno proudem vody, zatímco vy kloužete po vodní hladině. Díky rychlosti, která může dosáhnout až okolo 70 kilometrů za hodinu, je jízda na vodním skútru neopakovatelným zážitkem, který vám jistě rozbuší srdce.

Vilamoura patří k nejlepším místům pro jízdu na vodních skútrech v Algarve, protože nabízí rozlehlou otevřenou vodu ideální pro vzrušující jízdu. Spoustu půjčoven vodních skútrů najdete také v okolí Albufeiry, Isla Canela a Armação de Pêra.

Vodní lyžování

Vodní lyžování je vodní sport, při kterém budete mít na nohou lyže nebo i jen jednu lyži, zatímco vás bude táhnout rychle jedoucí loď.  Jedná se o extrémní vodní sport, který vyžaduje fyzickou sílu, vytrvalost a pečlivou pozornost lyžaře. Není to něco, co se lze naučit během několika minut, takže pokud to opravdu chcete zkusit, musíte vynaložit čas a úsilí, abyste toto umění ovládli.

Algarve nabízí celou řadu zařízení pro vodní lyžování. Mezi nejlepší místa pro vodní lyžování patří Praia da Luz, Vilamoura a vlastně kdekoli na pobřeží Algarve.

Paddleboarding

Paddleboarding je v Algarve oblíbeným vodním sportem. Abyste si mohli tuto venkovní vodní aktivitu užít, musíte se postavit na velké prkno a pomocí pádla se pohybovat po vodě. Tento jedinečný zážitek vám umožní dostat se do blízkosti velkolepého mořského života Algarve a zároveň si pořádně procvičit celé tělo. Navíc jde o poměrně snadnou aktivitu, kterou zvládnou obvykle i děti.

V Algarve existují výlety, které vám umožní prozkoumat jeskyně Benganil, Portimão, pláž João de Arens a mnoho jiných světových míst, a to vše při jízdě na paddleboardu. Pokud chcete prozkoumat tato fascinující místa, ale neumíte pádlovat, nemusíte se bát, protože průvodci turisty také učí, jak se na “paddlu” bezpečně dopravit z místa na místo. Vyžaduje to koordinaci a rovnováhu, ale lze se to snadno naučit.

Jízda na kajaku

Jízda na kajaku je relaxační a zároveň vzrušující způsob, jak ocenit nádherné útesy, jeskyně a skryté pláže Algarve. Místní obyvatelé nabízejí prohlídku Algarve s průvodcem, ale můžete se rozhodnout pronajmout si kajak a objevovat krásy zdejší přírody vlastním tempem.

Lagos – se svými jedinečnými a úžasnými skalními útvary – patří k nejlepším místům pro jízdu na kajaku. Výlet na kajaku po Lagosu vám umožní poznat pobřeží od Lagosu až po Ponta da Piedade po moři. Nabízené výlety zde obvykle trvají přibližně dvě a půl hodiny a jejich součástí jsou zastávky na nedotčených odlehlých plážích, kde si můžete odpočinout a osvěžit se koupáním.

Jízda na banánu

Jízda na banánovém člunu je vzrušující vodní aktivita, kterou si může užít celá rodina. Tyto nafukovací čluny pojmou až šest osob a je to naprosto ideální aktivita na závěr akčního dne – zejména pro rodiny s dětmi. Připravte se na skákání, namočení a spoustu zábavy, kterou si se svými spolucestujícími užijete při jízdě na vlnách.

ZDROJ: https://algarvefun.com/categories/water-sports/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Pixabay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-obloha-zapad-slunce-osoba-414247/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *