Bali je nuda: Objevte další indonéské klenoty

Přestože Bali bývá často středem pozornosti, v Indonésii není nouze o výjimečné ostrovy, které v mnohém dnes již poněkud přeplněné Bali předčí. A vsadili bychom se, že nebudete zklamáni – čeká vás bohatá džungle, vlny a zábava. Zde je několik dalších indonéských ostrovů, které si zaslouží vaši pozornost. Cestování po Indonésii je skutečně plné jedinečných kulturních zážitků a samozřejmě vás na každém kroku bude ohromovat úžasná příroda a její kouzla.

Sumba

Indonéským ostrovem, který se rychle stává vyhledávaným, je Sumba, několik ostrovů východně od Bali v provincii Východní Nusa Tenggara. Je to klidnější alternativa ke svému (občas) bouřlivému bratranci, a to díky prolínání nedotčených pláží obývaných divokými koňmi a buvoly a trvalé tradiční kultuře. Dny můžete strávit návštěvou místních vesnic s doškovými domky a nákupem řemeslných výrobků nebo surfováním na mnoha křišťálově čistých vlnách kolem ostrova. Po dobrodružství se můžete uložit do jednoho z rostoucího počtu luxusních resortů, které toto místo nazývají svým domovem.

Lombok

O něco rozvinutější je Lombok, hotelový písečný pás obklopený tyrkysovými vodami, který je součástí řetězce ostrovů Malé Sundy. Lombok je již dlouho oblíbeným místem surfařů díky mnoha zlomům, jako jsou Kuta a Banko Banko. Nejde však jen o plážové aktivity – vydejte se na trek na místní sopku Mount Rinjani nebo navštivte některý z mnoha vodopádů na ostrově, například Tiu Kelep. Z Bali se na Lombok dostanete snadno – létají sem časté minilety, nebo se můžete vydat díky dálkovému trajektu.

Nusa Penida

Zatímco Nusa Lembongan (a blízký přilehlý Nusa Ceningan) přitahuje davy lidí, jeho bratranec Nusa Penida je stejně přitažlivý. Tato drsná kráska s ostrými útesy lemovanými idylickými plážemi nemá nouzi o dobrodružné nabídky na pobřeží i mimo něj. Šnorchlujte s místními mantami, zastavte se v jeskynním chrámu Pura Goa Giri Putri a vydejte se dolů (a zase nahoru) na Instagramem oblíbenou pláž Kelingking nebo T-rex.

Flores

Pokud máte slabost pro divočinu, vydejte se přímo na Flores. Toto místo leží východně od Komodských ostrovů a je vstupní branou do Národního parku Komodo, což znamená, že zde není nouze o nedotčenou krásu. Dokonce i pokud jde o moře – potápěči už Flores dobře znají díky více než 50 uctívaným potápěčským lokalitám mezi okolními útesy. Na Floresu však najdete také národní park Kelimutu, který se pyšní sopkou a 3 sytě zbarvenými kráterovými jezery a také horkými prameny a spoustou jeskyní.

Mentawais

Pro zaryté surfaře jsou jednou z nejlepších alternativ k Bali právě ostrovy Mentawais. Toto místo, které tvoří shluk ostrovů a ostrůvků vzdálených 150 kilometrů od západní Sumatry, je tak trochu mekkou surfařů. Není úplně snadné se sem dostat – musíte přiletět do Padangu z Jakarty nebo Singapuru a pak se lodí dostat na vybraný ostrov. Ale pro surfaře (nebo ty, kteří hledají samotu) je to námaha, která stojí za to díky slibovanému ráji. Představte si prázdné pláže s bílým pískem, křišťálově čistou vodu a stálé vlny.

Jáva

Jde o vůbec nejlidnatější indonéský ostrov, který nabízí jedinečné kontrasty pulzujících měst, sopečných pohoří a působivých chrámových staveb. Najdete zde skutečně bohatou mozaiku, která způsobí, že se budete každý den nad něčím podivovat. Nenechte si ujít svatyni Borodur, což je jeden z vůbec nejkrásnějších buddhistických svatostánků. Jen kousek odtud můžete najít další indonéský kulturní skvost, hinduistický chrám Prambanan. A pořád platí, že Jáva nabízí dostatek možností k odpočinku na plážích pod palmami. Pobřeží je plné úžasných smaragdových lagun.

Seram

Je málo známý, ale možná proto, že je jeho krása pečlivě střeží. Najdete tu totiž překvapivě luxusní hotelové komplexy, ale zároveň zcela nedotčená místa, která jednoznačně zvou k dobrodružství a novým objevům. Čeká vás úžasná džungle, horské trasy i exotická fauna a flora. Jedinečný zážitek skrývá zejména dobře ukrytá zátoka Ora, která vám dá nahlédnout, což znamená skutečná plážová idylka bez davů a stresu.

Komodo

Vlastně celý ostrov je tvořen jedinečným národním parkem. A jak už jeho název napovídá, je zejména domovem jeho typického obyvatele, varana komodského. Je to obrovský ještěr, který rozhodně budí respekt. Čeká vás deštný prales plný zajímavých květin i zvířat, ale také lesní savany a samozřejmě velmi působivý podmořský život.

ZDROJ: https://www.invia.cz/blog/zapomente-na-bali-a-objevte-neokoukane-ostrovy-indonesie/
ZDROJ obrázku: Fotka od Khoa Huynh z Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *