Azory, ostrovy plné kontrastů a nikdy nekončících překvapení

Uprostřed rozlehlého Atlantského oceánu leží skrytý klenot, který pro mnohé cestovatele stále čeká na své objevení – Azory. Toto souostroví devíti sopečných ostrovů je rájem pro cestovatele, kteří hledají přírodní zázraky, dobrodružství a klid. Vydejte se na cestu, na které odhalíme krásu a kouzlo Azorských ostrovů.

Azory lákají cestovatele svou nezkrotnou krásou a rozmanitou krajinou. Toto odlehlé souostroví nabízí kaleidoskop zážitků, které se těší na vaši návštěvu.

São Miguel: Zelený klenot

Svou cestu začněte na ostrově São Miguel, největším a nejrozmanitějším ostrově Azor. Ponořte se do svěží zeleně jeho kopců a zelených pastvin, které jsou přerušovány dramatickými sopečnými krátery a azurově modrými jezery. Prozkoumejte mystickou krásu Sete Cidades, kde se v dřímající sopečné kaldeře, opředené legendami a tajemstvím, rozkládají dvojice jezer. Dopřejte si příjemnou koupel v přírodních termálních bazénech Ferraria, kde se teplá voda mísí s chladnými vlnami oceánu a uklidňuje tělo i duši.

Terceira: Tapiserie historie a kultury

Vydejte se na další ostrov Terceira, kde půvabná městečka a historické památky lákají na příběhy z minulých staletí. Toulejte se dlážděnými uličkami Angra do Heroísmo, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO, a obdivujte jeho pestrobarevnou koloniální architekturu. Sestupte do hlubin Algar do Carvão, mystické sopečné jeskyně zdobené krápníky a podzemními jezírky, která vás přenese do jiného světa. Vydejte se na vrchol Monte Brasil, odkud se vám naskytne panoramatický výhled na ostrov a jeho členité pobřeží zalité zlatavými odstíny západu slunce.

Faial: Blízké setkání s mořem

Pro milovníky adrenalinu nabízí ostrov Faial nespočet outdoorových dobrodružství uprostřed drsné krajiny a azurových vod. Vydejte se na vzrušující výlet za pozorováním velryb, kde se setkáte s majestátními vorvani a hravými delfíny v jejich přirozeném prostředí. Prozkoumejte měsíční krajinu sopky Capelinhos, která je dokladem sopečného původu ostrova, a obdivujte její krásu na pozadí Atlantického oceánu.

Pico: Klid uprostřed sopečné nádhery

Najděte klid uprostřed tyčícího se sopečného vrcholu Pico, který se hrdě vypíná nad azurovými vodami. Vydejte se na náročný výstup na horu Pico, nejvyšší vrchol Portugalska, a vychutnejte si jedinečný výhled na souostroví rozprostírající se pod vámi. Dopřejte si pohodovou degustaci vín a ochutnejte jedinečné chutě sopečných vín z Pica uprostřed malebných vinic, které pokrývají svahy ostrova.

Výlety po ostrovech: Pokaždé něco jiného

Žádná návštěva Azorských ostrovů není úplná, pokud nenavštívíte více ostrovů a nezažijete kontrasty a překvapení, které nabízí. Užijte si zlatavý písek ostrova Santa Maria, který je známý svými nedotčenými plážemi a křišťálově čistou vodou, nebo se vydejte na Flores, zelený ráj zdobený kaskádovitými vodopády a svěžími údolími, kde jako by se zastavil čas.

Až se budete s Azory loučit, odneste si s sebou vzpomínky na nezkrotnou krásu, bezbřehé dobrodružství a vřelost azorské pohostinnosti. Ať už vyhledáváte adrenalinové výpravy, nebo klidné chvíle pohody, Azory nabízejí nezapomenutelné zážitky jako žádné jiné. Připravte se na to, že vás uchvátí krása těchto odlehlých ostrovů, kde vládne příroda a dobrodružný duch čeká na každém rohu.

Vydejte se na vlastní azorské dobrodružství a odhalte tajemství tohoto atlantického ráje. Ať už vás láká drsná krajina, bohatá historie nebo živá kultura, Azory slibují zážitky, které vás okouzlí a budete se na ně toužit vrátit.

ZDROJ: https://www.invia.cz/blog/vzhuru-na-azory-objevte-souostrovi-barevnejsi-nez-malirska-paleta/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Tom Swinnen: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/krajina-hory-priroda-hora-2347450/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *