Netradiční hotely: V ledu nebo v letadle – zážitek to každopádně bude

Už vás nudí klasické hotely a běžná ubytování, která nenabízí nic zvláštního a vzrušujícího? Pak si vyberte jeden z nejlepších hotelů v Evropě, které však nabízí svým návštěvníků zážitek, na který jen tak nezapomenou.

Icehotel, Jukkasjarvi, Švédsko

Milovníci zimy si mohou vyzkoušet, jaké to je spát na ledě, a to doslova. ICEHOTEL je první ledový hotel na světě, který je celý postavený ze sněhu a ledu z řeky Torne; od pokojů, baru, sálů, recepce až po kostel. Jedinou výjimkou je koupelna, která se nachází v nedalekých klasicky vytápěných domech. Hotel je otevřen po celý rok díky inovativní technologii chlazení, která udržuje vnitřní teplotu na konstantních -5 °C. Hotel má kapacitu více než 100 hostů a ti, kteří nakonec zjistí, že tento typ ubytování je pro ně příliš chladný, si mohou vybrat některý z běžných vytápěných pokojů. Přidejte k tomuto jedinečnému noclehu ještě polární záři a psí spřežení a máte to – dokonalý severský zážitek!

Whitepod, Montey, Švýcarsko

Pokud hledáte opravdu klidné přenocování, pak vás hotel Whitepod v srdci švýcarských Alp jistě nabije energií a zajistí přesně to, co čekáte. Tento hotel se skládá z lůžek rozmístěných na velké ploše v přírodě, v nadmořské výšce 1400 m n. m. Každý pod má vlastní koupelnu a je zcela nezávislý, což zaručuje plné soukromí. Veškeré další vybavení, jako je restaurace, bar, herna a sauna, je vzdáleno pouhých 15 minut chůze. Pokud vás zajímá, co v této oblasti dělat kromě odpočinku, nabízí se spousta aktivit. Kromě toho, že si můžete užívat lázeňských a wellness zařízení v hotelu, můžete vyzkoušet jízdu na horském kole, pěší turistiku se psy, ziplining, objevování jeskyní a mnoho dalších. V zimním období se z oblasti stává lyžařské středisko a hoteloví hosté mají k dispozici vlastní lyžařský vlek.

Treehotel, Harads, Švédsko

Nemusíte být zrovna dítě, abyste si domky na stromech užili! Vaše dětská fantazie se může stát skutečností ve švédském Laponsku. Treehotel se nachází v klidném borovicovém lese, který zaručuje dovolenou bez stresu. Můžete si vybrat z různých typů stromových staveb, jako je UFO, ptačí hnízdo nebo dokonce zrcadlová kostka, aby vás nikdo zvenčí nemohl spatřit. Ačkoli pro plnohodnotnou dovolenou stačí jen načerpat síly v klidné atmosféře, můžete si ji doplnit některou z atraktivních aktivit, které oblast nabízí. Vyberte si mezi rybařením, jízdou na kajaku, jízdou na koni, cyklistikou nebo prostou pěší turistikou. Nakonec si dopřejte nějakou lázeňskou proceduru, polární záři a nejúžasnější místní kuchyni.

Fairy Chimney Inn, Kappadokie, Turecko

Díky kopcům, údolím a jedinečným skalním útvarům s komíny vypadá Kappadokie jako z pohádky. Její krajina připomíná měsíční povrch díky historickým sopečným erupcím a dlouhodobé erozi. Místní obyvatelé se proto rozhodli zážitek z ní ještě více zúročit a vytvořili v komínech a jeskyních hotel. Jeskynní pokoje hotelu Fairy Chimney Inn bývaly součástí 1500 let starého byzantského kláštera. Jejich interiér je jednoduchý a tradiční s neuvěřitelnou atmosférou, která vás přenese zpět v čase. Přesto se inovativní technologie starají o to, aby byly jeskynní místnosti vytápěny a chlazeny v závislosti na ročním období, návštěvníci měli přístup k Wi-Fi a obsluha se postarala o to, aby vaše ráno začalo tradiční tureckou snídaní. Hotel má také terasy, ze kterých se můžete kochat pohlednicovým výhledem na úchvatnou krajinu s horkovzdušnými balony.

Penzion hraběte Tibora Kalnokyho, Transylvánie, Rumunsko

Přenocování v Transylvánii stačí k tomu, abyste v sobě probudili středověkou atmosféru a všechny příběhy o hraběti Drákulovi. Tento penzion nabízí autentický zážitek starých, zapomenutých časů. Nachází se v srdci regionu, daleko od městského ruchu, a svým interiérem, který vyzařuje okouzlující tradiční styl zařízený nespočtem starožitných kousků, vás jistě přenese zpět v čase. Stejnou atmosféru poskytuje i okolí se zámky, zahradami a celkovým kouzlem vesnice. Penzion také nabízí mnoho organizovaných aktivit, které jdou ruku v ruce s prostředím. Můžete tedy prozkoumat jeskyně a mlýny, vyzkoušet si jízdu na koni a v neposlední řadě navštívit proslulý hrad Bran.

Kakslauttanen Igloo West Village, Saariselka, Finsko

Pokud vás někdy zajímalo, jaké to je spát a žít v iglú, můžete si to vyzkoušet v jedné z iglú vesnic na severu Finska. Kakslauttanen Igloo West Village je zimní pohádka, která nabízí jedinečný pobyt v iglú zasazených do zasněženého lesa pod polární září. Iglú si udržují teplotu od -3 °C do -6 °C, jsou vybavena toaletami a sprchou, zatímco skleněná střecha umožňuje pozorovat tisíce hvězd třpytících se nad Arktidou. Pokud vás omrzí zima, můžete přejít do některého z teplých pokojů. Každé roční období přináší své vlastní atrakce. V zimě si můžete užít safari s husky a soby, lyžování a rybaření pod ledem, zatímco v létě můžete vyzkoušet kanoistiku, koňské safari, pěší turistiku a jízdu na horském kole.

Luxusní hotel Teuge Aircraft, Amsterdam, Nizozemsko

Spaní v letadle není vždy příjemným zážitkem. Ale co když ve skutečnosti existuje superpohodlný a plně vybavený letoun, kde můžete spát jako když vás do vody hodí? Na mezinárodním letišti Teuge v Nizozemsku si můžete rezervovat celé letadlo s vybavením, jako je bar, sauna a vířivka, jen pro sebe. Můžete si vybrat pobyt na zemi, ale můžete si také vyžádat vyhlídkový let a zažít tento luxus vysoko v oblacích. Ráno se hostům podává snídaně, a pokud se ubytováváte v rámci speciální příležitosti, obsluha vám vše může zpestřit lahví šampaňského nebo kyticí růží. Rozhodně neobvyklý, ale úžasný způsob, jak někoho překvapit!

Hotel V8, Stuttgart, Německo

Na všechny automobilové nadšence čeká v hotelu V8 vlastní ráj. Pokud jste vášnivými milovníky aut, rezervujte si pokoj v tomto hotelu a přespěte v jednom z mnoha tematických pokojů, od Route 66 a drive-in kina až po myčku aut. Všechny pokoje jsou jiné, zařízené skutečnými částmi různých vozidel a postele jsou vyrobeny ze skutečných aut. Kromě pobytu v jedinečném prostředí se hosté mohou dozvědět mnoho informací o historii automobilismu a používání vozidel v průběhu let. Hotel nabízí i další zařízení pro relaxaci a zábavu. Můžete využít restauraci a bar a také fitness a wellness zařízení umístěné na střeše hotelu, které poskytují nádherný výhled.

ZDROJ: https://getbybus.com/en/blog/top-10-unusual-hotels-in-europe/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Augusto Baldera: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/ryma-snih-zima-led-15912115/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *