Romantická cesta, plná paláců, zámků i posilujících vín

Náš severní soused, Německo, patří tradičně k nejnavštěvovanějším zemím v Evropě. Nejslavnější německá romantická cesta mezi městy Würzburg a Füsen je ten pravý klenot, které mohou zvídaví turisté na svých cestách Německem poznat. Nezapomenutelné krajinné dojmy střídají biskupské rezidence, knížecí paláce, hrdá císařská města i snové pohádkové zámky.

PENTAX Image

Určitě největší chybou, kterou dělají turisté, toužící poznat tuto „Romantische Strasse“ je sednout do turistického autobusu, přecpaného dalšími zvědavci a za jediný den zvládnout celou nebo větší část této okouzlující cesty. Romantickou cestou musíte projíždět nejlépe individuálně a s rozvahou. Spousta unikátních měst, městeček a vesnic tvoří totiž romantický celek, který si musíte náležitě vychutnat.

Na počátku cesty stojí Würzburg, který rozhodně musíte vidět. O významu města pro budoucí pokolení svědčí zápis na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nádherný barokní palác Rezidenz vás správně „naladí“ na zbytek výletu. Stavbu si objednali mocní a bohatí biskupové, kteří očividně neměli problém s kombinací zbožné služby a do očí bijícího přepychu. Když do Rezidenz vstoupíte, monumentální klenuté schodiště, největší v Německu, vám nenápadně připomene, že jste v jedné z nejokázalejších budov v Evropě.

Poté se vydejte do Rothenburgu, který je klenotem na Romantické cestě. Údajně je to nejlépe zachované středověké město v Evropě, s úzkými uličkami, půvabnými náměstími, radnicí ze 13. století a s městskými hradbami více jak 1,5 km dlouhými.

Další den se vydejte do Dinkelsbühlu. Pro svůj středověký ráz je podobný Rothenburgu, avšak je zde o poznání méně turistů. Jeho impozantní klášter St. Georg je největší v jižním Německu.

Zastavit byste se měli také v Nördlingenu. Nejlépe je přijet ve správnou chvíli, abyste zaslechli městského vyvolávače z věže kostela sv. Jiří. Klenotem bavorského rokoka je kostel Wiekirche, stojící osamoceně uprostřed alpské louky. Může se také chlubit zápisem na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Pro vás jistě nezapomenutelný výlet zakončete návštěvou dvou královských zámků šíleného krále Ludvíka – Hohenschwangau a Neuschwanstein. Oba zámky jsou tak pohádkové, že by byla škoda si o nich někdy později nepovědět. Bude to ta nejlepší tečka na této nejstarší a nejoblíbenější Romantické cestě v Německu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář