USA – jaká místa stojí za návštěvu?

USA – státy svobody a demokracie se spoustou kultur, zvyků a míst. Chcete procestovat celé spojené státy, ale nevíte, kde začít? Nechte se inspirovat našimi tipy. Vybrali jsme pro vás nejnavštěvovanější místa, která rozhodně musíte navštívit.

Národní park Havajské sopky

Roztavená láva se rozlévá po úbočí hory – v dálce je slyšet syčení a pára dopadající na moře, vůně síry, zvláštní efekty – to vše můžete zažít na Hawaiských sopkách v národním parku. Podívejte se na Big Island na Havaji, projděte se kolem kráteru nebo zhlédněte celou tu nádheru z vrtulníku nebo zažijte tropický deštný prales, kávové plantáže, bílé, zelené, a dokonce i černé písečné pláže na vlastní kůži.

Aljaška v plamenech

Přestože Aljašku obývá pouhých 750 000 lidí, je dvakrát tak velká jako Francie. Během letních dlouhých dnů zde můžete potkat medvěda Grizzliho při lovu lososů v národním parku Katmai nebo se vydat na výlet do odlehlých vesnic, na polární kruh Arctic Circle a Wrangell-St Elias – největší národní park USA. Adrenalin vám rozpumpuje v žilách rafting, kanoistika a horolezectví. Jestliže Aljašku navštívíte v zimě, rozhodně si počkejte na úžasnou polární záři či projeďte se na sněžném skútru.

Grand Canyon v Arizoně

Jak velcí, tak malí, a dokonce i teenageři, kterým se málo co a málokdo zavděčí jsou ohromeni nádhernou ruční tvorbou matky přírody – řeč je o proslulém Grand Canyonu, jehož šířka je téměř 29 kilometrů, délka neuvěřitelných 446 kilometrů a hloubka 1,6 kilometru. Jestliže se vám vydaří zájezd do USA, rozhodně tohle místo nevynechejte – jeho východ slunce je kouzelný, výlet na řece Colorado obdivuhodný a v kaňonu se můžete projet i s nefalšovaným kovbojem.

Yellowstonský národní park, Wyoming

První národní park na světě si zaslouží více než jen návštěvu. Nechte se unášet divočinou po Yellowstonských přírodních stezkách, které zahrnují parky Grand Teton a Glacier. Sbalte si s sebou stan, sledujte vlky, losy a gejzíry.

Socha svobody v New Yorku

150 metrů vysoká, měděná socha vás uvítá na ostrově Liberty Island, jenž se nachází blízko New Yorku. Tuto sochu darovali Americe Francouzi, a tak se New York hlídá už od roku 1886. Schválně, uhádnete, co drží socha v každé ruce? V jedné ruce drží pochodeň a v druhé slavnou Deklaraci nezávislosti. Sochu můžete navštívit celoročně.

Mount Rushmore v Jižní Dakotě

Tato kolosální socha byla dokončena před 75 lety a představuje čtyři prezidenty, kteří formovali historii Ameriky: Washington, Jefferson, Lincoln a Theodore Roosevelt. Za jejím zrozením stojí sochař Gutzon Borglum a 400 dělníků, kteří strávili 14 let řezbou této hory v Black Hills v Jižní Dakotě.

Floridský Walt Disney

V Disney světě je vždy něco nového. Vezměte své děti a přichystejte jim výlet, o kterém se jim ani nesnilo. Svět Avatar v Disney Animal Kingdom nebo sedmihodinová prohlídka Star Wars v Disney Hollywood Studios – to vše na jednom místě.

Hollywood v jižní Kalifornii

V roce 1907 jižní Kalifornie poprvé spatřila kamery a v roce 1923 se ukázal světu obří propagační nápis nemovitostí HOLLYWOODLAND, který se později přeměnil na dnešní známý Hollywood. Půjčovna aut v USA je téměř na každém kroku, proto toho využijte a procestujte krásnou slunnou Kalifornii křížem krážem.

New Orleans

Máte rádi hudbu? Je vám blízký jazz? Tak rozhodně navštivte jeho rodiště, kterým je New Orleans. Projděte se po Bourbon Street a Frenchmen Street, navštivte Preservation Hall, Snug Harbor nebo The Three Muses. V New Orleans najdete desítky jazzových klubů.

Las Vegas a boháči

Jedete do USA a přejete si potkat opravdu známou hvězdu? Zamiřte do Vegas, kde se můžete potkat například s Rihannou, Britney či Eltonem Johnem. Navíc každý večer se v tomto městě koná nespočet vystoupení, mezi které se řadí živá show k poctě Beatles, Michaela Jacksona, live vystoupení Davida Copperfielda či středověké rytířské turnaje.

Apalačská stezka

Nejdelší značená turistická stezka na světě je skutečnou hvězdou knihy a filmu „Procházka v lese“. Tato stezka překračuje 14 států, její délka je 3500 kilometrů, což vyžaduje opravdu čas a vytrvalost. Vydejte se na túru svého života, která vám zajistí krásné vzpomínky.

Nezkrotné Chicago

Vlivní architekti, jako je například Mies van der Rohe, začali budovat krásné město plné vysokých mrakodrapů u jezera. Víte, o jakém městu je řeč? Je to Chicago, které ukrývá spoustu skvostů – například domov a studio Franka Lloyda Wrighra na předměstí Oak Parku nebo druhý nejvyšší mrakodrap v USA Willis Tower.

Muzeum Henry Forda

Henry Ford se svými cenově dostupnými výrobními linkami změnil budoucnost. Pokud se chcete o něm a jeho výrobě dozvědět více, navštivte jeho muzeum v přilehlé vesničce Greenfield Village, ze které se dostanete až do továrny Ford Rouge.

Slavná Route 66

Kdysi slavná dálnice Route 66 láká každoročně mnohé turisty – zejména motorkářů. I když se už mezi dálnice neřadí, protože spadla do soustavy dálnic, je stále považována za Matku silnic. Tato cesta začíná v Illinois v Chicagu a končí v prosluněné Kalifornii.

Caladesi

Florida je pobřeží Mexického zálivu s nádhernými plážemi, ovšem žádná se nevyrovná ostrovu Caladesi, který je proslulý svými plážemi s úžasným bílým pískem. Tento ostrov je zcela přirozený a zachován jako Státní park. Pokud si chcete užít rybaření, hledání mušlí v krásné čiré vodě, zavítejte sem.

Hudební Seattle

Kdo miluje hudbu, velmi dravou hudbu, neměl by zahálet a rozhodně navštívit město Seattle, které je rodištěm oblíbeného grunge stylu, který neodmyslitelně patří k jedné z nejslavnějších kapel – Nirvaně. Vydejte se po jejích stopách, najdete tu spoustu slavných klubů, kde tato skupina vystupovala, navštivte oblíbený park Kurta Cobaina s lavičkou, na které sedával i jeho dům, ve kterém žil společně s jeho dcerou a Courtney do dne, kdy svět o tuto legendu přišel.

Vidět Ameriku a zemřít – i takto by se dal definovat zážitek z návštěvy tohoto úchvatného kontinentu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *