Sněžka v Krkonoších

Co nevíte o Krkonoších, kde se ubytovat a co zažít?

Krkonoše jsou obrovským územím, které na své ploše disponuje především úžasnými přírodními zajímavostmi. Avšak, pokud chcete výlet proložit i historickou vložkou, nebudete o ni ochuzeni. Svůj výlet můžete začít všem známou Sněžkou, kde si při stoupání protáhnete končetiny, ale nezapomeňte ani na jiná místa, která na vás čekají. Ovšem i odpočinek je důležitou součástí výletu. Proto se podívejte na ubytování v Krkonoších, které by odpovídalo vašim potřebám…

Přírodní zajímavosti Krkonoš

Kromě Sněžky, která patří mezi nejvyšší hory v Česku, stojí za zmínku Studniční hora, která je oddělena pouhými osmi kilometry od Pece pod Sněžkou. Nicméně se tu seznámíte s Čertovou roklí, Čertovým hřebínkem nebo s Čertovou zahrádkou. Pokud budete mít chuť na další přírodní zajímavosti, vydejte se do Obřího dolu. V případě, že se vyžíváte v nádherných a neuvěřitelných výhledech, nesmíte vynechat ani Obří sedlo, ke kterému se dostanete po turistické stezce.

Samozřejmě se můžete seznámit i s opravdovými ikonami jako je Kozí hřbet – jde o velmi dlouhý hřeben, který se nachází v nadmořské výšce 1317 až 1422 m nad mořem. Nezapomeňte si na seznam připsat i Luční horu, která je situována velmi blízko Špindlerovu mlýnu. A určitě byste se měli jet podívat na Dívčí kameny a stejně tak na Mužské kameny, které jsou opravdu blízko sebe. Když už jsme u těch skal, musíme vám připomenout i žulovou skálu – tzv. Polední kámen.

Výlety za vodopády

O vodní zajímavosti, rodinné fotky a náročné výlety se postarají dobře situované vodopády. A ptáte se jaké? Začít můžete například u Čertovy strouhy, navštívit Bílé Labe nebo Úpský vodopád. Zřejmě nejvyhledávanějším je stále Mumlanský vodopád. Za malou zastávku určitě stojí 45 metrů vysoký Labský vodopád.

Můžete se spolehnout na to, že v Krkonoším najdete i stojící vodní plochy. Mezi ně patří i Velký Rybník a Malý Rybník. Abyste se k nim dostali, musíte vystoupat do výšky 1183 a 1225 metrů na mořem. Minout byste rozhodně neměli ani pramen řeky Labe, ale ani Černohorská rašeliniště, která najdete mezi Světlou a Černou horou. Dalším rašeliništěm, které můžete v Krkonoších najít je Úpské rašeliniště, přes které vede modrá turistická trasa (musíte se vydat směrem od Luční Boudy na Sněžku). A málem bychom zapomněli na jeden z vodopádů – Pančavský vodpád, stejně tak by se neměl opomíjet Starostův pramen nebo přírodní rezervaci Sněžné jámy. Pro všechny případy si výlet dobře naplánujte a zabalte si veškeré potřebné vybavení a před pořízením trekových holí se nezapomeňte podívat na recenze trekových holí!

Architektura a historické zajímavosti

Navštívit budete moci například Děkanský chrám svatého Vavřince ve Vrchlabí, zámek s památníkem J. A. Komenského v Horní Branné, kapli svatého Vavřince na Sněžce nebo zámek Jilemnice. Srovnatelných staveb s rozmanitým designem je více než dost. Pokud byste náhodou potřebovali prozkoumat další místa, navštivte Františkánský klášter v Hostinném nebo Zvědavou uličku v Jilemnici. Posledně jmenovaná je plná roubených chalup. Nečekaně je v rámci tradičního krkonošského ducha postaven také Památník Jiřího Harcuby v Harrachově.

Pokud při cestě do Krkonoš potřebujete něco inspirativnějšího, vsaďte si na zámek Vrchlabí. V případě, že se naopak přikláníte k hradům, zřícenina hradu Břecštejn je ideální volbou. Velmi zajímavým faktem je, že zde uvidíte méně nápadné součásti hor, jako je Sklenářovická kaple, Památník obětem hor v Peci jednotce Sněžka nebo vrch Hanče a Vrbaty. Za krátkou zastávku stojí i Harrachovská hrobka svatého Kříže, Stachelberské dělostřelecké opevnění, Důl Bohumír v Jívce poblíž Trutkova a Důl Kovárna. Při procházce touto odlišnou scenérií jistě nevynecháte ani nádherné krkonošské boudy nebo rozhlednu Štěpánka.

Je naprosto jasné, že všechny tyto destinace nemůžete stihnout za jeden den. Proto doporučujeme si sem zajet vícekrát na pár delších pobytů a užít si tu klidu, čerstvého vzduchu a aktivit. Na přespání si vyberte vhodné ubytování. Pak už vám ve výletu nic nebrání…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *