nádoby na víno

Netradiční dovolená ve Francii. Vyzkoušejte nové atrakce

Architektonické krásy nebo neokoukatelná příroda – to jsou důvody, proč mnozí navštěvují Francii. Tato země toho přitom může nabídnout mnohem víc. Okořeňte svou dovolenou několika netradičními aktivitami, a vytvořte si vzpomínky, na které se nezapomíná.

1.    Vyrobte si vlastní parfém

Francie a parfémy jdou ruku v ruce stejně jako Belgie a čokoláda nebo Maďarsko a klobása. Omamné vůně do této západní krajiny zkrátka patří. Poznejte část historie a zároveň si odvezte originální suvenýr. Tradiční francouzské parfumerie, jako je Galimard, Molinard nebo Fragonard, přišly s workshopy, během kterých si vytvoříte vlastní vůni podle svého gusta.

2.    Večeře v Eiffelově věži

Toužíte po nezapomenutelné romantice? Tu servírují restaurace Le Jules Verne ve druhém patře samotné Eiffelovky. Na gastronomický zážitek s výhledem na Paříž – město lásky – si připravte napěchovanou peněženku. Zadarmo to nebude, ale bude to stát za to.

3.    Puy du Fou

Neopakovatelnou zábavu s celou rodinou si užijete v historickém zábavním parku Puy du Fou. Jeden z nejzábavnějších a největších parků ve Francii každoročně navštíví přes 2 miliony lidí a má to svůj důvod. Kromě nevšedních atrakcí nabízí celou řadu velkolepých vystoupení, která vás zvednou ze židle.Přijeďte si užít show plnou hudby, ohně, vody, tance a především jedinečné atmosféry.

4.    Noc uprostřed zoo

Na cestě za novými turistickými atrakcemi nevynechejte návštěvu zoo La Flèche. Ta své návštěvníky láká na „noc mezi zvířaty“. Nechte se ubytovat v luxusní dřevěné chatě, která má přímý výhled na tamní čtyřnohé obyvatele. Celý pobyt strávíte ve společnosti medvědů, gepardů, tygrů nebo lvů. Ale nebojte. Vše v bezpečí a maximálním pohodlí.

Ať už se vydáte vytvářet vlastní parfémy, večeřet ve věži, nebo poznávat exotická zvířata, nezapomeňte si dosyta užít to, co z Francie dělá jednu z nejoblíbenějších destinací turistů – kulturu, umění a hlavně vynikající jídlo a pití.

Zdroj obrázku: Lena Wurm / Shutterstock.com

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *