Neokoukaná místa po celé světě. Tyto atrakce jste možná ještě nenavštívili

Na světě existuje spousta významných památek a míst, kam se stojí za to jet podívat. A některé z nich už tam jsou pěknou řádku let. Každý tak hned bude vědět, o co jde, když mu řeknete, že jste byli na Eiffelovce, nebo jste navštívili pyramidy v Egyptě. Ale každým dnem vznikají různě po světě nová zajímavá místa a atrakce, kam se vyplatí zajet, i když nejsou tak světoznámá. Možná se ale brzy populární stanou, jen se o nich řada lidí ještě nestihla třeba dozvědět. Většina z nich je totiž otevřená jen pár let.

BioMuseo, Panama

BioMuseo bylo otevřeno teprve v roce 2014 a tomu také odpovídá jeho velice moderní design, kvůli kterému se vám jistě vtiskne do paměti. Je to jedinečné muzeum technologií, vědy a umění. Vybudovat tuto galerii trvalo přes deset let a za celým projektem stojí známý a renomovaný architekt Frank Gehry. Muzeum najdete v Tichém oceánu a tvoří pestrobarevnou bránu do Panamského průplavu. Pyšní se několika zajímavými expozicemi, které popisují přírodní historii sahající až do doby před třemi miliony let. Dvě velká akvária také ukazují zajímavý rozdíl mezi druhy žijícími v Tichém a Atlantském oceánu. Jednotlivé pavilony jsou asymetrické a mají jasné zářivé barvy, které jsou doslova nepřehlédnutelné. Návštěvníci zde mohou sledovat vliv lidstva na panamský ekosystém a více se vzdělávat o možnostech jak lépe propojit náš technologický svět se světem přírody a zvířat.

FOTO: WikimediaCommons

Žlutá ponorka, Argentina

Jste-li milovníky podmořských dobrodružství, toto by vám nemělo uniknout. Žlutá ponorka v Puerto Piramides v Argentině nabízí možnost sledovat velryby způsobem, který je zcela jedinečný. Tyto majestátní živočichy můžete sledovat buď přímo z paluby žluté ponorky, nebo sejít dolů do podpalubí a užít si pohled na tyto obry z maximální blízkosti přímo pod hladinou v jejich nejpřirozenějším prostředí. Nemusíte tedy spoléhat jen na to, že se velryba vynoří nad hladinu. Uvnitř ponorky můžete sledovat dění pod hladinou zcela bez nutnosti smočit si jedinou část těla. Hlavní sezóna je od poloviny června do poloviny prosince, ale pokud se zde ocitnete mimo sezónu velryb, můžete se se žlutou ponorkou vydat na pozorování lvounů.

Obří rám, Dubaj

Nebyla by to Dubaj, aby opět nepřišla s něčím extravagantním a šokujícím. Tentokrát je tím skvostem 150 metrů vysoký rám, z něhož můžete obdivovat starou i novou Dubaj a celé město i okolí mít jako na dlani. Dubajský rám tvoří dvě věže o výšce 150 metrů, které na vrcholu spojuje 93 metrů dlouhý most, z něhož se turisté mohou rozhlížet po okolí. K dispozici je návštěvníkům také panoramatický výtah a také panely s technologií rozšířené reality, kde budou moci sledovat rozvoj Dubaje od jeho minulosti až po současnost a poté projít virtuálním tunelem, který jim předestře futuristickou budoucnost tohoto města. Je to rozhodně jeden z mnoha zážitků, které vás v Dubaji nadchnou.

Zábavní park Sentosa, Singapur

Když za zábavou, tak rovnou na ostrov, který je jí zcela vyhrazen. Přesně takový je ostrov Sentosa v Singapuru, který hostí obrovský zábavní park, jehož výstavba vlastně neustále probíhá. Stále se otevírají nové atrakce a vylepšují se ty stávající. Na více než 300 hektarech půdy se rozkládá obrovské zábavní centrum, ve kterém nuda rozhodě nehrozí. Jsou zde i sportovní kluby, pláže, akvária nebo celé resorty, kde můžete strávit klidně i několik týdnů a stále bude co dělat. Na ostrov se navíc můžete svést expresním jednokolejným vlakem, což už je zážitek sám o sobě. Pro děti asi nenajdete lepší místo, kde by se mohly do sytosti vyřádit, ale připravte se, že vám tato návštěva pěkně vyždímá peněženku. Užít si můžete i vy dospělí – a to především bohatý noční život, pohodové wellness balíčky a další neuvěřitelné zážitky.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *