Lanzarote, lávový ostrov s překrásnými plážemi

Laanzarote je nejsevernější z hlavních Kanárských ostrovů, vzdálený 1100 kilometrů od pobřeží Španělska a pouhých 120 kilometrů od pobřeží Maroka. Ostrov bývá také často nazýván Isla de Fuego neboli Ohňový ostrov. Určitě je to proto, že na ostrově je kolem 300 sopek. Budete si zde chvílemi připadat jako na Měsíci s lávovými poli, údolími a lávovými jeskyněmi. Díky sopečnému původu ostrova jsou i zdejší pláže různobarevné. Můžete si zde vybrat od zlatavé pláže až po černou vulkanickou pláž. Celý ostrov je prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO.

Na Lanzarote jsou skvělé podmínky pro potápění a windsurfing. Také milovníci pěší turistiky a cykloturistiky budou jistě okouzleni zdejší rozmanitou krajinou. Když budete chtít Lanzarote blíže poznat, nesmíte vynechat cestu do Ohňových hor. Právě tam se nachází národní park Timanfaya. Hranice parku snadno poznáte, protože jsou označeny obrázky čertů s vidlemi. Zdejší podzemí je totiž stále činné. Sopečná láva probublává na povrch a ve vzduchu cítíte síru.

Tyto Ohňové hory chrlily od roku 1730 plných šest let tekutou lávu a oblaka kouře, které pohřbily celé vesnice a vytvořily oblasti ztuhlé lávy a šedé vulkanické horniny. Dnes patří zdejší lávové útvary k největším atrakcím ostrova a srdcem národního parku Timanfaya.

Nejlepší vyhlídku najdete na skalním labyrintu Mirador del Rio, který je umístěn asi 475 metrů nad hladinou moře. Na vyhlídku musíte projít nenápadným vchodem do skály. Za malou chvíli projdete skalou a ocitnete se na speciálním balkoně. A možná vydechnete nad tou krásou, která se vám objeví před vámi. Uvidíte moře přímo pod vámi a protilehlý vulkanický ostrov Isla Graciosa s úchvatnou měsíční krajinou. A na to všechno se díváte jako z letadla.

Na Lanzarote je asi 30 kilometrů písečných pláží, převážně se zlatavým nebo bílým pískem.  Nejkrásnější pláže na Lanzarote najdete v chráněné oblasti Playas de Papagayo. Za černým lávovým pískem se můžete vydat na pláž Playa Quemada s malými zátokami a vyhlídkou na sousední ostrov Fuerteventura.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *