Za exotikou i nádhernými plážemi do Mexika!

Mexiko je zemí, kde si přijdou na své snad všichni. Milovníci krásných a dlouhých pláží, průzračného moře, pohody a relaxu. Ti, které Mexiko a vše okolo něj zajímá, by tedy měli navštívit nejrůznější památky, ať už přírodní nebo kulturní památky. Jiní do Mexika jezdí kvůli jejich tradicím a způsobu života – chtějí ochutnat pravou mexickou kuchyni, zúčastnit se tradičních festivalů nebo oslav svátků, které bývají zážitek samy o sobě. Jde o zemi, která poskytuje svým obyvatelům i návštěvníkům všechno, po čem jen touží. Někdo může říci, že jde o zemi kontroverzní, ale dovolená v Mexiku je jednou z těch, na které se nezapomíná. Co všechno je dobré vědět, než se odhodláte k této cestě?

Největší země Střední Ameriky

Když se řekne Mexiko, každý si vybaví něco jiného. Dámám možná vytanou na mysl telenovely, ve kterých většinou krásná, milá avšak chudá dívka získá srdce pohledného boháče. Jejich láska je však silnější než všichni, kteří jim nepřejí a končí vše happy endem. Jindy vás napadnou překrásné památky, čokoláda, tacos, krásné pláže, oslava fiesta nebo také nebezpečí, drogy či kartely. Bezpečí je jedna z věcí, kterou lidé řeší při cestách do této země. Mexiko je však zemí, která je plná chutí a barev.

Oficiální název je Spojené státy mexické a hlavním městem je Ciudad de México, anglicky Mexico City. Úředním jazykem je španělština. Zaslechnout však můžete také různé indiánské jazyky, kterými hovoří určité procento obyvatel. Zavítáte-li do Mexika, pak vězte, že jedete do katolické země, kde je až devadesát procent věřících. Oproti středoevropskému časovému pásmu je Mexiko v mínusu šest hodin, v letním období je to mínus sedm hodin. Spousta místních emigruje za prací do USA s vidinou lepšího života. Mexiko profituje hodně z cestovního ruchu.

Kdy se do Mexika vydat?

Jedete-li do Mexika na dovolenou, pak musíte vybrat nejvhodnější termín. De facto můžete jet kdykoliv chcete, ale pozor na období dešťů. To probíhá v srpnu. Navíc během srpna a října v této zemi hrozí hurikány, proto chcete-li zajistit opravdu dobré počasí, nejlepší doba je od listopadu do konce května, kdy je období sucha. Je slunečno, déšť minimální. V úvahu může připadat také červen a červenec, jen se musíte smířit s občasnými srážkami. Ty bývají prudké, takže vás mohou zastihnout na výletě nebo na pláži, ale objevují se obyčejně jen odpoledne nebo k večeru. Návštěvníci Mexika se shodují na tom, že nejlepší je k návštěvě konec listopadu nebo únor.

Podnebí v Mexiku je tropické a na severu až subtropické. Je velmi rozmanité a závisí především na nadmořské výšce, která je v Mexiku různorodá. Nejvíc prší v Mexickém zálivu a nejméně srážek se naopak objevuje ve vnitrozemí či na Kalifornském poloostrově. Například hlavní město se nachází spíše v chladné oblasti, průměrné teploty nepřesáhnou 18 stupňů. Naopak turistická letoviska jako Acapulco nebo Cancún bývají teplejší, s vysokou vlhkostí vzduchu. V zimním období čekejte velké teplotní propady, ve dne bývá teplo a v noci zima.

Klid a pohoda na mexických plážích

Navštívíte-li tuto zemi, pak nemůžete vynechat pár dní, které strávíte odpočinkem na pláži. Jedete-li do Mexika hlavně odpočívat, můžete vyzkoušet nejrůznější pláže. Pohodová atmosféra, jemné písečné pláže, korálové útesy, teplá a průzračná voda. To všechno jednotlivé pláže Mexiko nabízejí. Nejkrásnější pláže v Mexiku se údajně nacházejí na poloostrově Yucatán. Celkově v Mexiku najdete víc jak devět tisíc kilometrů pobřeží, takže si můžete vybrat takovou, která se stane na jeden či více dní odpočinkovým místem. Jaké pláže můžete navštívit?

Asi nejproslulejší mexická pláž je Playa del Carmen. Nádherně bílý písek, žádný shon a stres, pravá mexická pohoda. Zhruba hodinku od Cancúnu si můžete užít tento písečný ráj. Nezapomeňte si boty do vody, protože korály, které jsou blízko pláže, vám mohou bezproblémovou dovolenou nepříjemně pokazit. Hojně navštěvovaná je také pláž Acapulco, která patří mezi ty rušnější. Je dlouhá dvanáct kilometrů podél zátoky a pro ty, kteří mají raději klid a pohodu asi nebude tím pravým. Chcete-li si vyzkoušet potápění a pod vodou také něco vidět, pak bude nejlepší pláž Isla de Cozumel. Krásná, bílá a písčitá pláž, průzračná voda, ve které toho hodně uvidíte a korálové útesy s dechberoucím podmořským světem.

Co v Mexiku navštívit?

V Mexiku je k vidění spousta zajímavých míst, památek, přírodních úkazů a věcí! Jeskyně, mayské pyramidy, opředené spoustou pověr a tajemství, bohatá fauna a flóra, pestrá kultura. Kam tedy zavítat a co v Mexiku určitě vidět? Například krásné město Oaxaca, které najdete na seznamu světového dědictví UNESCO. Koloniální architektura, místní trhy, spousta vodopádů v okolí. Můžete zde narazit na oslavy Día de los Muertos, tedy oslavy Dne mrtvých, které jsou právě zde velkolepé a sjíždí se také lidé z celého Mexika. Milovníci přírody a přírodních útvarů zase mohou navštívit Copper Canyon což je protějšek amerického Grand Canyon.

Nádherné a dechbeoucí útesy, skály, jeskyně a neopakovatelné výhledy, to všechno budete mít jako na dlani. Skrz kaňon projíždí také známý The Chihuahua al Pacifico, kterým se můžete projet. Pyramid si užijete v Teotiuhacán, tedy v jeho zříceninách. Pyramida Slunce nebo Pyramida Měsíce, výhled na posvátné město, to vše zde uvidíte. Zájezdy Mexiko jsou opravdu různorodé, můžete navštívit také Chiapas, což je stát, který je zarostlý pralesy. Můžete spatřit také ruiny u Palanque, kaňon Sumidero nebo jezero u Montebella.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *