Nejromantičtější místa v Evropě. Kam vyrazit na nezapomenutelnou dovolenou

Valentýn už je sice dávno za námi, ale na romantiku je čas vždycky. A navíc už možná přemýšlíte, kam se svým partnerem či partnerkou vyrazíte na letní dovolenou. Mělo by to být něco dostupného, s dobrým počasím a nezapomenutelnou romantickou atmosférou? Abychom vám ulehčili hledání, připravili jsem pro vás seznam několika nejromantičtějších destinací v Evropě, kam určitě stojí za to vyrazit. Vše je v dostupné vzdálenosti, takže i týdenní dovolená úplně stačí. A budete překvapeni, kolik toho naše malá Evropa nabízí. Za romantikou nemusíte překonávat oceány!

Itálie

Když se řekne romantická dovolená, určitě se vám na jedné z předních příček vybaví tato krásná a rozmanitá země na Apeninském poloostrově. Zapomeňte ale na Benátky, ty už jsou mezi zamilovanými úplným klišé. Raději vyrazte do pulzujícího hlavního města, které oplývá historií, uchvacující scenérií i vynikajícím jídlem. Jednoduše vše, co k romantické dovolené potřebujete. Do Říma je ideální vyrazit ještě na jaře, kdy jsou tam velice příjemné teploty a město není tak plné turistů.

Další skvělou destinací v Itálii je Toskánsko. Nádherná oblast plná malých vesniček obklopených vinicemi a přátelských místních, kteří by se vám rozdali. Ochutnejte místní víno a olivy a nebudete se vůbec chtít vrátit domů.

Francie

Paříž dlouhodobě vévodí žebříčkům nejromantičtějších míst na světě. Ale my vás chceme pozvat spíše na jiná místa Francie. Co takhle Bretaň na severu, kde se rodí cider i francouzské crepes? Nebo snad jižní oblasti, kde se pěstuje vynikající víno a voní levandule? Chybu neuděláte ani cestou na Azurové pobřeží – je totiž opravdu azurové, čisté a zcela tak, jak ho vídáte na obrázcích. Francie má mnoho co nabídnout a Paříží to ani zdaleka nekončí.

Řecko

Jedna u nejoblíbenějším destinací pro svatební cestu vás určitě zaujme, i když už jste nějaký ten pátek svoji nebo veselku neplánujete. Ohromí vás nádherné západy slunce, uvolněná atmosféra, teplé moře a možnost objevit místa, kam turisté vůbec nechodí. V neposlední řadě vás osloví místní kuchyně a specifické charizma Řeků, kteří jsou experti v tom, jak si užívat života. Pokud vás láká i historie, pak snad není lepší místo, kde objevovat antickou kulturu a její pozůstatky. Spalující slunce vždy můžete zahnat osvěžujícím zaplaváním v moři, které je nádherně modré a vždy má ideální teplotu.

Španělsko

Španělsko bývá oblíbeným cílem důchodců, kteří se tam jedou rekreovat na rozsáhlé pláže. Vyrazíte-li však více do vnitrozemí a necháte se zlákat nabídkou větších či menších měst a jejich historií a kulturou, budete naprosto nadšeni. Opět doporučujeme vyrazit raději již během jara, aby vás v létě nepřepadla trýznivá horka. Madrid, Barcelona nebo třeba Zaragozza patří k jedněm z nejromantičtějších míst v Evropě. Flamenco, býčí zápasy, hra na kytaru, výborné pití a jídlo a nesmírná pohoda, která z místních lidí přímo září. To vše jsou ideální předpoklady pro nezapomenutelnou dovolenou. A když už budete až příliš utahaní, vždy můžete zakotvit v jednom z přímořských rezortů, kde se o vás královsky postarají.

Česko

Proč opouštět naši krásnou vlast, když nám toho tolik nabízí. Všude dojedete během pár hodin a mnohá místa na mapě Česka jsou skutečně dosud neobjevenými poklady. Stačí se jen rozhlédnout po jihomoravských vinicích nebo navštívit Český Krumlov. To jsou věci, za kterými sem jezdí turisté z celého světa. A my je máme přímo pod nosem. Výlet po Česku můžete spojit i s pobytem v lázních nebo třeba nějakými aktivitami jako je cyklistika, rafting a další. Romantika nemusí být jen o ležení na pláži.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *